Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
101 sposobów zdobywania punktów u kobiety
Autor Wiadomość
Kamila 
Dziejopis


Pomogła: 6 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 09 Sie 2006
Posty: 3959
Wysłany: 2008-07-09, 19:36   101 sposobów zdobywania punktów u kobiety

A co powiecie na to? (To było w Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus)

Po przeczytaniu tego mam wrażenie, że kobiety są albo opóźnione w rozwoju albo jakieś tępe...

Cytat:
101 SPOSOBÓW ZDOBYWANIA PUNKTÓW U KOBIETY


* Po powrocie do domu, zanim zrobisz cokolwiek innego, przytul ją.
* Zadaj jej kilka szczegółowych pytań dotyczących minionego dnia. Najlepiej, jeśli dasz przy tym do zrozumienia, że pamiętasz, co miała tego dnia w planie.
* Ćwicz słuchanie i zadawanie pytań.
* Powstrzymaj się od rozwiązywania jej problemów. Zamiast tego okaż współczucie.
* Ofiaruj jej dwadzieścia minut wyłącznej uwagi.
* Przynoś jej kwiaty zarówno z okazji jakiejś uroczystości, jak i bez okazji.
* Kilka dni wcześniej zaplanuj wspólne wyjście. Nie czekaj do piątkowego wieczoru, żeby ją spytać, co chciałaby robić w sobotę.
* Jeśli to ona zawsze robi kolację lub, gdy dziś przypada jej kolej, a widzisz, że jest bardzo zmęczona lub zajęta, zaproponuj, że dzisiaj ty przygotujesz posiłek.
* Pochwal jej wygląd.
* Współczuj jej, gdy jest zdenerwowana.
* Zaproponuj pomoc, kiedy jest zmęczona.
* Udając się dokądś, wygospodaruj tyle czasu, żeby nie musiała się śpieszyć.
* Jeśli masz się spóźnić, zadzwoń i uprzedź ją o tym.
* Jeśli prosi o pomoc, powiedz „tak” lub „nie”, nie dając jej przy tym do zrozumienia, że źle zrobiła, zwracając się do ciebie.
* Zawsze, kiedy zranisz jej uczucia, ofiaruj jej trochę współczucia. Powiedź „Przykro mi, że cierpisz” a potem umilknij i pozwól jej odczuć, że rozumiesz, co przezywa. Nie proponuj rozwiązań ani tłumaczenia, że nie jesteś winny jej cierpienia.
* Zawsze, kiedy czujesz potrzebę odsunięcia się, zapewnij ją, że wrócisz, że potrzebujesz trochę czasu, by pewne sprawy przemyśleć.
* Kiedy ochłonąłeś i wracasz do przerwanej rozmowy, powiedz partnerce o tym, co cię zirytowało, z szacunkiem i bez niepotrzebnego obwiniania jej. Nie pozwól, by wyobrażała sobie najgorsze.
* W zimie zaproponuj, że rozpalisz w kominku.
* Kiedy partnerka mówi do Ciebie, odłóż gazetę, wyłącz telewizor. Ofiaruj jej cała uwagę.
* Jeśli to ona zwykle myje naczynia, widząc, że jest zmęczona, zaproponuj, że ją wyręczysz.
* Jeśli jest zdenerwowana lub zmęczona, zauważ to i zapytaj, co jeszcze ma do zrobienia, a następnie pomóż jej wypełnić pozostałe obowiązki.
* Wychodząc z domu, zapytaj czy nie potrzebuje czegoś ze sklepu a potem pamiętaj, by to przynieść.
* Jeśli zamierzasz się zdrzemnąć lub gdzieś wyjść, powiedz jej o tym.
* Przytul ją cztery razy dziennie.
* Zadzwoń do niej z pracy i zapytaj, jak się czuje. Możesz tez podzielić się z nia jakąś nowiną albo powiedzieć, że ją kochasz.
* Co najmniej kilka razy dziennie powiedz jej: „kocham Cię”
* Pościel łóżko i posprzątaj sypialnię.
* Jeśli ona pierze Twoje skarpetki przewróć je na prawa stronę, żeby nie musiała tego robić.
* Zwróć uwaga na to, że kubeł jest pełen, i zaproponuj, że wyrzucisz śmieci.
* Kiedy jesteś w podróży, zadzwoń i zostaw numer telefonu pod którym można Cię zastać. Zawiadom ją, że dojechałeś szczęśliwie.
* Umyj jej samochód.
* Umyj samochód odkurz go w środku przed wspólnym wyjściem.
* Zanim zaczniecie się kochać, umyj się i jeśli ona to lubi, skrop się wodą kolońską.
* Stań po jej stronie, jeśli ktoś ją zdenerwował.
* Zaproponuj, że pomasujesz jej karki plecy albo stopy.
* Bądź czasem czuły i przytul ją, nie tylko wtedy, gdy zamierzasz się z nią kochać.
* Kiedy ona Ci się zwierza, bądź cierpliwy. Nie patrz na zegarek.
* Kiedy wspólnie oglądacie TV, nie sprawdzaj co chwila co jest na innych programach.
* Okazuj jej uczucie również w miejscach publicznych.
* Kiedy trzymacie się za ręce, niech twoja dłoń nie będzie wiotka.
* Zapamiętaj, co lubi pić, żebyś mógł jej przygotować takie napoje jakie jej smakują
* Zaproponuj kilka restauracji do wyboru. Nie obciążaj jej decyzją wymyslenia dokąd pójść.
