Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Appleseed: Ex Machina
Autor Wiadomość
necro 
Administrator
Mistrz Straszenia


Pomógł: 18 razy
Wiek: 109
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 2699
Skąd: f451
Wysłany: 2008-03-29, 21:26   Appleseed: Ex Machina

Czyli kontynuacja zdaje sie .... jedynka byla spoko ... ciekawe jakie bedzie to :D



Appleseed: Ex Machina
Ekusu makina(AKA Poseidon Project / Ex Machina / Appleseed Saga: Ex Machina) (2007)

rodukcja: Japonia gatunek: Anime , Sci-Fi , Akcja

reżyseria Shinji Aramaki scenariusz Kiyoto Takeuchi , Todd W. Russell muzyka Haruomi Hosono

na podstawie: mangi Masamunego Shirowa
_________________
"- Nie wiedziałem, że wszyscy przeszliście na buddyzm i mówicie językiem ciasteczek szczęścia."

Hamilton Peter F

 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2008-03-29, 21:34   

Czekać na polskie suby, czy już się rzucić na ang wersję :mysli:
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
necro 
Administrator
Mistrz Straszenia


Pomógł: 18 razy
Wiek: 109
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 2699
Skąd: f451
Wysłany: 2008-03-29, 21:38   

Z tego co wiem juz sa :D -> @
_________________
"- Nie wiedziałem, że wszyscy przeszliście na buddyzm i mówicie językiem ciasteczek szczęścia."

Hamilton Peter F

 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2008-03-29, 21:40   

Też właśnie zauważyłem, że są :D No to pewnie w poniedziałek się jakąś reckę skrobnie ;)
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-29, 23:50   

Mam tylko jedno małe pytanko - bo mi się nie chce sprawdzać - nadal stosują ten ohydny efekt wyglądu postaci tak jak w jedynce? Jak tak, to sobie odpuszczę.
_________________
Silva hevsum
 
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2008-03-30, 09:22   

Zdefiniuj "ohydny efekt wyglądu postaci" :> Jak dla mnie jedynka pod kątem animacji była wtedy namber łan ;)

A jak wygląda dwójka możesz sprawdzić np. tu :arrow: http://www.filmweb.pl/App...ilers,id=314270
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-30, 10:39   

Wygląda niby nieco lepiej, ale do mnie to nie przemawia, tak, czy owak. Do samej animacji się nie czepiam, choć generalnie nie przepadam za 3D (Cowboy Bebop to mój faworyt pod każdym względem). Ale ten efekt o nazwie, której nie zapamiętałam - postacie jak w 2D tło z 3D... pierwszy raz zastosowali to w "Appleseed" właśnie... oglądanie tego koszmarka było dla mnie absolutną męka. Poza tym sam film fabularnie też mnie nie poruszył, brak mu było porządnej pointy, wymowa ginęła gdzieś pośród (nędznych moim zdaniem) popisów panów animatorów. To już wolę Advent Children, było ładne i zabawne, może nic ze sobą nie niosło, ale końcowy efekt starań przy "Appleseed" też nie zachwycał.
_________________
Silva hevsum
 
 
 
necro 
Administrator
Mistrz Straszenia


Pomógł: 18 razy
Wiek: 109
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 2699
Skąd: f451
Wysłany: 2008-03-30, 10:55   

Zlamalas mi serce lol

Mam juz wersyjke 1G JAP Audio i zero subow wklejonych ... tak jak lubie najbardziej ... ogladanie anime z dublingiem to jakies zboczenie normalnie ... powinni tego zabronic lol
_________________
"- Nie wiedziałem, że wszyscy przeszliście na buddyzm i mówicie językiem ciasteczek szczęścia."

Hamilton Peter F

 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-30, 12:47   

Oczywiście, że powinni. Niestety nikt się tym jeszcze nie zajął... "Appleseed" był w kinach, oficjalnie z... angielskim dubbingiem (nie ma gorszej opcji) i polskimi napisami. Albo "Vampire Hunter D" - w oficjalnym polskim wydaniu nie było oryginalnej ścieżki dźwiękowej tylko angielski dubbing :beczy:
_________________
Silva hevsum
 
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2008-03-30, 15:43   

Hadrianka napisał/a:
Poza tym sam film fabularnie też mnie nie poruszył, brak mu było porządnej pointy, wymowa ginęła gdzieś pośród (nędznych moim zdaniem) popisów panów animatorów. To już wolę Advent Children, było ładne i zabawne, może nic ze sobą nie niosło, ale końcowy efekt starań przy "Appleseed" też nie zachwycał.

