Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: batou
2007-10-13, 12:16
Baxter, Stephen - Wyprawa
Autor Wiadomość
andy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-04, 15:19   Baxter, Stephen - Wyprawa

Czytałem to dość dawno temu. Zresztą o ile wierzyć wydawnictwu to mi się autor na tym egzemparzu podpisał, ale ja nie o tym. Na innym forumie trafiłem na dyskusje na temat jakiegoś przekrętu w lądowaniu na Księżycu.
No właśnie a tej knidze (niby SF) mamy do czyniania też niby z historią alternatywną, ale dotyczącą programu wysłania załogowej wyprawy na Marsa. Jak ano przy użyciu już istniejącej technologii. Miało to być możliwe już w 1984 roku czyli prawie 30 lat.
Po raz Kennedy nie ginie w Dallas i przez to oraz z poparciem Nixona (dziwne) program kosmiczny rozwija się o wiele szybciej niż w naszej rzeczywistości. Projekt napędu atomowego (Nerva) nie jest przerwany, ale przynosi wyniki. Fatalne zresztą bo kończy się to katastrofą na orbicie.
Czyli zostaje sprawdzona technologia Saturn B + Apollo. Całość to misja prawie 2 letnia wykorzystująca efekt grawitacyjnej procy (przelot kolo Wenus co by nabrać prędkości i zmniejszyć zużycie paliwa).
To wtedy i dzisiaj jest możliwe. Tylko pytanie kto to sfinansuje?
Całość 700 stronnicowej knigi czyta się kapitalnie. Jest mocno osadzona w dzisiejszych? realiach no i ciut wczorajszych technologiach. Natura ludzka tylko się nie zmienila.
Moim zdaniem - warto
Ocena:-5/6
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group