Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: batou
2009-11-03, 08:46
Giełda książek - sprzedam, kupię, wymienię
Autor Wiadomość
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2008-04-08, 04:38   Giełda książek - sprzedam, kupię, wymienię

Mam ja sobie książki, których znajomy pan chce się pozbyć, jeśli by ktoś chciał to za drobną opłatą mogę je oddać :)
Niestety wszystkie po angielsku

A oto tytuły:
- John Trenhaile "The Mahjong Spies" (polski tytuł "Szpiedzy z Hongkongu" lol )
Pierwszy tom trylogii poświęconej wielkiej finansjerze Hongkongu, nierozerwalnie związanej z działalnością służb specjalnych mocarstw całego świata. Jest rok 1984. Wśród finansowej elity miasta narasta poczucie zagrożenia. Jest jednak bankier, który postanawia wygrać wyścig z czasem i utrzymać, a nawet wzmocnić po 1997 roku swoją pozycję "tai-pana". Jest właścicielem akcji założycielskich banku Pacific and Cantonese, które dla KGB i wywiadu ChRL są wprost bezcenne...

- Robert S. Elegant "Dynasty"
Dynasty - the compelling story of a powerful Hong Kong based Eurasian family divided by ambition, adultery, power, death and a country torn apart by ideology, revolution, intrigue, and bloodshed.

- Yukio Mishima "The Temple of the Golden Pavilion" (pol. "Złota pagoda")
Książka przedstawia historię autentyczną, sfabularyzowaną przez Mishimę. W 1950 roku fanatyczny mnich podpalił jeden z największych skarbów Japonii - świątynię Kinkakuji (Złota Pagoda wedle polskiego przekładu). Książka jest rekonstrukcją życia szaleńca, próbuje wyjaśnić jego motywy, dowiadujemy się, że miał obsesję na punkcie swej niedoskonałości z powodu jąkania się. Manię na punkcie Kinkakuji odziedziczył po ojcu, który mu wiecznie opowiadał o tej pagodzie. W końcu bohater zostaje mnichem w Kinkakuji, gdzie ciągle czuje, że pagoda przejmuje nad nim kontrolę. Podziwia jej piękno, a jednocześnie pragnie ją zniszczyć, by się wyzwolić od jej wpływu. Pawilon staje mu na przeszkodzie za każdym razem, gdy próbuje on normalnie żyć i np. spotykać się z kobietami. Wpływ na jego działania mają też jego beznogi towarzysz Kashiwagi i główny kapłan świątyni, który w wolnych chwilach trwoni pieniądze na gejsze w Gion. Bohatera dręczy też pytanie - czy zło jest możliwe? Fascynująca opowieść, nawet mimo z góry znanego finału.

- Robert Ludlum "The Prometheus Deception" (pol. "Klątwa Prometeusza")
Nicholas Bryson, najlepszy agent Dyrektoriatu - supertajnej amerykańskiej organizacji wywiadowczej - poświęcił życie walce szpiegowskiej. Nagle wszytsko, w co wierzył, wali sie w gruzy. Bryson odkrywa, że przez cały czas pracował dla... Właśnie, dla kogo? Żeby dociec prawdy, weteran tajnych operacji wkracza w mroczny świat zdrady, terroru i zbrodni. Świat przemocy, którym rządzi niewyobrażalny spisek, mający tylko jeden cel, kontrolę nad całym globem, ale już zupełnie nowymi metodami naszych czasów...

"The Tristan Betrayal" (pol. "Zdrada Tristana")
ok 1940. Stephen Metcalfe prowadzi barwne życie w okupowanym Paryżu. Syn bogatego przemysłowca jest ozdobą salonów… i agentem amerykańskiego wywiadu, przygotowującego wielką operację.

Nagle wszystko się komplikuje. A Metcalfe zostaje zupełnie sam w środku wstrząsanej wojną Europy – bez kontaktów, bez rozkazów, bez planu awaryjnego. I musi wykonać misję, która może być jedyną nadzieją wolnego świata.


