Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Krwiodawstwo
Autor Wiadomość
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2007-09-02, 20:39   

a przez to że przekułam uszy to nie moge oddać krwi... :/ musze odczekać 12 mcy od przekłucia.. :/
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2007-09-02, 20:56   

A czemu to tak? W sumie nie musisz im mówic ze przekłuwałas :P chyba ze jakoś to jest sprawdzane?
_________________
...
 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2007-09-02, 21:22   

bo istnieje ryzyko zarażenia żółtaczką B... nie wiem jak i dlaczego - nie znam sie... poza tym hmm ciekawe na jednej stronie jest napisane 6 na innej 12 mcy...
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2007-09-02, 21:34   

Logiczny i mądry przepis z powodów, które podała Ania.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2007-09-02, 21:52   

No to w takim razie dobrze ze jest takie ograniczenie :)
_________________
...
 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2007-09-02, 21:54   

Batou jak myślisz 6 czy 12 mcy?
bo na stronie regionalnego centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa we wrocławiu (http://www.rckik.wroclaw.pl/?id=5&go=0) jest 6 mcy
Z kolei na krewniacy.pl jest napisane że musi upłynąć 12 mcy " albowiem istnieje niebezpieczeństwo zakażeń wirusowych nie tylko żółtaczką typu B."

No i tak sie zastanawiam kto ma racje... ale znając mnie to zaczekam 12 :/ tak dla bezpieczeństwa własnego

ene a ograniczeń jest cała masa... :/
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2007-09-02, 21:56   

Ania napisał/a:
No i tak sie zastanawiam kto ma racje... ale znając mnie to zaczekam 12 :/ tak dla bezpieczeństwa własnego

I to też polecam :) Sam nie oddaję krwi, ale mam przyjaciela, który to robi i wiem, że po jakimś zabiegu chirurgicznym też musiał odczekać rok.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
zuraw 
Dziejopis
#13


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 2163
Skąd: Toruń
Wysłany: 2007-09-02, 22:22   

Najlepiej spytać w punkcie poboru krwi, bo wiadomości w necie nie zawsze są sprawdzone.
Pewnie tak długi okres bo ta żółtaczka się długo rozwija ;)

A krew i tak jest badana pod kątem różnych chorób i wirusów, więc raczej nie ma możliwości, nawet jak ktoś się nie przyzna żeby ktoś inny dostał skażoną krew.

Ja raz oddawałem :)
_________________
Własna niemoc jest tak niebezpieczna jak cudza przemoc.. Stanisław Jerzy Lec
 
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2007-09-03, 00:08   

Ja oddawac nie zamierzam, bo sie boje :bag:

Ale gdyby ktoś z bliskich uległ wypadkowi to wiem, że na pewno bym sie przemogla - nawet jesli mialabym przez to zemdlec ;)
_________________
...
 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2007-09-03, 17:32   

a ja zamierzam i to z pobudek dość egoistycznych..
Po pierwsze poleca się oddawać krew w okresie zachorowań na grype (bedąc zdrowym jeszcze oczywiście) bo przy takim ubytku krwi z organizmu organizm dostaje kopa i immunologia ponoć lepiej działa a u mn ie po mononukleozie zakaźnej z tym krucho

Po drugie po tygodniu od pobrania krwi moge odebrać śliczny, szczegółowy zestaw wyników badań :D za który nie musze płacić ;)

Po trzecie dowiem się w końcu jaka jest moja grupa krwi bo po dziś dzień nie wiem :P

A zyskując tak wiele do tego pomagam komuś kto tej pomocy potrzebuje. I nie pomagam wysyłając smsa na nr 7*** o treści "..." tylko pomagam bardzo konkretnie.
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2007-09-03, 19:27   

Oby było więcej takich "egoistów" ;)
_________________
...
 