* Kup bilet do teatru, filharmonii, opery, kina lub na inny rodzaj widowiska, które ona lubi.
* Stwarzaj okazje, byście oboje musieli się odświętnie i elegancko ubrać.
* Bądź wyrozumiały, kiedy ona się spóźnia lub, kiedy decyduje się w ostatniej chwili, że się przebierze.
* W towarzystwie poświęcaj jej więcej uwagi niż innym.
* Okaż, że jest ważniejsza niż dzieci. Pozwól by dzieci dostrzegały, że to jej przyznajesz pierwszeństwo.
* Kup jej coś ze strojów (weź ze sobą jej zdjęcie, wymiary i poproś sprzedawców o pomoc)
* Kup jej drobne upominki, takie jak czekoladki czy perfumy.
* Przy uroczystych okazjach rób jej zdjęcia.
* Planuj małe romantyczne wypady.
* Pokaż jej, że nosisz w portfelu jej zdjęcie, które od czasu do czasu wymieniasz na bardziej aktualne.
* Jeśli macie się zatrzymać w hotelu, postaraj się, by w pokoju czekało cos specjalnie dla niej: szampan, jej ulubiony sok albo kwiaty.
* Przy specjalnych okazjach, takich jak urodziny czy rocznica napisz cos dla niej.
* Na długich trasach prowadź samochód.
* Prowadź samochód bezpiecznie. Pamiętaj, że ona siedzi obok ciebie bezradna, i uwzględnij jej odczucia.
* Zaobserwuj, jak ona się czuje, i skomentuj to: „Wyglądasz dziś na bardzo szczęśliwą” albo: „Wyglądasz na zmęczoną”, a potem zadaj pytanie w rodzaju: „jak minął dzień?”
* Kiedy gdzieś wyjeżdżacie, zanim wyruszycie, przestudiuj trasę, dowiedz się, jak dojechać do celu. Niech ona nie czuje się odpowiedzialna za szczęśliwy dojazd na miejsce.
* Zabierz ja na dancing lub na kurs tańca.
* Zrób jej niespodziankę: napisz na karteczce, że ją kochasz albo ułóż wierszyk.
* Traktuj ją tak jak na początku znajomości.
* Zaproponuj, że coś naprawisz. Powiedz: „Mam trochę czasu. Czy jest cos w domu do naprawienia.?”
* Naostrz noże kuchenne.
* Kup jakiś wspaniały klej i posklejaj rzeczy, które tego wymagają.
* Wkręć nowe żarówki, kiedy stare się poprzepalają.
* Pomagaj wynosić śmiecie.
* Czytaj głośno te artykuły w gazecie, które mogą ją zainteresować.
* Zapisuj starannie wszystkie wiadomości telefoniczne przeznaczona dla niej.
* Wycieraj po sobie podłogę w łazience, zwłaszcza, jeśli brałeś prysznic.
* Otwieraj przed nią drzwi.
* Pomóż jej wnieść zakupy
* Wyręczaj ją w noszeniu ciężkich rzeczy.
* W podróży noś bagaże i wkładaj je do samochodu.
* Jeśli to ona zawsze myje naczynia lub gdy teraz przypada jej kolej, zaproponuj, że wyszorujesz garnek lub pomożesz przy naczyniach trudniejszych do wymycia.
* Zrób listę rzeczy, które trzeba naprawić, i powieś ją w kuchni. Mając wolny czas wykonuj kolejno pozycje z listy. Nie pozwól by wisiała w kuchni zbyt długo.
* Kiedy ona przyszykowała posiłek, pochwal jej sposób gotowania.
* Słuchając jej patrz na nią.
* Dotknij jej czasem, kiedy z nią rozmawiasz.
* Okaż zainteresowanie sprawami, które jej dotyczą, książkami, które czyta, i ludźmi, z którymi się kontaktuje.
* Słuchając jej, okaż, że cię to interesuje wydając pomruki: „hmmm”, „aha”
* Zapytaj jak się miewa.
* Jeśli choruje, spytaj się jej jak się czuje.
* Kiedy jest zmęczona, zrób jej herbatę.
* Przygotuj się do snu i kładź się do łóżka w tym samym czasie, co ona.
* Pocałuj ja i po żegnaj, kiedy wyjeżdżasz.
* Śmiej się z jej żartów.
* Powiedz dziękuję, kiedy cos dla ciebie zrobiła.
* Zauważ, że ma nową fryzurę, i pochwal ja.
* Stwarzaj okazję by razem spędzić mile trochę czasu.
* Nie odbieraj telefonów chwilach zbliżenia, ani wtedy, gdy ona się zwierza.
* Pojedź z nią gdzieś razem na rowerze.
* Zorganizuj piknik. (Nie zapomnij o obrusie).
* Jeśli ona zajmuje się praniem oddaj rzeczy do czyszczenia.
* Wybierzcie się na spacer, sami bez dzieci.
* Uzgodnij ważne sprawy, tak, aby wiedziała, że chcesz jej dać to czego pragnie, i ty byś także miał to na czym ci zależy. Bądź troskliwy, ale nie bądź męczennikiem.
* Powiedz, że tęskniłeś za nią, kiedy byłeś poza domem.
* Przynieś jej ulubione ciastka lub deser.
* Jeśli to ona robi zwyczajowo zakupy żywnościowe, zaproponuj, że ją w tym wyręczysz.
* Nie objadaj się na romantycznej kolacji, żebyś potem nie czuł się objedzony i zmęczony.
* Opuszczaj klapę sedesową, nim wyjdziesz z toalety.


