Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
festiwale, pokazy, spotkania z twórcami...
Autor Wiadomość
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2007-10-28, 12:33   festiwale, pokazy, spotkania z twórcami...

Cytat:
Megawidowisko z Bollywood w Polsce

Blisko stu artystów z Indii: śpiewaków, tancerzy, muzyków, multimedialne pokazy, bajeczne stroje, pełna przepychu scenografia i muzyka na żywo z wykorzystaniem tradycyjnych instrumentów - to wszystko będzie można zobaczyć i usłyszeć na żywo w Polsce. Akcja to, jak często bywa w bollywoodzkich produkcjach, historia zakazanej miłości.

Musical "Bharati ", największa w historii produkcja z Bollywood, zostanie wystawiony w grudniu w trzech polskich miastach: w Warszawie (15 grudnia), Katowicach (16 grudnia) oraz Wrocławiu (17 grudnia).

"Bharati " to współczesna historia o miłości wyrażona za pomocą pieśni i tańców. Widownia i główny bohater stają wspólnie przed dylematem, jak odnaleźć równowagę między tym, co tradycyjne, a tym, co nowoczesne. Jak każe zwyczaj, od początku przedstawienia nad głowami kochanków unoszą się złowieszcze chmury i bohaterowie muszą najpierw przejść liczne perypetie, zanim odnajdą szczęście. Młody inżynier Siddharta (Gagan Malik) wychowany w Los Angeles po raz pierwszy odwiedza ojczyznę i ulega czarowi nieuchwytnej Bharati (Bhavna Pani). Lecz na drodze kochanków staje ojciec dziewczyny. Dwa przeciwne żywioły - Siddharta i Bharati - uosabiają różne światy: nowoczesność i głęboko zakorzeniony duch hinduizmu. Kochankowie cierpią, nie mogąc oprzeć się sile pożądania. Są rozdarci między wolą rodziców, a głosem serca. Mężczyzna odbywa mistyczną podróż do własnych korzeni, a zakochując się w Bharati zakochuje się w Indiach.

Widowisko oparte jest na przebojach z filmów należących do gatunku Bollywood. Wykonywane utwory budują romantyczny nastrój i ukazują widzom mentalne stany bohaterów. Oprawa dźwiękowa powstała przy współpracy kilkudziesięciu muzyków, z wykorzystaniem tradycyjnych instrumentów. Uwagę przykuwa proporcjonalne połączenie inspiracji pochodzących z tradycji indyjskich, hinduskich i zachodnich. W efekcie "Bharati" stanowi unikalną syntezę różnorodnych tonów. Charakterystyczne brzmienie to zasługa zastosowania mało znanych w Polsce instrumentów jak sitar, ghungroo czy sanodoor - pochodzącego z Persji instrumentu o stu strunach.

Zapach kadzideł, przepych ponad ośmiuset kostiumów, bajecznie bogata scenografia oraz aura radości i entuzjazmu - wszystko to tworzy feerię barw i demonstruje indyjski przepych. Producent show Gashash Deshe uważa "Bharati" za dzieło swego życia.

Od kilku lat widowisko odbywa tourneé po całym świecie, niejako w roli ambasadora Indii. Jest to pierwsza inicjatywa zademonstrowania na scenie międzynarodowej dorobku tego kraju.

"Bharati" w Polsce
15 grudnia - Warszawa
16 grudnia - Katowice
17 grudnia - Wrocław

Info za www.empik.com

Pomyślałam że niektórzy mogą być zainetresowani :)
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
weronik 
Bajarz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 12 Wrz 2007
Posty: 1125
Skąd: Bollywood
Wysłany: 2007-10-28, 17:07   

Ania napisał/a:
Pomyślałam że niektórzy mogą być zainetresowani

Bardzo :mrgreen:
Najbliżej mam do Wrocka. Pojade - przespie sie na dworcu i wrócę :lol:
_________________
bin tere kya hai jeena, mere dil ki raani tum, meri khushiyon ka mausam.....
 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2007-10-28, 17:11   

hehe tak myślałąm że Tobie sie spodoba :D
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
Envie 
Skryba


Wiek: 40
Dołączyła: 13 Paź 2007
Posty: 321
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2007-10-29, 20:09   

Ceny zaporowe jak dla mnie od 90zł do 240zł. Show ma naprawdę wielkie wzięcie bo są organizowane tzw. dostawki. Szkoda, że mnie to ominie inaczej bym bilet rezerwowała na widowisko w Warszawie.
_________________
Czy patrzysz uważnie?
 