"The Cassandra Compact" (pol. "Przymierze Kasandry")
Wenecja. Pułkownik Jon Smith spotyka się z pewnym Rosjaninem. Nagle padają strzały. Rosjanin ginie. Ale w kieszeni jego płaszcza jest kartka: rosyjski ośrodek badawczy, eksperymenty z wirusem… Smith nie od razu pojmuje treść wiadomości, która oznacza polityczną konspirację i najgroźniejszą broń, po którą ktoś odważył się sięgnąć po raz pierwszy. Dla świata może być ostatni…

- Len Deighton "Spy Line" (pol. "Szpiegowska żyłka")

- Charles Dickens "A tale of two cities" (pol. "Opowieść o dwóch miastach")
„Opowieść o dwóch miastach” to historia o francuskim szlachcicu podczas rewolucji we Francji, który został postawiony przed Trybunałem Rewolucyjnym. Historia zakończyła się kiedy inny człowiek ofiarował swoje życie Trybunałowi za życie szlachcica. Przez całą książkę można obserwować wielki nieporządek jaki panował w tym okresie we Francji, chaos, anarchiaę, brak bezpieczeństwa i ogólnie niedobre warunki życiowe. Natomiast w Londynie panował spokój, powodzenie i bezpieczeństwo. Czytając tę powieść widać różnicę między dobrem a złem, jakby między panowaniem Boga a panowaniem człowieka. Pomiędzy chaosem, morderstwem i chamstwem a porządkiem, bezpieczeństwem i kulturą. Napisano o tych dniach, były to „Najgorsze czasy i najlepsze czasy.”

- Tom Clancy "Games of state" (pol. "Racja stanu")
W odrodzonych, zjednoczonych Niemczech odżywają stare zagrożenia. Noenaziści jednoczą się, by szerzyć przemoc i wskrzesić marzenia o Nowym Porządku. Tym razem fala brunatnej przemocy ma zdestabilizować jednocześnie całą Europę i sięgnąć Ameryki, korzystając z nowej Wunderwaffe: Internetu... Paul Hood i zespół Centrum, przebywający z wizytą w Niemczech, trafiają w sam środek burzy. Odkrywają, że za wszystkim stoi nieliczna, ale wpływowa grupa przedstawicieli nowej Rasy Panów.

"Net Force. Breaking Point" (pol. "Net Force")
Jest rok 2011. Światem rządzi Internet. Trudno wyobrazić sobie bez niego funkcjonowanie ludzi. Specjalna agencja rządowa Net Force staje się przedmiotem ataków ze strony internetowych terrorystów. Postanawia nie stracić dobrego imienia i działać na własną rękę (z drobną pomocą CIA). Okazuje się, że całemu temu przedsięwzięciu przewodniczy wspólnik amerykańskiego senatora. Ślady prowadzą do małego, prymitywnego państwa w północej części Afryki.

- W.E.B. Griffin „Under Fire” (pol. „Pod ostrzałem”)
Kiedy 1 czerwca 1950 roku kapitan Ken McCoy przedstawia raport o możliwym zagrożeniu ze strony Korei Północnej, wzbudza to tak wrogą reakcję najwyższych oficerów na Dalekim Wschodzie, że nie tylko nakazują zniszczyć raport, ale też chcą całkowicie usunąć McCoya z Korpusu. Świeżo powstała CIA natychmiast bierze McCoya pod swe skrzydła, w niebagatelnym stopniu z tej racji, że 25 czerwca wojska północnokoreańskie przekraczają 38. równoleżnik, stanowiący linię demarkacyjną między dwiema częściami Korei. Do służby czynnej niezwłocznie zostają powołani - niekiedy musząc się stawić w ciągu siedemdziesięciu dwóch godzin - rezerwiści, czy to pracujący w wojsku, czy w cywilu. Dla Fleminga Pickeringa, jego lubującego się w ryzyku syna Malcolma, Eda Banninga, George'a Harta, Clyde'a Dawkinsa, Williama Dunna, Erniego Zimmermana, a także dla ich ukochanych i bliskich, takie nazwy jak Pusan i Inchon nabiorą nowej, krwawej rzeczywistości, Korea zaś stanie się nie tylko polem nowych bitew, ale także i ogromnego wyzwania.

