Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
King Stephen
Autor Wiadomość
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2009-06-02, 22:47   

Asiek :brawo: siem nie daj ...czepialskim kosmitom!! :hehe:

ja to mam decko przewalone, bo nalepsza-klon-psipsiapsiolka (mam nadzieje ze tego slowa nie doczyta bo bym byla ukatrupiona) - czyli AI - jest wielbicielka Nicholsona- i juz mam przerabane ze tego filmu nie widzialam... ale slyszalam o nim tyle razy :roll: - tja...o tej zonie tez mi mowila :roll: rotfl

ale - ta cala dyskusja jakby mi Kinga decko przyblizyła i wychodzi na to ze nie straszy az tak bardzo jak mnie sie zdawalo i jak widzialam w filmach...myle sie? :>
_________________
 
 
Sharin 
Wierszokleta
Kosmogonik


Wiek: 40
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 450
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-06-03, 04:57   

Hadrianka napisał/a:
Sharin - żeś się poczuł osobiście urazony? Nie napisałam więcej - bo pomijając fakt, ze to właściwie 100% tego co myślę o tym 'arcydziele' - moją opinie na ten temat zamieściłam tutaj ->


Urażony O.o Ja tylko nie lubię gadania o niczym.
A co do Twoich przemyśleń (tych z linku) to nadal nie widzę w nich argumentów, bo wymienianie: nie podoba mi się motyw z korytarzem, nie podoba mi się aktorka, nic mnie nie przestraszyło itd. to żadne argumenty. Film Ci się po prostu nie podobał.
Mogłabyś troszeczkę rozbudować wypowiedź :P Nie podoba mi się motyw z korytarzem bo...

Choć z drugiej strony ja nie zamierzam przekonywać Cię do niczego. Tak więc, rób co chcesz...

Nefra napisał/a:
ale - ta cala dyskusja jakby mi Kinga decko przyblizyła i wychodzi na to ze nie straszy az tak bardzo jak mnie sie zdawalo i jak widzialam w filmach...myle się?


Nie, nie mylisz się ;)
_________________
Próżnia doskonała - new 01. 2014
 
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-06-03, 12:45   

Nie podobał mi się i napisałam, co mi się w nim nie podobało :roll: Czego więcej oczekujesz? Nie podobał mi się numer z korytarzem, bo był eksploatowany do szczętu i bez absolutnie żadnej inwencji. To jest film, o dziecku jeżdżącym na rowerku po korytarzu. To robiło wrażenie za pierwszym razem, ale po godzinie stało się po prostu irytujące.

Taa... piszmy w dziesięciu zdaniach to co można napisać w jednym. I co jest oczywiste, dla każdego kto widział ten film.

Nie Nefra, nie mylisz się ;) Straszy to Masterton ;)
_________________
Silva hevsum
 
 
 
bodzio 
Bibliotekarz


Dołączył: 19 Lis 2006
Posty: 268
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2009-06-05, 21:32   

Hadrianka napisał/a:
Straszy to Masterton


Szczegulnie w Magii seksu, Ogrodzie Seksu, Potędze seksu. :)
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-06-06, 15:25   

Wierzę na słowo, bo miałam okazje czytać tylko horrory :-P
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Sharin 
Wierszokleta
Kosmogonik


Wiek: 40
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 450
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-11-12, 09:35   

Podczas jednego z wywiadów Stephen King ponownie przyznał, że zamierza napisać nową powieść z cyklu Mroczna Wieża.
Informacja ta pojawiła się w czasie imprezy w The Times Center.
Stephen King zdradził, że akcja książki będzie umiejscowiona pomiędzy wydarzeniami opisanymi w tomie Czarnoksiężnik i kryształ oraz opowiadaniu Siostrzyczki z Elurii. Dodał jednak, że nie zamierza jej zacząć wcześniej niż za około 8 miesięcy.
Powieść ma się skupiać na postaciach drugoplanowych a roboczy tytuł nowego tomu na brzmieć The Wind Through The Keyhole.
_________________
Próżnia doskonała - new 01. 2014
 
 
 
Xys
Wierszokleta

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 578
Skąd: Superbia
Wysłany: 2009-11-12, 10:44   

imho to nienajlepszy pomysl. Nie znam przypadku, aby takie odgrzewane kotlety komus sie udaly. Dark Tower imo byl dobrym cyklem, byly tomy lepsze i gorsze, historia opowiedziana i na tym powinna byc zakonczona.
 