 
 
weronik 
Bajarz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 12 Wrz 2007
Posty: 1125
Skąd: Bollywood
Wysłany: 2007-11-05, 12:05   

Podczas odbywającego się w Sewilli festiwalu filmowego, zostały ogłoszone nominacje do przyznawanych po raz 20 Europejskich Nagród Filmowych. Zwycięzców poznamy 1 grudnia podczas uroczystej gali w Berlinie.

Najwięcej nominacji zdobył brytyjski film "Królowa" - ma ich aż sześć w głównych kategoriach. Pięć nominacji zdobył "Ostatni król Szkocji", zaś po cztery mają "4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni" i "Pachnidło".

Za portalem fiilmweb :)

Niestety z ww. filmów widziałam tylko Pachnidło :bag: Ale nadrobię :P
_________________
bin tere kya hai jeena, mere dil ki raani tum, meri khushiyon ka mausam.....
 
 
zuraw 
Dziejopis
#13


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 2163
Skąd: Toruń
Wysłany: 2007-11-05, 12:24   

TOFIFEST – festiwal dla marzycieli
Tych filmów nie ściągniesz z sieci!
http://www.festivaltoffi.pl/
Międzynarodowy Toruń Film Festival TOFIFEST to jedna z najszybciej rozwijających się polskich imprez filmowych prezentujących filmy startujących do międzynarodowej kariery reżyserów [debiuty i drugie oraz trzecie filmy], profesjonalne kino niezależne oraz filmy krótkometrażowe. Co roku prezentujemy ponad 100 filmów, w tym wiele premier nigdy nie oglądanych na polskich ekranach.

W tym roku pokazy w Toruniu, Bydgoszczy i Warszawie
_________________
Własna niemoc jest tak niebezpieczna jak cudza przemoc.. Stanisław Jerzy Lec
 
 
 
Envie 
Skryba


Wiek: 40
Dołączyła: 13 Paź 2007
Posty: 321
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2007-11-05, 12:26   

To ja jestem lepsza bo poza "Pachnidłem" widziałam "Ostatniego króla Szkocji" :-P
_________________
Czy patrzysz uważnie?
 
 
 
weronik 
Bajarz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 12 Wrz 2007
Posty: 1125
Skąd: Bollywood
Wysłany: 2007-12-02, 18:54   

weronik napisał/a:
podczas odbywającego się w Sewilli festiwalu filmowego, zostały ogłoszone nominacje do przyznawanych po raz 20 Europejskich Nagród Filmowych. Zwycięzców poznamy 1 grudnia podczas uroczystej gali w Berlinie.

i poznaliśmy :mrgreen:

EUROPEJSKI FILM 2007
"4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni" reż. Cristian Mungiu

EUROPEJSKI REŻYSER 2007
Cristian Mungiu ("4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni")

EUROPEJSKI AKTOR 2007
Sasson Gabai ("Wizyta orkiestry")

EUROPEJSKA AKTORKA 2007
Helen Mirren ("Królowa")

EUROPEJSKI SCENARZYSTA 2007
Fatih Akin ("Auf der Anderen Seite")

EUROPEJSKI OPERATOR 2007
Frank Griebe ("Pachnidło")

NAGRODA PRIX D'EXCELLENCE 2007 EFA
Uli Hanisch za scenografię do filmu "Pachnidło"