- Ken Follett „The Pillars of the Earth” (pol. „Filary ziemi”)
Monumentalna saga historyczna. Jej akcja rozpoczyna się na początku XII wieku w Anglii nękanej wojnami domowymi, konfliktami na tle religijnym, głodem, walkami o sukcesję na angielskim tronie. Fabuła książki, będącej także opowieścią o niezwykłej miłości, rozgrywa się wokół trwającej blisko czterdzieści lat budowy wielkiej katedry Kingsbridge. Walka o władzę, intrygi, seks, mroczne tajemnice, w połączeniu z błyskotliwą mieszanką ludzkich emocji - miłości i nienawiści, lojalności i zdrady, nadziei i desperacji - oraz galerią niezapomnianych postaci, takich jak Aliena, piękna, odważna córka hrabiego Bartholomew, Jack Cherbourg, budowniczy katedry, i ich zaprzysięgły wróg, znienawidzony, podstępny lord William Hamleigh, tworzą porywającą opowieść, która wciągnie każdego czytelnika.

”The Hammer of Eden” (pol. ”Młot Edenu”)
W nadanym przez radio oświadczeniu terrorystyczna grupa przedstawiająca się jako Młot Edenu zapowiada, że spowoduje trzęsienie ziemi w Kalifornii. Pomimo faktu, iż gubernator i policja ignorują ostrzeżenie, młoda agentka FBI podejmuje intensywne śledztwo. W tym samym czasie ma miejsce nieoczekiwany wstrząs zarejestrowany w odludnej części stanu. W obliczu eskalacji żądań terrorystów dochodzi do mobilizacji sił policyjnych. Gdzie znowu uderzy Młot Edenu? Młoda agentka ma zaledwie 48 godzin, aby powstrzymać szaleńców. W przeciwnym razie gigantyczne trzęsienie ziemi obróci w ruinę wielomilionowe San Francisco...

- Allan Folsom „Day of confession” (pol. “Pojutrze”)
Paul Osborn, amerykański chirurg przebywający służbowo w Paryżu, napotyka przypadkowo mężczyznę, który przed laty zamordował jego ojca. Mężczyźnie udaje się zbiec; próbując go odnaleźć, Osborn wpada na trop międzynarodowej intrygi, której początki sięgają 1945 roku. Oficer policji z Los Angeles, przydzielony do Interpolu, prowadzi w Londynie dochodzenie w najdziwniejszej sprawie, z jaką miał kiedykolwiek do czynienia: serii zabójstw, w których odcięte ofiarom głowy morderca poddał "krionizacji", zamrażając je do temperatury zbliżonej do zera absolutnego. W Berlinie grupa najbogatszych niemieckich przemysłowców przygotowuje się do historycznego zjazdu połączonego z niezwykłą celebracją... Co łączy wszystkie te wydarzenia? Czy są one zwiastunem najbardziej przerażającego spisku od zakończenia II wojny światowej?

- Rogelio J.Pineiro „01-01-00” (pol. ”01-01-00 – Powieść o końcu tysiąclecia”)
Pineiro to autor wielu dobrych książek, które naprawdę warto przeczytać. Pisze ciekawie i potrafi trzymać w napięciu oraz doskonale prowadzić akcję. Nie inaczej jest też w "01-01-00". Ten dziwny tytuł mowi o wiele więcej gdy wie się już, że chodzi datę. Akcja książki rozpoczyna się na kilka dni przed Nowym Rokiem i końcem drugiego tysiąclecia. Komputery całego świata zostają opanowane przez niezwykle dziwny wirus, który powoduje ich zawieszenie na 18 sekund. Sprawa zajmuje sie niezwykle utalentowana pani detektyw, która juz wkrótce odkrywa, że sprawa nie jest taka prosta jakby się zdawało. Jej urażona ambicja prowadzi do zdumiewającego odkrycia...

