Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Christian Bale
Autor Wiadomość
Envie 
Skryba


Wiek: 41
Dołączyła: 13 Paź 2007
Posty: 321
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2007-10-17, 19:20   Christian Bale

Christian Bale, walijski aktor...co ja piszę, świetny aktor. Zaczynał w serialu "Anastazja:Tajemnica Anny", gdzie zagrał Aleksieja-ostatnio trafiłam na niego na Hallmarku. Miał wtedy 12 lat a rok później świat go poznał jako Jamesa Grahama w "Imperium słońca". Potem zagrał m.in w "Swing kids"-o tym jak w III Rzesza zakazała swingu. Rola mocna, wyrazista i do dzisiaj wspominam.
Kariera zaczęła ruszać dzięki wstawiennictwu Winony Ryder przy obsadzie "Małych kobietek". Spodobał się jej w "Newsies" i w ten oto sposób zagrał w jednym z moich ulubionych filmów. Wybiera ciekawe role i różnorodne-nawet Jezusa :mrgreen: .

Widziałam z nim:

Swing kids
Małe kobietki
Portret damy
Sen nocy letniej
Capitan Corelli
Equilibrium
Władcy ognia
Batman:Początek
Prestiż

Moja sympatia do niego narodziła się wraz z "Małymi kobietkami". Potem jego nazwisko w obsadzie działało na korzyść filmu-lubiłam go oglądać. Dlatego obejrzałam "Sen nocy letniej", który jest moją ulubioną adaptacją Szekspira(zaraz za "Hamletem" Zeffirelliego), "Władców ognia"-średni film ze smokami i Izą Scorupco. Długo chorowałam by zobaczyć "Equilibrium", który zachwycił mnie do granic a "Kapitan Corelli" przyjemnie się oglądało. Moja radość była wielka gdy dowiedziałam się,że zagra Batmana...a po "Prestiżu" nikt mi nie powie, że z niego aktor jak z koziej d**y trąba.

Podejrzewam Weronik, że topiku o tym aktorze również się spodziewałaś... ;-)

Specjalnie dla Nefry-zdjęcia :-D

I jego piękna klata :bag:
_________________
Czy patrzysz uważnie?
Ostatnio zmieniony przez Envie 2007-10-17, 19:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2007-10-17, 19:25   

Portret damy - jak dla mnie swietny film... dobrze ze mi o nim przypomnialas :D a tak w ogole to dlaczego robiac watek o jakims aktorze nie wkleisz choc kilku jego fotek? :mysli:
_________________
 
 
Envie 
Skryba


Wiek: 41
Dołączyła: 13 Paź 2007
Posty: 321
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2007-10-17, 19:29   

Poszukam kilka fotek i zedytuję specjalnie dla Ciebie.

"Portret damy" to chyba jeden z ostatnich filmów, gdzie Nicole Kidman podoba mi się bez żadnego "ale"-teraz jest sztuczna i przereklamowana :-/ . A John Malkovich...na wspomnienie aż mi ciary po plecach przełażą.
Mam nawet książkę, ale jest gruba i jakoś mnie nie ciągnęło. A pamiętasz z tego filmu Viggo Mortensena? :-D
_________________
Czy patrzysz uważnie?
 
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2007-10-17, 19:40   

a wiesz ze nie? Chyba Nicolka mi przycmila wszystkich w tym filmie, tym bardziej ze on nie byl wtedy za bardzo znany. No i malkovich jest tu jak zwykle ...demoniczny wrecz ;)
_________________
 
 
Envie 
Skryba


Wiek: 41
Dołączyła: 13 Paź 2007
Posty: 321
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2007-10-17, 19:43   

A zdjęcia moga być?Nie wiem czy zauważyłaś edycję :mrgreen:

Viggo pojawia się na koniec filmu, kiedy Nicole uciekła. Jeju-dawno oglądałam a wiem, że coś tam Viggo jej deklarował.Malkovich jest idealny do takich ról. Chyba go w komedii nie widziałam.
_________________
Czy patrzysz uważnie?
 