 
InterSix
Dalekopis
i to grafoman


Wiek: 51
Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 795
Skąd: stąd dotąd
Wysłany: 2007-09-04, 07:20   

Z innej strony patrząc paranoja.
Moja małżonka oddawała krew regularnie, z przerwą teraz prawie 2,5 roku na ciązę poród i tego typu rekreacje. Poszła oddac kraw i nie chcieli bo 2,5 roku temu miała za wysoki poziom leukocytów, więc najpierw badania. BYZYDURA.
Jakby przyszła prosto z ulicy pierwszy raz to by przyjęli bez mrugnięcia okiem...
kolejna paranoja:
Po zabiegach typu przekłówanie uszu etc etc. Mozna przekłuc samemu w domu sterylną igłą ? Mozna.
A nikt sie nie pyta czy np tydzien temu na rowerze nie przejechałem kolanami po asflalcie ?

Stanowczo odradzam Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie a mieszczące się w szpitalu Żeromskiego. Po ostatniej wizycie miałem siniaki jak po dobrej bójce, a na uwagę zwróconą, ze podczas wyciągania igły bolało jak cholera usłyszałem żarcik o jęczących facetach. :bicz: NO MORE.
Od teraz tylko na akcje idę. Po pierwsze szybciej po drugie profesjonalniej. A po trzecie ( no ja z Krakowa jestem centus :P ) zawsze jakiś upominek typu koszulka kubek smycz - czego nie uświadczysz w centrum. A i atmosfera na akcjach jest sympatyczniejsza - bardziej radosna.

Add:

Kolejna rzecz, która mnie nie dotyczy, ale drażni.
Dyskryminacja homoseksualistów przy oddawaniu krwi (vide ankieta).
Bo to straszne zagrożenie jest. Nie jest natomiast zagrożeniem panienka czy facet skaczący z kwiatka na kwiatek ? Nieeee...

i ostatnie podnoszące ciśnienie:
Trzeba miec stałe zameldowanie by oddać krew. A po kiego grzyba ? Bo jakby sie okazało ze wyniki nie tędy to powiadomią itd itd... To czemu nie powiadomili mojej małżonki o podniesionych leukocytach (wykluczających donację) ?
_________________
2008
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2007-09-04, 08:11   

Sparhawk napisał/a:
Po zabiegach typu przekłówanie uszu etc etc. Mozna przekłuc samemu w domu sterylną igłą ? Mozna.
A nikt sie nie pyta czy np tydzien temu na rowerze nie przejechałem kolanami po asflalcie ?

Mimo wszystko myślę, że takie ograniczenia mają sens. Nie jestem lekarzem, ale jeśli ktoś to tak wymyślił i dzieje się tak od dawna to wierzę, że jest w tym logika. Ale to:
Sparhawk napisał/a:
Dyskryminacja homoseksualistów przy oddawaniu krwi (vide ankieta).

i to:
Sparhawk napisał/a:
Trzeba miec stałe zameldowanie by oddać krew

Jest totalną głupotą. Wszędzie trąbią o tym, ze krwiodawców jest coraz mniej, że sezon urlopowy to największe braki krwi w szpitalach, a jednocześnie wprowadza się takie przepisy...
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2007-09-04, 21:41   

Sparhawk napisał/a:
Dyskryminacja homoseksualistów przy oddawaniu krwi (vide ankieta).


Bez sensu... przecież krew i tak musi przejść badania na hiv i inne choroby np wirusowe itp itd..
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
InterSix
Dalekopis
i to grafoman


Wiek: 51
Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 795
Skąd: stąd dotąd
Wysłany: 2008-09-25, 10:04   

kolejny IN PLUS aspekt oddawania krwi, to magiczna książeczka HDK która zdecydowanie poprawia jakośc usług typu "pobranie krwi do badania" we wszelakich przychodniach. Natychmiast zmieniane są rękawiczki, wszystko świeze i czyste. To kurde działa! Jak stosowac ? Ano w dokumencie który dajemy (np książeczka zdrowia) musi zaplątac się owa książeczka HDK.
_________________
2008
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group