:Oo: Poważnie piszesz, że FF jest lepsze? Dla mnie w zasadzie tylko pod względem samej animacji, bo fabularnie Appleseed jest o niebo lepsze. Sam pomysł ograniczania przemocy w społeczeństwie przez wprowadzanie do niego bioroidów jest dla mnie osobiście bardzo ciekawy. Nie, nie... ja nawet nie porównuję anime na kanwie mangi Shirow z FF, bo to inna kategoria, zupełnie inna.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-30, 15:56   

batou napisał/a:
Sam pomysł ograniczania przemocy w społeczeństwie przez wprowadzanie do niego bioroidów jest dla mnie osobiście bardzo ciekawy.

No a dla mnie jest raczej mało odkrywczy :bezsilny:

Poza tym pomysł to jeszcze nie wszystko. Oczywiście, ze jest bardzo ważny, ale realizacja może go kompletnie zarżnąć. Tutaj ten temat bioroidów jest tłem dla jakichś innych wydarzeń, które łączą się z czymś jeszcze innym i w efekcie dostajemy film "który chciałby a nie może".
Fabularnie jak dla mnie te filmy są porównywalne, ponieważ ani FF, ani "Appleseed" fabuły z prawdziwego zdarzenia nie posiadają. Oczywiście, ze gdzieś w tle "Appleseeda" coś się pojawia, ale jak dla mnie nie jest w ogóle wyeksponowane, jakaś papka z tego wyszła.
I serio pisze, ze FF podobał mi sie bardziej - uśmiałam sie niesamowicie (być może miejscami niekoniecznie taki efekt chcieli u mnie wywołać twórcy, ale to inna sprawa - za braci i duet rudego z łysym brawa i oklaski), natomiast jedyne uczucia, jakie wywołał u mnie "Appleseed" to obrzydzenie - paskudniejszy chara design to chyba tylko w "Gilgameszu" był.
_________________
Silva hevsum
 
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2008-03-30, 16:09   

Pozostanę przy swoim ;) FF było dla mnie wyłącznie czysto rozrywkowym doznaniem ze względu na kapitalną animację. Chociaż po pewnym czasie bieganie z mieczami wielkości samochodu zaczynało mnie... irytować. Appleseed jednak jakiś ślad zostawiło, a ten pomysł na zastosowanie bioroidów, o ile się nie nie mylę, tutaj pojawił się po raz pierwszy. Wcześniejsze próby opisywania wpływu robotyki na społeczeństwa ograniczały się w zasadzie do sprowadzania robota do roli sługi, wyręczającego człowieka w codziennej i mniej codziennej pracy i ewentualnie rozpatrywania problemu ich wyrwania się spod ludzkiej kontroli. W Appleseed oprócz zastosowań czysto "bojowych" pierwszy raz spotkałem się z czymś takim. Humanoidalny robot jako czynnik łagodzący nastroje...
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-30, 16:19   

batou napisał/a:
Chociaż po pewnym czasie bieganie z mieczami wielkości samochodu zaczynało mnie... irytować.

Mnie nieodmiennie rozbawia do łez lol , chociaż przyznam,z e jestem gotowa zaakceptować większe absurdy, jeśli historia jest tego warta (nie mówię tu o FF)

batou napisał/a:
Appleseed jednak jakiś ślad zostawiło

No i tu się różnimy, bo jedyny ślad jaki ten film na mnie pozostawił to wspomnienie paskudnego designu ;)
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Krzyho 
Dziejopis
Moderator


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 3224
Skąd: P-w
Wysłany: 2008-04-06, 01:29   

Obejrzałem, jak dla mnie miodzio :D - przebija wszystkie dotychczasowe wyprodukowane anime - lepsze od Vexille - polecam :) .
 
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2008-04-06, 12:24   

Też właśnie skończyłem oglądać i jak dla mnie słabsze niż Vexille ;/ Wizualnie faktycznie miodne, ale sensu to w tym ni ma. Poszczególne wątki są tak rozgrzebane i niedokończone, że szok. Np. po co tak naprawdę łączyć te satelity w sieć? Pierwsza część była o niebo lepsza.

Zawiedziony batou :(
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group