·
_________________

Ostatnio zmieniony przez Kamila 2008-07-09, 20:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
salat 
Dziejopis


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 2817
Wysłany: 2008-07-09, 19:42   

Kamila napisał/a:
* Po powrocie do domu, zanim zrobisz cokolwiek innego, przytul ją.


zaraz by pomyslala ze cos czlowiek przeskrobal :P

Kamila napisał/a:
* Zadaj jej kilka szczegółowych pytań dotyczących minionego dnia. Najlepiej, jeśli dasz przy tym do zrozumienia, że pamiętasz, co miała tego dnia w planie.


juz to slysze "a co to? przesluchanie?! ja ci sie spowiadac nie bede!"

dalej nie dalem rady czytac :P to ja juz wole byc sam niz takie byzydury (boskie slowo :D ) robic :P
_________________
Marzenia, które nigdy się nie spełniły… I nigdy się nie spełnią. Obraz powoli blednie lecz nie znika. Oczy powoli zaczynają dostrzegać świat. Ociężały umysł budzi się. Światełko w tunelu… Śmierć?
 
 
 
Nieznany 
Dalekopis


Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 912
Skąd: Nieznany Świat
Wysłany: 2008-07-09, 20:44   

Kamila napisał/a:
Niech ktoś to wytnie i przeklei do Ciekawych stron w necie, bo nie wiem czemu mi w ten wątek się wlepiło
Cóż, to dość proste, Kamilko. Po przeczytaniu tego badziewstwa nie tylko faceci, ale przede wszystkim kobiety mieć będą ochotę haftować. :bag:
_________________
"- Jesteś szczęśliwy z wygranej? - zapytałem. [...]
- To nie to zwycięstwo, co dawniej, panie. Dawniej, to się zwyciężało. Sto lat temu zwycięzcy pozwalano ściąć głowę pokonanego. Wtedy sztuka cieszyła się prawdziwym szacunkiem."
 