EUROPEJSKI KOMPOZYTOR 2007
Alexandre Desplat ("Królowa")

EUROPEJSKIE ODKRYCIE 2007
"Wizyta orkiestry" reż. Eran Kolirin

PRIX ARTE - NAGRODA EFA ZA DOKUMENT
"Le papier ne peut pas envelopper la braise" reż. Rithy Panh

PRIX UIP - NAGRODA EFA ZA FILM KRÓTKOMETRAŻOWY
"Alumbramiento" reż. Eduardo Chapero-Jackson

NAGRODA PUBLICZNOŚCI
"Nieznajoma" reż. Giuseppe Tornatore

PRIX FIPRESCI - NAGRODA KRYTYKÓW
"Prywatne lęki w miejscach publicznych" reż. Alain Resnais

NAGRODA EFA ZA CAŁOKSZTAŁT TWÓRCZOŚCI
Jean-Luc Godard

PRIX SCREEN INTERNATIONAL - NAGRODA ZA OSIĄGNIĘCIA W KINIE 2007
Michael Ballhaus

PRIX EUROIMAGES
Margaret Ménégoz i dr Veit Heiduschka

NAGRODA JUBILEUSZOWA z okazji 20 edycji nagród EFA
Manoel de Oliveira

Ja mam ochotę zobaczyć nagrodzone: "4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni" oraz nowy film Giuseppe Tornatore - Nieznajoma :mrgreen:
_________________
bin tere kya hai jeena, mere dil ki raani tum, meri khushiyon ka mausam.....
 
 
weronik 
Bajarz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 12 Wrz 2007
Posty: 1125
Skąd: Bollywood
Wysłany: 2008-01-14, 17:04   

Ze względu na strajk scenarzystów 65 edycja Złotych Globów przeszła do historii jako chyba najmniej medialna impreza filmowa ostatnich lat.

Nagrodzeni to:

NAJLEPSZY FILM - DRAMAT
"Pokuta"

NAJLEPSZA AKTORKA - DRAMAT
Julie Christie ("Away From Her")

NAJLEPSZY AKTOR - DRAMAT
Daniel Day-Lewis ("Aż poleje się krew")

NAJLEPSZY FILM - MUSICAL LUB KOMEDIA
"Sweeney Todd"

NAJLEPSZA AKTORKA - MUSICAL LUB KOMEDIA
Marion Cotillard ("Niczego nie żałuję - Edith Piaf")

NAJLEPSZY AKTOR - MUSICAL LUB KOMEDIA
Johnny Depp ("Sweeney Todd")

NAJLEPSZY REŻYSER
Julian Schnabel ("Motyl i skafander")

NAJLEPSZY SCENARIUSZ
Ethan Coen i Joel Coen ("To nie jest kraj dla starych ludzi")

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY
Javier Bardem ("To nie jest kraj dla starych ludzi")

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA
Cate Blanchett ("I'm Not There")

NAJLEPSZY FILM ANIMOWANY
"Ratatuj"

NAJLEPSZY FILM OBCOJĘZYCZNY
"Motyl i skafander"

NAJLEPSZA MUZYKA
"Pokuta" (Dario Marianelli)

NAJLEPSZA PIOSENKA
"Into the Wild" - "Guaranteed"

NAJLEPSZY SERIAL DRAMATYCZNY
"Mad Men"

NAJLEPSZY SERIAL KOMEDIOWY LUB MUZYCZNY
"Statyści"

NAJLEPSZY MINI-SERIAL LUB FILM TELEWIZYJNY
"Longford"

NAJLEPSZY AKTOR W MINI-SERIALU LUB FILMIE TELEWIZYJNYM
Jim Broadbent ("Longford")

NAJLEPSZA AKTORKA W MINI-SERIALU LUB FILMIE TELEWIZYJNYM
Queen Latifah ("Life Support")

NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU KOMEDIOWYM LUB MUZYCZNYM
David Duchovny ("Californication")

NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU KOMEDIOWYM LUB MUZYCZNYM
Tina Fey ("Rockefeller Plaza 30")

NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU DRAMATYCZNYM
Jon Hamm ("Mad Men")

NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU DRAMATYCZNYM
Glenn Close ("Damages")

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY W SERIALU LUB FILMIE TELEWIZYJNYM
Jeremy Piven ("Ekipa")

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA W SERIALU LUB FILMIE TELEWIZYJNYM
Samantha Morton ("Longford")

*********
Mnie osobiście denerwuję to, że tak jak w przypadku oskarów zwycięskie filmy dopiero będą u nas na ekranach kin, więc nie mam zbytnio czego pokomentować :p
:lol:

Najlepszym filmem dramatycznym okazała się POKUTA <oglądałam rotfl > i muszę przyznać, że poza małymi "ale" < m. in. takimi, że nie widziałam filmów z konkurencji :lol: > film zrobił na mnie duże wrażenie i niewątpliwie polecam go każdemu 8)

Z wyżej wymienionych filmów, które zwyciężyły w innych kategoriach mam ochotę zobaczyć : Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street Tima Burtona :D , Motyl i skafander (pisałam o nim w zapowiedziach ), Away from Her ( reżyserką i scenarzystką jest moja ulubiona aktorka a Sarah Polley :p ), Into the Wild reż. Sean Penn ( Opowieść o młodym chłopaku pochodzącym z zamożnej amerykańskiej rodziny, który wkrótce po skończeniu studiów z wyróżnieniem, decyduje się zerwać z dotychczasowym życiem. Zmienia nazwisko, rozdaje swoje pieniądze na cele charytatywne, pozbywa się większości rzeczy osobistych i rusza w podróż autostopem po Ameryce. Po jakimś czasie jego zwłoki odnajduje grupa myśliwych w dzikich ostępach na Alasce. ).
_________________
bin tere kya hai jeena, mere dil ki raani tum, meri khushiyon ka mausam.....
 
 
Envie 
Skryba


Wiek: 40
Dołączyła: 13 Paź 2007
Posty: 321
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2008-01-14, 18:48   

To chyba najkrótsze Złote Globy w dziejach świata :lol: :lol: :lol: .

Cieszy mnie nagroda dla "Pokuty" ponieważ na ten film choruję od dłuższego czasu a podobnie jak Weronik już go widziałam :-D . Również wyróżnienie dla muzyki z tego filmu bardzo mnie satysfakcjonuje-jest niesamowita i klimatyczna...te odgłosy maszyny do pisania.

Czekam na Sweeney Todd bo chcę usłyszeć jak Johnny śpiewa a od zawsze miałam słabość do filmów Burtona.
_________________
Czy patrzysz uważnie?
 
 
 
weronik 
Bajarz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 12 Wrz 2007
Posty: 1125
Skąd: Bollywood
Wysłany: 2008-01-14, 22:05   

Envie napisał/a:
Również wyróżnienie dla muzyki z tego filmu bardzo mnie satysfakcjonuje-jest niesamowita i klimatyczna...te odgłosy maszyny do pisania.

Niop mam włączoną ją non stop :p :mrgreen:
_________________
bin tere kya hai jeena, mere dil ki raani tum, meri khushiyon ka mausam.....
 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2008-02-15, 13:54   

No cóż na teatr nie ma osobnego działu... więc skrobie tutaj:

Upiór w operze - premiera na 10-cio lecie
Premiera „Upiora w operze” Andrew Lloyda Webbera uświetni 10-lecie istnienia Sceny Musicalowej warszawskiego Teatru Roma. Spektakl zadebiutuje na tej scenie już 15 marca. Polską inscenizację tego jednego z najsłynniejszych musicali świata wyreżyseruje Wojciech Kępczyński.

