Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Darker than Black
Autor Wiadomość
joe alex 
Dalekopis


Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 931
Wysłany: 2008-01-04, 13:50   Darker than Black

Jestem zupełnie zielony jeśli chodzi o anime . Jednak pomimo mojej zieloności chciałbym się podzielić opinią o tym anime.

Darker than Black obejrzałem po poleceniu przez kolegę .
Jeśli chodzi o tematykę to najlepiej przeczytać to na http://anime.tanuki.pl/strony/anime/971/rec/992 ponieważ ja nie mam talentu do opisywania filmów więc zagmatwałbym tylko całą fabułę ;) Przedsawię więć moje subiektywne odczucia
Pierwsze co bardzo mi się spodobało to wygląd . Naprawdę świetne kolory , najciekawiej jest wieczorem kiedy budynki mają takie zielonkawe zabarwienie. Według mnie bardzo dobrze i starannie są narysowane postaci. Generalnie pod względem wizualnym wszystko jest dopracowane w 100%.
Jeśli chodzi o muzykę nie jest szczególnie zauważalna ale dobrze podkreśla nastrój. Openingi są całkiem niezłe jednak najbardziej przypadł mi do gustu pierwszy ending - Rie fu-Tsuki Akari :)
Anime trzyma w napięciu ale i potrafi być momentami zabawne . Postaci są ciekawe i dość skomplikowane. Fabuła jest bardzo dobrze dopracowana i nie pozostawia niesmaku :)
Jednym słowem - warto ! ;)
Studio:

Cytat:
Studio:

BONES

Autor:

Tensai Okamura

Projekt:

Takahiro Komori, Yuji Iwahara

Reżyser:

Tensai Okamura

Scenariusz:

Shoutaro Suga

Muzyka:

Youko Kanno




[ź]anime.tanuki.pl
Ostatnio zmieniony przez joe alex 2008-01-04, 18:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2008-01-04, 15:17   

Już komentowałem na Superbii ;) Powiem tylko, że wygląda ciekawie ze względu na nazwiska osób zaangażowanych w produkcję. Się obejrzy w bliżej nieokreślonej przyszłości, bo teraz na tapecie Mushishi :)
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
necro 
Administrator
Mistrz Straszenia


Pomógł: 18 razy
Wiek: 109
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 2699
Skąd: f451
Wysłany: 2008-01-04, 18:17   

A ja juz widzialem i nawet sie mi podobalo :D

PS. Joe dales linka do Shakugan no Shana a nie kontraktorow :D .. poprawny
Kod:
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/971/rec/992


PS2. Po dosc malym wpisie w czacie (batou cos tam pisal) obejzalem sobie 2ep Mushishi ... i wlsnie dzis zdobylem reszte 1-26 .... mam weekend czyli maratona zrobie :D
_________________
"- Nie wiedziałem, że wszyscy przeszliście na buddyzm i mówicie językiem ciasteczek szczęścia."

Hamilton Peter F

 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2008-01-04, 18:30   

necroscop napisał/a:
PS2. Po dosc malym wpisie w czacie (batou cos tam pisal) obejzalem sobie 2ep Mushishi ... i wlsnie dzis zdobylem reszte 1-26 .... mam weekend czyli maratona zrobie :D

Ja się tym zachwyciłem od razu :D Też pewnie w weekend obejrzę całość i skrobnę coś więcej. Jakbyś miał kłopoty z napisami to na napiprojekt są dobre ;)
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
joe alex 
Dalekopis


Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 931
Wysłany: 2008-01-04, 18:37   

Juz poprawiłem :)
Czytałem wcześniej post Alucarda o tym anime więc pewnie stąd pomyłka w linku :P
PS.Mushishi też mam w planach. Na razie oglądam Triguna :)
 
 
 
pao 
Nieśmiałek


Wiek: 44
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 34
Wysłany: 2008-11-07, 08:46   

Bardzo zacna seria ale niestety zakończenie nie nadążyło za jej poziomem. Całość prowadzenia fabuły jest dobrze stworzona, zrobiona i dopracowana niestety zakończenie, choć dobre, jednak pozostawia pewien niesmak. Coś tak wysmakowanego powinno mieć równie wysmakowane zakończenie. jednak na plus działa to, że nawet nijakie zakończenie nie psuje efektu całości.
 
 
necro 
Administrator
Mistrz Straszenia


Pomógł: 18 razy
Wiek: 109
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 2699
Skąd: f451
Wysłany: 2009-10-23, 19:58   

Wychodzi właśnie sezon 2

się ukazał ep 3 jak na razie
_________________
"- Nie wiedziałem, że wszyscy przeszliście na buddyzm i mówicie językiem ciasteczek szczęścia."

Hamilton Peter F

 
 
SzuKaj 
Grafoman


Wiek: 31
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 79
Skąd: W-wa
Wysłany: 2009-12-25, 23:45   

Porównując do orygialnej (dwutomowej) mangi to to zupełnie nie jest to samo...obejrzałem 17 odcinków pierwszej serii.Bardzo ciekawie zrobiona ale mnie nie porwała.Nie "wkręciłem się"
_________________


 
 
 
Alucard 
Krótkopis


Wiek: 40
Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 102
Skąd: Gdańśk
Wysłany: 2010-04-01, 19:17   

Anime ciekawe :] w drugiej serii to przede wszystkim porywający jest oppening autorstwa grupy Stereopony - zachęcam do posłuchania :)
A druga seria też niczego sobie...ma klimat:)
 
 
necro 
Administrator
Mistrz Straszenia


Pomógł: 18 razy
Wiek: 109
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 2699
Skąd: f451
Wysłany: 2010-04-01, 20:38   

Wychodzi na to że nie tylko dla mnie niedomówienia pomiędzy sezonem 1 a 2 były za duże i za mało wyjaśnione w sez 2 ....

...nie tylko dla mnie ponieważ właśnie powolutku (czyli w dość długich odstępach czasowych ) ukazują się odcinki specjalne wyjaśniające co nieco .. tytuł tego to

Darker than BLACK Gaiden: OVA


jak na razie ep 1 i ep 2 ... w założeniu mają być 4
_________________
"- Nie wiedziałem, że wszyscy przeszliście na buddyzm i mówicie językiem ciasteczek szczęścia."

Hamilton Peter F

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group