Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: batou
2008-07-23, 20:33
Polizei
Autor Wiadomość
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-07-23, 09:14   

Lean val Tirach napisał/a:
zasada powinna być jedna - bez wyjątków.

I może jeszcze wsadzajmy niepokornych do takich ładnych obozów wypoczynkowych z drutem kolczastym i dodatkowym wyjściem przez komin... Pierwszymi w kolejce będą Dukaj, Koja, Cadigan (stylizacja języka!) i jeszcze każdego, kto przejawia jakąkolwiek oryginalność! :macha: :brawo: :macha:
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Lean val Tirach 
Gryzipiórek


Wiek: 40
Dołączyła: 09 Cze 2008
Posty: 200
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-07-23, 13:52   

Hadrianka napisał/a:
I może jeszcze wsadzajmy niepokornych do takich ładnych obozów wypoczynkowych z drutem kolczastym i dodatkowym wyjściem przez komin... Pierwszymi w kolejce będą Dukaj, Koja, Cadigan (stylizacja języka!) i jeszcze każdego, kto przejawia jakąkolwiek oryginalność!


Dobrze wiesz, że nie o to chodzi. :-(
 
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2008-07-23, 16:29   

nieznany wrzucil te zasady podejrzewam glownie po to ze: gdyby hadrianka chciala kiedys wyslac to opowiadanko (albo insze jakies) do wydawnictwa, to beda wymagac takiego a nie innego zapisu dialogu... jesli dostana inny to prawdopodobnie bez sprawdzania/czytania opowiadanko wyladuje w koszu...
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-07-23, 19:06   

a) mam alergię na ludzi, którzy zamiast zając się własnymi problemami traktują mnie jak idiotkę (jak mnie za idiotkę maja, to won, ja im się przed oczy nie pcham)
b) ja wiem, o co chodziło i się z tym nie zgadzam, bo to to samo co drucik, komin i dietka odchudzająca made by ss tylko na innym polu.
c) niech ląduje, docenienie przez ludzi pewnego pokroju mnie nie satysfakcjonuje, albo nawet obraża :bezradny: pisze dla siebie i tyle. Zamieszczam tu i ówdzie/pokazuje ludziom po to, żeby robić to lepiej, ale nie po to, żeby mieć do czynienia z osobami, które nie znalazły "radosnego offtopicu bez schodów" jak je inwencja na gadanie od rzeczy naszła :bezsilny: odkąd się dowiedziałam, ze wyrażanie swoich poglądów w literaturze to socrealizm z pewnymi środowiskami przestałam się zadawać, czego i im względem mnie życzę.
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Nieznany 
Dalekopis


Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 912
Skąd: Nieznany Świat
Wysłany: 2008-07-23, 20:23   

Tysiu, Lineczko - odpuście sobie, Hadrianki nic nie przekona, to po co jeszcze Ją drażnić? Ja Jej nie ograniczam, niech pisze, jak chce, nawet po chińsku i z zamkniętymi oczami, ale dla mnie konwencja jest jedna - ta, która jest sankcjonowana przez filologów i literaturpznawców, zapisana w słownikach i opracowaniach problemowych. Oczywiście, można pisać inaczej i faktycznie tak się dzieje, ale jest to dla mnie wyłącznie uzus - coś, co się przyjęło, ale jest niekonwencjonalne.

Oczywiście jest prawo swobodnej wypowiedzi i do osób piszących inaczej nikt strzelał nie będzie. Jeśli zaś chodzi o porównanie tego, że ktoś ma odrębną opinię, do obozów koncentracyjnych i SS, to jest to uwłaczające i obraźliwe. Przykro mi, że tak młoda i inteligentna kobieta, jak Asia, ma tak wypaczone wyobrażenie o świecie: jak ona się z kimś nie zgadza, to jest "cool" i dyskusja, natomiast jak ktoś się z Nią nie zgadza, to przyrównywany jest do zbrodniarza hitlerowskiego, który zamyka Jej drogę do pisania w taki sposób, jaki Jej (autorce) się podoba. A przecież nam chodzi wyłącznie o zasadę - a ona jest jedna. Dalecy jesteśmy jednak od krytykowania odchodzenia od konwencji, przełamywania barier itp., zwłaszcza w fantastyce! Mimo wszystko mamy chyba prawo do własnych gustów? I żeby coś, co w naszej opinii jest niekonwencjonalne, niespecjalnie nam się podobało?

Zresztą po co ja to piszę, i tak Hadrianka mnie ignoruje. :/ I to najlepsza metoda na krytyków - ignorować.
_________________
"- Jesteś szczęśliwy z wygranej? - zapytałem. [...]
- To nie to zwycięstwo, co dawniej, panie. Dawniej, to się zwyciężało. Sto lat temu zwycięzcy pozwalano ściąć głowę pokonanego. Wtedy sztuka cieszyła się prawdziwym szacunkiem."
 
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2008-07-23, 20:37   

Tak profilaktycznie, chociaż jak widzę i tak za późno, zamykam temat. Przenoszenie dyskusji w klimacie zaprezentowanym w powyższych postach do innych tematów będzie skutkowało kolejnymi kłódkami.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group