Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy telefon
Autor Wiadomość
bercik_w 
Gryzipiórek


Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 294
Wysłany: 2008-05-19, 17:31   Nowy telefon

Coz... ostatnio w srode zgubilem telefon Ipaq 6515 razem z pokrowcem Krusell... Nie bede raczej mowil jak bardzo sie wtedy wk... bo to grozi banem ;-) Udalo mi sie na drugi dzien odzyskac w salonie ery numer podajac numery na ktore ostatnio dzwonilem i swoje dane personalne :brawo: Na drugi dzien, patrzac na świat trzeźwym okiem uświadomiłem sobie jak bardzo jestem uzależniony od palmofonu... Liczenie godzin pracownikom, kalkulator naukowy, wormsy :-P no i oczywiscie ksiazki w wydaniu elektonicznym :-> Przechodzilem wk... caly dzien i na wieczor po pracy znalazlem na allegro calkiem nowy odlotowy SPV M500 :macha: Chciałem kupić spowrotem Ipaq 6515 bo jego klawiatura to mordercza broń do pisania SMS... W kilkanaście sekund idzie natrzaskać 500 znaków :-P ale stwierdziłem, że kupie jednak coś bez kwadratowego ekranu, bo to była w sumie największa niedogodność w nim... a pisanie SMS aż tak szybkie nie jest mi potrzebne :)

Tu link do właściwości:
http://www.mgsm.pl/katalog/htc/spvm500/

Co sądzicie? Zwłaszcza o czytaniu na tym? Ja powiem, że narazie na każdym palmtopie/palmofonie czytało mi się super ;-)
_________________
Niejeden woli sie nie jeba... zajeba... i miec.
Aktualnie oddaje się pracy więc bywam tu rzadziej :(

JEŚLI WAŻNA SPRAWA TO PROSZE O PW, BO PRZEGLĄDAM TYLKO "STAŁE" WĄTKI!

 
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2008-05-19, 23:46   

ja zamiast tego cuda mam sobie akire 512 ;) tez taki niby palmtop:P ale glownie nawigacja ;) ogolnie od dawna nie siedze w tematyce telefonów wiec nie wiem jakie teraz sa..

ale spojrzałam i widze ze czas czuwania to zaledwie 168h ? :shock: ja bym nie brala, bo nie chce codziennie ładowac:) raczej bylabym ukiwerunkowana na minimum 300 (najlepiej 400) godzin
_________________
...
 
 
bercik_w 
Gryzipiórek


Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 294
Wysłany: 2008-05-20, 16:02   

Problem jest taki, że prawie każdego palmofona użytkuje się w ten sposób, iż po wejściu do domu stawia się go na stacje dokująca :) więc czas czuwania nie razi :) Dopiero niedawno chińczycy wynaleźli coś lepszego... i to odrazu przełomowego, otóż czas czówania to 365 dni :) Za to japończycy wprowadzaja już jeszcze coś lepszego a mianowicie palmofon z bateria o pojemności 32Ah czli takiej jak w maluchu :P to wystaczy na 2 lata czówania :)

No... ale na to jeszcze kilka lat mało kogo będzie stać :)
_________________
Niejeden woli sie nie jeba... zajeba... i miec.
Aktualnie oddaje się pracy więc bywam tu rzadziej :(

JEŚLI WAŻNA SPRAWA TO PROSZE O PW, BO PRZEGLĄDAM TYLKO "STAŁE" WĄTKI!

 
 
 
zuraw 
Dziejopis
#13


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 2163
Skąd: Toruń
Wysłany: 2008-05-24, 19:53   

a to ja zadam pytanie przy okazji :
Sony-Ericsson K800i czy Nokia E50 ?
ceny np allegro podobne, na plus k800i lepszy aparat jako podręczny utrwalacz ciekawych rzeczy, i to że poprzedni mój SE wytrzymał jakieś 30 miesięcy a to z dolnej półki aparat.
A o tej Nokii tylko słyszałem że dość wytrzymały model, i moje poprzednie telefony to były Nokie i były ok.
_________________
Własna niemoc jest tak niebezpieczna jak cudza przemoc.. Stanisław Jerzy Lec
 
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2008-05-24, 19:57   

Odpuść sobie tę Nokię... Ja mam taką z firmy i jest beznadziejna. Bateria pada po 3 dniach, a telefon się wiesza tak, że trzeba baterię wyjmować. Kumple próbowali wymieniać w niej soft, ale to tylko częściowo pomaga. Dla mnie niewypał.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
salat 
Dziejopis


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 2817
Wysłany: 2008-05-24, 19:57   

gdybym to ja mial wybierac to zdecydowanie biore ta nokie, bo ma symbiana

// no i masz batou byl szybszy :P
 
 
 
zuraw 
Dziejopis
#13


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 2163
Skąd: Toruń
Wysłany: 2008-05-24, 19:59   