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2007-10-17, 19:48   

pamietam Viggo z jakiegos filmu... pojawil sie w jakims szpitalu? sanatorium? i pomogl sie podniesc psychicznie jakiejs kobitce... to z tego? Bo w sumie zupelnie nie pamietam zakonczenia filmu... :mysli:


Wiesz, ze ja chyba pana Bale to nie widzialam nigdy?
_________________
 
 
Envie 
Skryba


Wiek: 41
Dołączyła: 13 Paź 2007
Posty: 321
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2007-10-17, 19:49   

A ten film to "28 dni" z Sandrą Bullock.Chyba teraz ma być w tv. A ja pisałam o "Portrecie damy".

Nie widziałaś nic z Christianem? :szook: :szook: :szook:
_________________
Czy patrzysz uważnie?
Ostatnio zmieniony przez Envie 2007-10-17, 19:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2007-10-17, 19:50   

edytowalam poprzedni post i dopisalam
_________________
 
 
weronik 
Bajarz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 12 Wrz 2007
Posty: 1125
Skąd: Bollywood
Wysłany: 2007-10-17, 22:14   

Envie napisał/a:
Podejrzewam Weronik, że topiku o tym aktorze również się spodziewałaś...

Nie tak jak o Nortonie ;-) :mrgreen:

Wracając do Christiana Bale' a to wydaję mi się że w Equilibrium i Prestiżu stworzył najlepsze kreacje. Ciekawa była także jego rola w Mechaniku, do której katował się różnymi dietami jednak sam film był niskich lotów i jego kreacja została niedostrzeżona ;-)
Nefra napisał/a:
Wiesz, ze ja chyba pana Bale to nie widzialam nigdy?

lol lol lol
Nefra napisała tyle postów w tym temacie a potem pisze takie wyznanie lol :mrgreen:
_________________
bin tere kya hai jeena, mere dil ki raani tum, meri khushiyon ka mausam.....
 
 
Krzyho 
Dziejopis
Moderator


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 3224
Skąd: P-w
Wysłany: 2007-10-17, 22:22   

Equilibrium - fajny film, a Bale był tam całkiem niezły :-D , chociaż film podobał mi się jako całość, bez wyróżniania kogoś konkretnego ;) .
 
 
 
Envie 
Skryba


Wiek: 41
Dołączyła: 13 Paź 2007
Posty: 321
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2007-10-18, 09:01   

Nefra ma swój styl :mrgreen: .Gdybym nie wymieniła "Portretu damy" to pewnie siedziałaby cicho jak mysz pod miotłą. A to stwierdzenie w wątku o bolly lol lol lol

Equilibrium jako całość mi się bardzo podobał, ba długo chodziłam jak w transie na samo wspomnienie tego filmu. Obejrzałam go dwa razy i dostrzegłam takie drobne smaczki, obserwowałam grę Christiana, Emily, Seana...i było co uchwycić. A jak potem się naczytałam, że w sceny walk były właściwie niedublowane... :szook:
_________________
Czy patrzysz uważnie?
 
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2007-10-18, 09:23   

Nie siedziałabym jak mysz pod miotła, bo wymieniłas sporo dobrych filmów, a ja nadal nie kojarzyłam co to za aktor... a na tym cholernym iplusie gdzie ciagle pole jeszcze zanika to odechciewa mi sie szukac ;) Wiec i tak dopomniałabym sie fotek :P
Natomiast zaciekawilas mnie aktorem na tyle ze mam chęc poszukac filmów z nim. Az nie chce mi sie wierzyc ze tak charakterystyczna twarz zupełnie mi umknęła ;)
_________________
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-10-19, 16:03   

Hmmm... nareszcie temat o moim kochaniutkim "Kriszczynie" lol (do niedawna królował na moim pulpicie, wymiękł w konfrontacji z Corvette C3). Ach... wielki aktor, wspaniały, olśniewający wręcz. Najbardziej uwielbiam tę jego absolutnie nieruchomą twarz. Twarz, która jest tak przystojna i tak straszna jednocześnie... mrrau... :bag: . Prestiż, El Maquinista i American Psycho czekają na dogodny moment, tj. na święty nigdy, kiedy wreszcie dorwę się do kompa i będę mogła w spokoju obejrzeć film :// co raczej nie nastąpi w najbliższym czasie :// ). W Bale'u jest coś demonicznego. Gdybym miała obsadzić role demona (jakiegokolwiek, hipotetycznego) on by ją dostał. Nie wiem, dlaczego, ale kojarzy mi się z powieściami Kathe Koji... o, tak on doskonale zagrałby kogoś owładniętego obsesją ghrrry... zresztą, co ja się będę rozpisywała... Bale, boski jest i tyle :mrgreen: .