- Dan Brown „Digital Fortress” (pol. ”Cyfrowa twierdza”)
Narodowa Agencja Bezpieczeństwa (NSA) konstruuje superkomputer pozwalający złamać każdy szyfr metodą „brutalnego ataku”. Dzięki niemu amerykański wywiad może czytać komunikaty przesyłane przez terrorystów i szpiegów oraz udaremniać ich zamiary. Działalność agencji stara się pokrzyżować genialny japoński kryptolog Ensei Tankado, twórca niedającego się złamać algorytmu nazwanego Cyfrową Twierdzą. Grożąc przekazaniem Twierdzy do publicznego użytku, stawia niemożliwe do spełnienia żądania.
Susan Fletcher, piękna matematyczka, pracująca dla NSA, prowadzi dramatyczny wyścig z czasem, by ocalić agencję, zdemaskować zdrajcę w jej szeregach i odkryć szczegóły planu, którego celem jest zniszczenie banku danych wywiadowczych USA. Stawką jest jej życie... i życie mężczyzny, którego kocha.


I kilka dość szczególnych książek ;)

- Carl Sagan „Broca’s Brain” (pol. ”Umysł Broca: Refleksje o nauce”)
Żyjemy w niezwykłej epoce – pisał wybitny amerykański astronom Carl Sagan. – Już pierwsi ludzie rozważali głębokie i fundamentalne pytania, które nadal wywołują zdziwienie i pobudzają nas do niepewnych prób znalezienia prawdy. Czym jest świadomość? Jak narodziło się życie na Ziemi? Jak powstała Ziemia? Jak powstało Słońce? Czy to możliwe, że w kosmicznych głębinach żyją inne inteligentne istoty? Zapewne najbardziej podstawowe jest pytanie jak powstał Wszechświat, jak jest zbudowany i jakie jest jego przeznaczenie. W ciągu niemal całej historii ludzkości, z wyjątkiem ostatnich lat, rozważania takie były wyłączną domeną filozofów, poetów, szamanów i teologów. Różnorodne i wzajemnie sprzeczne odpowiedzi, jakich udzielali, jawnie dowodzą, iż tylko nieliczne ich koncepcje były słuszne. Obecnie, dzięki uczonym, którzy od wielu pokoleń żmudnie pracują nad wydarciem naturze jej tajemnic, prowadzą obserwacje, eksperymentują i snują rozważania teoretyczne, widzimy już zarysy odpowiedzi na wiele takich pytań”.
Tematem tej książki są właśnie te wstępne odpowiedzi. Jest to relacja o najnowszych odkryciach astronomicznych i ich związkach z wiedzą o ludzkim umyśle, częściowo rozważanych przez dr Sagana w wydanej wcześniej i wyróżnionej nagrodą Pulitzera książce „Rajskie smoki”. Nowe odkrycia są dla niego kamieniem pobierczym, pozwalającym na nowo zbadać odwieczne problemy filozoficzne i teologiczne.


- J. W. D. Trythall „El Caudillo – The Political Biography of Franco”

- Iris Johansen "Midnight warrior"
Taken as a slave, fiery, tempestuous Brynn of Falkhaar was awed by the magnificent warrior who stood before her. Known for her skills as a healer, she had been brought to his battlefield tent to save his dying friend. Yet in the days and nights ahead, the sensual conqueror made it clear she might be more than nursemaid to his soldiers. She could be the intimate plaything of his seductive desires.
Dark, brooding, and passionate, Lord Gage Dumont was a man used to conquest. And yet with one look at the beautiful slave he'd been given as his spoils, he realized she held him prisoner. As she fought to save his friend with her healing powers, Dumont felt her fiery touch deep in his scarred soul. Though he may have already owned her body, what he wanted was her heart - and for that he would risk everything.