SE można użyć jako mp3 więc i tak bateria by mi dłużej nie podziałała raczej :)

no właśnie miałem napisać że ma symbiana w moim 1 poście ale jakoś wypadło z głowy
_________________
Własna niemoc jest tak niebezpieczna jak cudza przemoc.. Stanisław Jerzy Lec
 
 
 
salat 
Dziejopis


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 2817
Wysłany: 2008-05-24, 20:03   

no i wlasnie symbian przemawia na jego korzysc, dzieki t emu systemowi mozna telefon bardzo mocno rozbudowac o nowe oprogramowanie, a jak kupisz SE to bedziesz mial w sumie taki telefon jaki dostaniesz i zadnej nowej funkcji do niego nie dodasz. Nie wiem jak tam sprawy z bateria i softem, ale moze batou ma jakis trefny egzemplarz
_________________
Marzenia, które nigdy się nie spełniły… I nigdy się nie spełnią. Obraz powoli blednie lecz nie znika. Oczy powoli zaczynają dostrzegać świat. Ociężały umysł budzi się. Światełko w tunelu… Śmierć?
 
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2008-05-24, 20:05   

No ma Symbiana. Kumpel na niej nawigację GPS odpalił nawet. Z tym, że ja bym prywatnie tego telefonu nie kupił w życiu. Jeden przykład: Dzwonię do kogoś i w trakcie rozmowy totalnie z kosmosu włącza się tryb głośnomówiący, a telefon się wiesza. Nie da się przerwać połączenia, ani wyłączyć komórki. Pomaga wyjęcie baterii... Tak jest naprawdę często.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
zuraw 
Dziejopis
#13


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 2163
Skąd: Toruń
Wysłany: 2008-05-24, 20:06   

wiem co to symbian, ale nawigacji satelitarnej nie będę montował :D więc nie wiem po co mi kombajn taki. A do menu w SE się już przyzwyczaiłem w sumie
_________________
Własna niemoc jest tak niebezpieczna jak cudza przemoc.. Stanisław Jerzy Lec
 
 
 
angel 
Znikopis
Devilka


Pomogła: 5 razy
Wiek: 105
Dołączyła: 23 Cze 2007
Posty: 5593
Skąd: z co piątej kinderniespodzianki
Wysłany: 2008-05-24, 20:07   

jakbym miała wybierac wziełabym SE jakoś nigdy nie narzekałam na telefony z tej firmy a noki nie lubie
_________________
.. kobieta jest tym bardziej anielska im ma więcej diabła w sobie .....

http://przepisyzestaregozeszytu.blogspot.com/
 
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2008-05-24, 20:09   

nokie mam sluzbowa, SE prywatnego ... fakt ze nokia ktoras starszawa - ogolnie jakbym mogla to bym kupila sobie nowego jakiegos siemensa ale juz ich nie ma ;) wiec ogolnie ja bym typowala SE
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2008-05-24, 20:47   

generalnie mój rodziciel posiada e50 i nigdy nie zgłaszano mi (a takie rzeczy zawsze przeze mnie przechodzą....) żadnych objawów o których pisze batou... nie wiem może kwestia egzemplarza...
Tata narzekał tylko że literki małe ;) ale do tego jest odpowiedni programik ;)

W e50 b. podoba mi się sposób w jaki rozwiązano menu.

Bateria fakt ok 3-4 dni.. ale wszystkie z serii "e" tak mają... kwestia przyzwyczajenia ;)
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
Nika 
Skryba


Wiek: 42
Dołączyła: 03 Paź 2007
Posty: 418
Skąd: Nibylandia
Wysłany: 2008-05-25, 15:58   

a ja sie coraz bardziej zastanawiam... czy to Nokia jest coraz gorsza czy o prostu ja jestem bardziej zdolna :mrgreen: moj typ to tez SE
_________________
LuStErEcZkO PoWiEdZ PrZeCiE ...
 
 
 
bercik_w 
Gryzipiórek


Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 294
Wysłany: 2008-05-26, 17:55   

Zanim uzależniłem się od palmofonów miałem tylko Nokie... W warunkach budowlanych w jakich ja przebywam nie ma lepszego... przezywa upadek z 3 pietra na trawe, z drabiny na beton i jedynie sie obdrapie :) Jedno czego nie polecam do takich warunkow to telefonow z klapka... prawie kazdy model ma problemy z otwarciem po zapyleniu...

Jedno co... znajomy ktory pracuje tez na budowach ma takiego Sonego i jest bardzo zadowolony... nie do zdarcia tak jak Nokia, a dodatkowa zaleta jest zasuwany obiektyw.... a to duza zaleta bo na budowie kazdy telefon po 2 dniach nie robi juz zdjec a mazgaje...

Ja bym wzial wiec Sonego, bo symbian to tylko gadzet... prawdziwe mozliwosci daje dopiero Windows Mobile ;-)
_________________
Niejeden woli sie nie jeba... zajeba... i miec.
Aktualnie oddaje się pracy więc bywam tu rzadziej :(

JEŚLI WAŻNA SPRAWA TO PROSZE O PW, BO PRZEGLĄDAM TYLKO "STAŁE" WĄTKI!

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group