Z filmów w jakich zagrał dorzuciłabym jeszcze ekranizację "Wyspy skarbów" z 1991 (chyba), gdzie zagrał głównego bohatera u boku samego Charltona Hestona (ermm.. chyba tak to się pisało?)... jedyne co moge mu zarzucić w tym filmie, to to, ze absolutnie nie wyglądał na przestraszonego w chwilach, w których powinien się bać... mimo tych kilkunastu lat i aparycji chłopca, nawet nie młodzieńca - ta przerażająco nieruchoma twarz pokerzysty... brrr....

W "Equilibrium" - był genialny. No bo któż inny byłby wstanie zagrać Prestona?! Obok Ryuhei'a Matsudy (kolejnego potwora o spojrzeniu mordercy, ach, jaki on był genialny w Gohatto!) Johnny'ego Depp'a (wiadomo za co - za Williego Wonkę i całokształt) oraz Hugh Jackmana (ten przecudowny uśmiech Wolverine'a!) Bale to mój ulubiony aktor (z wymienionych chyba jednak najulubieńszy :mrgreen: )... ech... pozostaje tylko powzdychać... i po wkurzać, bo ma żonę :// lol

A tu filmografia:
filmografia napisał/a:
* 2008: The Dark Knight jako Bruce Wayne / Batman
* 2006: Prestiż jako Alfred
* 2006: Harsh Times jako Jim David
* 2005: Batman: Początek jako Bruce Wayne
* 2005: Podróż do Nowej Ziemi jako John Rolf
* 2004: Mechanik jako Trevor Reznik
* 2004: Ruchomy zamek Hauru jako Hauru (głos)
* 2002: Na wzgórzach Hollywood jako Sam
* 2002: Władcy ognia jako Quinn Abercromby
* 2002: Equilibrium jako Kleryk John Preston
* 2001: Kapitan Corelli jako Mandras
* 2000: Shaft jako Walter Wade
* 2000: American Psycho jako Patrick Bateman
* 1999: Sen nocy letniej jako Demetrius
* 1999: Maria, Matka Jezusa jako Jezus z Nazaretu
* 1998: Idol jako Arthur Stuart
* 1998: Wszystkie małe zwierzątka jako Bobby Platt
* 1996: Metroland jako Chris
* 1996: Tajny Agent jako Stevie
* 1996: Portret damy jako Edward Rosier
* 1995: Pocahontas jako Thomasa (głos)
* 1994: Książę Jutlandii jako książę Amled
* 1994: Małe kobietki jako Laurie
* 1993: Swing Kids jako Thomas Berger
* 1992: Newsies jako Jack Kelly/Francis Sullivan
* 1991: A Murder of Quality jako Tim Perkins
* 1990: Wyspa Skarbów jako Jim Hawkins
* 1989: Henryk V jako Falstaff's Boy
* 1987: Mio mój Mio jako Jum-Jum
* 1987: Heart of the Country jako Ben Harris
* 1987: Imperium słońca jako Jim
* 1986: Anastazja: Tajemnica Anny jako Alexei




A co do posto-twórczości Nefry - właśnie otrzymałyśmy wyjaśnienie dlaczego tak obłędna ma liczbę postów... ech nabijacze rang :niepozwalam:
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2007-10-19, 16:10   

no to mam odpowiedz dlaczego facet mi umknął ... z w/w ogladałam tylko portret Damy i Anastazję - ale on tam nie gral glownych rol.

a co do ilosci moich postow - zanim sie coś glupiego napisze to nieraz warto pomyslec troche.
_________________
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2007-10-19, 18:28   

A ja jestem facetem co pomaga mi ocenić tego pana jako aktora, a nie właściciela nakolanakładącej facjaty ;)

Niestety, ale z tego co widziałem to dobry był tylko w Mechaniku. Głupio wybiera sobie role (a wybierać może, bo jest popularny). Obok dobrych filmów gra też niestety w klasycznych masówach - Batman, Equilibrium. Nie twierdzę, że to złe filmy, ale po co mu to? Poza tym jedni mówią o kamiennej twarzy, a dla mnie jest po prostu trochę "drewniany".

Ps. Se nabiłem posta :P
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group