- Jackie Collins „Lucky”


ufff, to wszystko, to teraz chce coś ktoś? :)
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
Ostatnio zmieniony przez batou 2009-11-03, 08:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2008-04-08, 07:34   

Przeniosłem z działu "Książki" ;)
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6578
Wysłany: 2008-04-08, 10:15   

Robert Ludlum "The Prometheus Deception" (pol. "Klątwa Prometeusza") - ile kosztuje i czy jest po polsku? ;)
_________________
...
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2008-04-08, 10:29   

ene napisał/a:
ile kosztuje i czy jest po polsku? ;)


madziaro napisał/a:
Niestety wszystkie po angielsku

;)
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-04-08, 13:45   

ene napisał/a:
ile kosztuje


no właśnie, mnie też to interesuje :D
_________________
Silva hevsum
 
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2008-04-08, 16:40   

Batou: dzięki za przeniesienie :*

Hadrianka: a ile jesteś w stanie zapłacić? lol , ale myślę, że ok. 10 - 15 zł
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6578
Wysłany: 2008-04-09, 21:17   

Eee jakoś to przegapilam ze po ang. :bag:

W takim razie niestety nie będę zainteresowana ;)
_________________
...
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2008-04-10, 01:56   

Nic nie szkodzi, że przegapiłaś, zdarza się nawet najlepszym :D

wrzuciłam tutaj te tytuły, w razie jakby co, a od przyszłego tygodnia wysyłam na ebaya :)
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
Lean val Tirach 
Gryzipiórek


Wiek: 36
Dołączyła: 09 Cze 2008
Posty: 200
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-06-13, 15:14   

Mam nadzieję, że to dobry temat.Nie wiedziałam gdzie wrzucić, więc dałam tu. :->

"Oddam w dobre ręce." :hehe:

Harry Harrison - "Wojna z robotami"
Jack Vance - "Ostatni zamek"
Jack Vance - "Władcy smoków"
Mercedes Lackey - "Krzywoprzysięzcy"
Adam Snerg - "Trzecia cywilizacja"
Andre Norton - "Brzemię Yurthów"
Piers Anthony - "Zaklęcie dla Cameleon"
Elizabeth Hayodn - "Rapsodia" I tom
Sean Stewart - "Kres Obłoków"
Niven, Pournelle - "Miasto pożogi"

Proszę zainteresowanych o PW. :-)
 
 
 
Kamila 
Dziejopis


Pomogła: 6 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 09 Sie 2006
Posty: 3959
Wysłany: 2009-07-02, 20:36   

Bo mi się przed chwilą od Pani Admin oberwało, że się nie chwalę że coś sprzedaję ;-)

Może ktoś coś znajdzie dla siebie ;)

http://www.allegro.pl/sho...php?uid=7465660
_________________

 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10903
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2009-07-02, 21:00   

z cyklu barokowego to mi kilka brakuje, ale chyba nie rozdzieliłas?
_________________
 
 
Kamila 
Dziejopis


Pomogła: 6 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 09 Sie 2006
Posty: 3959
Wysłany: 2009-07-02, 21:42   

masz wiadomość na gadzie ;-)
_________________

 
 
zuraw 
Dziejopis
#13


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 2163
Skąd: Toruń
Wysłany: 2009-11-01, 21:03   

Chęć przewietrzenia półek mnie naszła, miejsce się kończy, gotówka zawsze się przyda ;)
więc mam ja to i owo do puszczenia w świat. Ew. jakaś wymiana też wchodzi w grę.
Co na fotkach to na sprzedaż.
O ceny konkretnych rzeczy zapraszam na pw.
http://www.zuraw.hekko.pl/ksiazkizrw.html
ps
Pana Tadeusza oddam też za grosze, bo wysyłka to huhuh..
_________________
Własna niemoc jest tak niebezpieczna jak cudza przemoc.. Stanisław Jerzy Lec
 
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2009-11-03, 08:49   

Zrobiłem z tego wątku takie miejsce, w którym możemy pohandlować ze sobą książkami i przykleiłem go w tym dziale. Będzie łatwiej go znaleźć i nie trzeba będzie mnożyć wątków w "Pomocnej dłoni".

Prosiłbym dla jego przejrzystości, żeby wpisywać tu tylko "oferty" i pytania ich dotyczące.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Kamila 
Dziejopis


Pomogła: 6 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 09 Sie 2006
Posty: 3959
Wysłany: 2010-03-03, 18:46   

http://allegro.pl/show_us...php?uid=7465660

Czyszczenie księgozbioru.Może kogoś coś zainteresuje.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group