"Upiór w operze" jest nazywany musicalem wszech czasów: w dniu 6 stycznia 2006 jego 7486 wystawienie na Broadwayu pobiło rekord należący wcześniej do "Kotów" (musical tego samego kompozytora, w polskiej wersji był również wystawiany na deskach Romy).
Musical zdobył ponad 50 znaczących nagród teatralnych, m.in. 3 Olivier Awards oraz 7 Tony Awards, w tym dla najlepszego musicalu, a także 7 Drama Desk Awards oraz 3 Outer Critic Circle Awards), w ostatnich latach otrzymał najbardziej prestiżowe z wyróżnień przyznawanych przez publiczność, Oliver Audience Award (2002).

Na sukces "Upiora w operze" złożyło się kilka głównych elementów. Po pierwsze, tworzywo literackie, czyli klasyczna dziś powieść pod tym samym tytułem. Po drugie, niebywałe piękno muzyki Andrew Lloyda Webbera, którego geniusz melodyczny nie zamanifestował się wyraźniej w żadnym innym dziele. "Upiór w operze" to trzy godziny porywającej muzyki, najpiękniejsze arie musicalowe w historii, sceny zbiorowe, na miarę największych twórców operowych doby romantyzmu.

Ale jest coś więcej. Mamy bowiem romans, który jest w zasadzie archetypem wszystkich romansów, bez względu na epokę. Mamy trójkąt miłości i zazdrości. Młodą kobietę i dwóch mężczyzn. Dojrzałego mistrza i młodego romantyka. Żaden z nich nie jest bohaterem jednoznacznym, każdy z nich fascynuje ją inaczej. Wybór dziewczyny okazuje się nie tylko bardzo trudny - jest śmiertelnie niebezpieczny.

Musical "Upiór w operze" oparty jest na powieści Gastona Leroux (1868-1927), której wpływ na kulturę popularną wyraża się m.in. w liczbie ekranizacji filmowych tego dzieła. Znany reżyser Joel Schumacher zekranizował musical w 2004 roku w ścisłej współpracy z Andrew Lloydem Webberem (film dystrybuowany w Polsce).

"Upiór w operze" w inscenizacji Teatru Muzycznego ROMA będzie kolejną - po legendarnych "Kotach" - non-replica production, czyli oryginalną inscenizacją w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. Przedstawienie uświetni 10 - lecie działalności Sceny Musicalowej Teatru Muzycznego Roma .

Prapremiera musicalu odbyła się w Her Majesty's Theatre w Londynie 27 września 1986 oraz w Majestic Theatre w Nowym Jorku 9 stycznia 1988, gdzie grany jest do dziś.
Ocenia się, że „Upiora w operze” obejrzało dotychczas ok. 80 milionów ludzi na całym świecie (całkowita sprzedaż biletów przekroczyła 3.2 miliardy dolarów).
Musical wystawiono do tej pory w ponad stu miastach ponad dwudziestu krajów na całym świecie, także w Nowe Zelandii, Korei, Meksyku, Brazylii, Australii i Rosji.
Produkcja oryginalnego musicalu wymagała każdorazowego udziału ok. 130 osób - obsady, muzyków oraz obsługi technicznej widowiska. Wersja objazdowa musicalu angażuje flotyllę 27 tirów. Przedstawienie wymaga 22 zmian sceny.

Album z premierową londyńską obsadą musicalu był pierwszą płytą musicalową w dziejach brytyjskiej fonografii, która weszła na listę przebojów od razu na pierwszym miejscu, a sprzedaż ponad 40 milionów egzemplarzy uczyniła z "The Phantom Of The Opera" najlepiej sprzedającą się płytą z oryginalną obsadą w historii musicalu.



Teatr Roma/I.J.
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
Pinkarios 
Brudnopis

Wiek: 47
Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-10, 11:50   

Teraz właśnie "DOM LALKI" grają w weekend może się wybiorę. Ten musical to już raczej nie grają a ta sztuka to taka bardziej nowoczesna wiem że to coś będzie o mężczyźnie bawiącym się lalkami. Zapowiada się taka imprezka dość ciekawie zobaczymy co z tego wyjdzie.
_________________
Markowo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group