 
moore 
Grafoman


Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 54
Wysłany: 2009-11-12, 10:51   

Fakt, z jednej strony cykl jest już ukończony i może King nie powinien już przy nim majstrować... Ale z drugiej strony tak bardzo brakuje mi świata Mrocznej Wieży, że na cokolwiek nowego i tak będę czekał niecierpliwie:)
 
 
Sharin 
Wierszokleta
Kosmogonik


Wiek: 40
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 450
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-11-12, 11:30   

Xys napisał/a:
historia opowiedziana i na tym powinna byc zakończona


Zgadzam się. Nie powinno się wplatać nowych wątków do cyklów już zakończonych. I z tego co mi wiadomo King nie zamierza tego czynić. Nowa powieść ma dotyczyć losów postaci pobocznych, którzy mieli styczność z Rolandem oraz jego kompanami (!). Przynajmniej ja to w ten sposób rozumiem bo dla mnie bohater główny to nie tylko rewolwerowiec ;) Według mnie fabuła nowej książki będzie jedynie zahaczała o cykl. Tak samo jak na przykład opowiadanie Mali ludzie w żółtych płaszczach.
_________________
Próżnia doskonała - new 01. 2014
 
 
 
Xys
Wierszokleta

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 578
Skąd: Superbia
Wysłany: 2009-11-12, 11:44   

pewnie bedziemy mieli okazje to zwryfikowac. King nie pierwszy raz zdeklarowal powstanie tej knigi, wiec najpewniej powstanie. Jestem jednak dosc sceptyczny do tego projektu i mam nadzieje, ze sie myle.
 
 
Sharin 
Wierszokleta
Kosmogonik


Wiek: 40
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 450
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-11-12, 11:48   

Xys napisał/a:
King nie pierwszy raz zdeklarowal powstanie tej knigi, wiec najpewniej powstanie.


No właśnie tego się trochę boję. Że na coraz to nowszych deklaracjach się zakończy.
Ja także mam nadzieję, że się mylę ;)

PS. Jakbyś miał jakieś info odnośnie tej książki to daj znać :)
_________________
Próżnia doskonała - new 01. 2014
 
 
 
moore 
Grafoman


Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 54
Wysłany: 2009-11-17, 21:18   

A ja tam nie mam złych przeczuć;) Mimo, że Kingowi przytrafiają się od czasu do czasu gnioty, tak jestem jakoś dziwnie spokojny o wszystko co tworzy, a co wiąże się ze światem Mrocznej Wieży... A ciekawe, kiedy trzecia część Talizmanu...
 
 
Sharin 
Wierszokleta
Kosmogonik


Wiek: 40
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 450
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-11-21, 21:39   

Kolejna ciekawostka ;)

W trakcie jednego z wywiadów Stephen King wspomniał o możliwości napisania dalszej części Lśnienia.
Bohaterem książki byłby 40-letni Danny Torrance. Pracowałby w czymś w rodzaju domu starców i pomagał ludziom odchodzić z tego świata. Stephen King zaproponował nawet tytuł, który miałby brzmieć: Dr. Sleep.

[ Dodano: 2009-11-27, 21:25 ]
http://www.stephenking.pl/sk_news_01.html

Pojawiła się już okładka The Dark Tower: Battle of Jericho Hill :mrgreen:
Kurcze normalnie chyba zamówię sobie ze USA komiks ;)
_________________
Próżnia doskonała - new 01. 2014
 
 
 
moore 
Grafoman


Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 54
Wysłany: 2009-11-30, 12:26   

Zawsze się zastanawiam, jak długo King będzie w takim stopniu aktywny, jak ma to miejsce do tej pory:))) Niby już niemłody facet, a w dalszym ciągu chce mu się wydawać średnio dwie książki rocznie, jeździć i promować te książki... Uwielbiam go choćby za to:) Oby jak najdłużej!
 
 
t4lib 
Nieśmiałek


Wiek: 31
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 26
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-12-13, 14:32   

To bardzo płodny autor.

Zadziwiające że niezdarzają mu się beznadziejne książki..
Są te gorsze, mniej perfekcyjnie napisane, ale nie beznadziejne.
_________________
..... wszystko sprowadza się do zastosowania własnych horyzontów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group