 
 
Kamila 
Dziejopis


Pomogła: 6 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 09 Sie 2006
Posty: 3959
Wysłany: 2008-07-09, 20:53   

Żeby nie było wątpliwości- tekst jest autorstwa faceta, który uważa się za eksperta w dziedzinie związków i relacji damsko- męskich, i wydał x poradników o Marsjanach i Wenusjankach... Jak mnie skleroza nie myli, to nawet prowadzi warsztaty dla par.

Sporo z tych punktow wg mnie jest durnych, ale nie wszystkie.. dlatego tu się czepnę....

Cytat:
Kamila napisał/a:
* Po powrocie do domu, zanim zrobisz cokolwiek innego, przytul ją.


zaraz by pomyslala ze cos czlowiek przeskrobal :P

bo kobiet nie trzeba przytulac bez okazji, bo po co...

salat napisał/a:
juz to slysze "a co to? przesluchanie?! ja ci sie spowiadac nie bede!"

nie, kobieta by to uznala za objaw zainteresowania i troski
_________________

 
 
angel 
Znikopis
Devilka


Pomogła: 5 razy
Wiek: 105
Dołączyła: 23 Cze 2007
Posty: 5593
Skąd: z co piątej kinderniespodzianki
Wysłany: 2008-07-09, 20:55   

Kamila napisał/a:
* Przytul ją cztery razy dziennie.

ciekawe jak to wyliczyli lol
_________________
.. kobieta jest tym bardziej anielska im ma więcej diabła w sobie .....

http://przepisyzestaregozeszytu.blogspot.com/
 
 
 
salat 
Dziejopis


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 2817
Wysłany: 2008-07-09, 21:02   

Kamila napisał/a:
bo kobiet nie trzeba przytulac bez okazji, bo po co...


wytlumacze na przykladzie o co mi tu chodzilo. Powiedzmy jest sobie para tak 12 lat po slubie. Wraca maz do domu i nagle ni z tego ni z owego przytula zone mimo iz od laaat juz tego nie robil, a najlepiej bedzie jak jeszcze jej jakies kwiaty da. No i co sobie zona pomysli? "A z jakiej to okazji?", "A co to sie stalo?", "Chory jestes?", "Gdzies ty byl i cos ty pil?!"

wcale mi nie chodzi o nieprzytulanie, wogole to moim zdaniem takie przytulenie to jest obustronna przyjemnosc :> ale po X latach wzbudzi podejrzenia chcac nie chcac :P jesli sie wyjasni ze to tylko i wylacznie z milosci to wszystko ok, i przytulanie nadal bedzie sprawiac przyjemnosc...
_________________
Marzenia, które nigdy się nie spełniły… I nigdy się nie spełnią. Obraz powoli blednie lecz nie znika. Oczy powoli zaczynają dostrzegać świat. Ociężały umysł budzi się. Światełko w tunelu… Śmierć?
 
 
 
angel 
Znikopis
Devilka


Pomogła: 5 razy
Wiek: 105
Dołączyła: 23 Cze 2007
Posty: 5593
Skąd: z co piątej kinderniespodzianki
Wysłany: 2008-07-09, 21:04   

salat napisał/a:
Powiedzmy jest sobie para tak 12 lat po slubie.


Sałatku uważasz ze 12 lat po ślubie to już sie nie przytula na powitanie :>
_________________
.. kobieta jest tym bardziej anielska im ma więcej diabła w sobie .....

http://przepisyzestaregozeszytu.blogspot.com/
 
 
 
salat 
Dziejopis


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 2817
Wysłany: 2008-07-09, 21:06   

nie mam zielonego pojecia... ja to nawet w zwiazku nie bylem to sie mnie o takie rzeczy nie pytajcie, tak rzucilem tylko liczba... no ale chyba kazdy wie ze czasami zdarza sie takie ochlodzenie relacji czy cos takiego..
_________________
Marzenia, które nigdy się nie spełniły… I nigdy się nie spełnią. Obraz powoli blednie lecz nie znika. Oczy powoli zaczynają dostrzegać świat. Ociężały umysł budzi się. Światełko w tunelu… Śmierć?
 
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2008-07-09, 21:09   

Czepiacie się Salata, a ja chyba wiem o co mu chodzi. Ja to rozumiem tak, że jeśli facet czegoś takiego jak przytulanie na dzień dobry każdego dnia nigdy nie robił, a po przeczytaniu tych rad krynicy mądrości nagle zacznie to...
salat napisał/a:
No i co sobie zona pomysli? "A z jakiej to okazji?", "A co to sie stalo?", "Chory jestes?", "Gdzies ty byl i cos ty pil?!"

I będzie to zasadne ;-)
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
salat 
Dziejopis


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 2817
Wysłany: 2008-07-09, 21:12   

o to to to :) o to mi wlasnie chodzilo
_________________
Marzenia, które nigdy się nie spełniły… I nigdy się nie spełnią. Obraz powoli blednie lecz nie znika. Oczy powoli zaczynają dostrzegać świat. Ociężały umysł budzi się. Światełko w tunelu… Śmierć?
 
 
 
angel 
Znikopis
Devilka


Pomogła: 5 razy
Wiek: 105
Dołączyła: 23 Cze 2007
Posty: 5593
Skąd: z co piątej kinderniespodzianki
Wysłany: 2008-07-09, 21:15   

batou napisał/a:
Czepiacie się Salata


dokładnie tak :>

a serio to zaraz dam ten tekst do czytania mojej połówce i jak sie zastosuje do rad to będe najszczęśliwszą zoną pod słońcem ,mając męża który pomaga mi wnieść zakupy ,przewróci skarpetki na prawą stronę przytuli mnie 4(słownie cztery) razy dziennie ,zaproponuje ze coś naprawi (hmmm nie wiem czy ma tylko zaproponować ale tez naprawić czy sama propozycja ma wystarczyć )
i ze będzie czasem czuły lol
_________________
.. kobieta jest tym bardziej anielska im ma więcej diabła w sobie .....

http://przepisyzestaregozeszytu.blogspot.com/
 
 
 
Strzelec 
Wierszokleta
Nikolai


Wiek: 42
Dołączyła: 21 Sie 2007
Posty: 553
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-07-09, 21:16   

Dawno temu przeczytałam książkę Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus i jedyne wrażenie, jakie po niej mi zostało, to jest to, że była strasznie nudna :roll:
_________________
Czyż nie wiedział, że nieostrożnym słowem można zabić jak wystrzeloną nieopatrznie kulą, że kłamstwo może potoczyć się jak lawina w górach, miażdżąc niewinnego człowieka?
Maria Kann "Góra Czterech Wiatrów"
 
 
 
Kamila 
Dziejopis


Pomogła: 6 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 09 Sie 2006
Posty: 3959
Wysłany: 2008-07-09, 21:20   

Strzelec napisał/a:
przeczytałam książkę Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus i jedyne wrażenie, jakie po niej mi zostało, to jest to, że była strasznie nudna :roll:


O to to to :D Chciałam ją obsmarować w temacie z flakami z olejem, ale była na to za nudna...

a sformułowania pt Mężczyźni są jak sprężynki a kobiety jak fale... są z lekka dziwne.


angel napisał/a:
batou napisał/a:
Czepiacie się Salata


dokładnie tak :>

a serio to zaraz dam ten tekst do czytania mojej połówce i jak sie zastosuje do rad to będe najszczęśliwszą zoną pod słońcem ,mając męża który pomaga mi wnieść zakupy ,przewróci skarpetki na prawą stronę przytuli mnie 4(słownie cztery) razy dziennie ,zaproponuje ze coś naprawi (hmmm nie wiem czy ma tylko zaproponować ale tez naprawić czy sama propozycja ma wystarczyć )
i ze będzie czasem czuły lol


I powiedź mu jeszcze, że to pisał FACET ;-)
_________________

 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2008-07-09, 21:22   

i zrob fotke jego twarzy abysmy mogli reakcje zobaczyc ;)
a swoja droga myslalam ze ja odebralam te ksiazke "mezczyzni sa z marsa a kobiety z wenus" jak potwornie nudna... zostalo mi w pamieci z niej tylko to ze nie dobrnelam do konca ;)
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
angel 
Znikopis
Devilka


Pomogła: 5 razy
Wiek: 105
Dołączyła: 23 Cze 2007
Posty: 5593
Skąd: z co piątej kinderniespodzianki
Wysłany: 2008-07-09, 21:22   

Cytat:
I powiedź mu jeszcze, że to pisał FACET ;-)

no przecież kobieta by takich bzdur nie wypisywała :>
_________________
.. kobieta jest tym bardziej anielska im ma więcej diabła w sobie .....

http://przepisyzestaregozeszytu.blogspot.com/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group