Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Kino czy DVD?
Autor Wiadomość
angel 
Znikopis
Devilka


Pomogła: 5 razy
Wiek: 105
Dołączyła: 23 Cze 2007
Posty: 5593
Skąd: z co piątej kinderniespodzianki
Wysłany: 2008-08-20, 21:21   Kino czy DVD?

Gdzie wolimy oglądac filmy na duzym ekranie wśród innych widzów czy w domowym zaciszu puszczając film na ekranie telewizora?
_________________
.. kobieta jest tym bardziej anielska im ma więcej diabła w sobie .....

http://przepisyzestaregozeszytu.blogspot.com/
 
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-08-20, 21:26   

Kino. Zdecydowanie i zawsze. Chociaż coraz trudniej w Poznaniu o dobre kino :/ Same beznadziejne multipleksy :/

Ze względów pieniężno-repertuarowych oglądam niemal wyłącznie w domu, ostatnio w kinie byłam na Sweeney Todd, a wcześniej na 300 :( A są filmy, które tak bardzo chciałabym zobaczyć na wielkim ekranie :(
_________________
Silva hevsum
 
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2008-08-20, 21:30   

Ciężko mi powiedzieć, bo kino i domowe seanse mają swoje plusy i minusy. Do kina lubię sobie pójść w ramach randki i w zasadzie jest mi wtedy prawie wszystko jedno na co ;] W domu mam za to spokój i oglądam kiedy chce i co chcę. U mnie będzie 50/50.

PS. A i tak wolę książkę ;-)
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-08-20, 21:36   

A ja zabluźnię. Wolę film. Choć rzecz jasna to musi być arcydzieło w rodzaju "Siedmiu wspaniałych" "Rambo" albo "Rocky'ego". Ale może to dlatego, że takich filmów jest znacznie mniej niż książek ;)
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Krzyho 
Dziejopis
Moderator


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 3224
Skąd: P-w
Wysłany: 2008-08-20, 21:38   

kino, zdecydowanie kino; żałuję tylko że do najbliższego mam ponad 60km :/

ps. książki to całkiem inna bajka ;)
 
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2008-08-20, 21:41   

Kino - zawsze. Zwłaszcza jeśli film ma dużo efektów specjalnych, a poza tym ma to jakiś swój klimat.
No i w kinie przynajmniej nikt nie marudzi, że by się napił herbatki / zjadł coś, a jeszcze w międzyczasie nie zadzwoni :>

ale!! tutaj również są "plusy dodatnie i ujemne" lol - popcorn i inne wynalazki, które ludzie w kinie spożywają, czyli dochodzące z każdej strony odgłosy chrupania, mlaskania, ciamkania, szeleszczenia i siorbania :>


W domu jest o tyle fajnie, że można się wygodnie ułożyć, można w dowolnej chwili film zatrzymać i wrócić do niego później
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-08-20, 21:50   

madziaro napisał/a:
popcorn i inne wynalazki, które ludzie w kinie spożywają, czyli dochodzące z każdej strony odgłosy chrupania, mlaskania, ciamkania, szeleszczenia i siorbania :>

Toteż napisałam, ze co raz trudniej o normalne kino. U nas jedno kino - najstarsze w mieście z ogromną salą, pierwsze które miało kwadrofoniczny (tak, tak, o te czasy chodzi) dźwięk etc - wyburzono żeby postawić koszmarnego sheratona, w którym nikt się nie zatrzymuje :/ i na dodatek budynek był zabytkowy, al co to kogo prawda? A najlepsze kino - wyremontowane, z najlepszym systemem dźwięku, wielkim ekranem (nie te maciupkie badziewie z multikina) przerobiono na BIEDRONKĘ! :zly: Szlag mnie trafia na samą myśl! Dlatego wydaję pieniądze na kino tylko, kiedy mi na czymś NAPRAWDĘ zależy ://

[a i byłam jeszcze na "Johnie Rambo" ostatnio w kinie. miodny. ten film musi mieć tę ekspresję ogromnego ekranu i ogłuszającego dźwięku]
_________________
Silva hevsum
 
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2008-08-20, 21:53   

madziaro napisał/a:
Kino - zawsze. Zwłaszcza jeśli film ma dużo efektów specjalnych, a poza tym ma to jakiś swój klimat.


podpisuje sie lapkami czterema - glownei dlatego chodze do kina na filmy typu x-man czy wojny gwiezdne - w domu ogladanie juz nie ma tego efektu...
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-08-20, 21:56   

"Władca Pierścieni" na 15" monitorze... plastelina i zapałki. NAPRAWDĘ!
_________________
Silva hevsum
 
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2008-08-20, 22:07   

Hadrianko u mnie w Jaworznie część kina zamieniono na pseudopub dla "ruszoffych" panienek i abs-ów :> , to też boli :(
nawet pomimo tego, że w tym kinie czasami oglądało się filmy w dużo większej ilości wymiarów, niż w innych miastach, bo dach przeciekał :hehe:
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2008-08-21, 00:32   

duzy ekran w domku + do tego dobry sprzet i kanapa z poduszkami, piwo i mile towarzystwo...chyba to bym wolala...ale sa filmy... gwiezdne wojny, wladca pierscieni.. np
ktore ogladane w kinie sa niepowtarzalnie bardziej efektowne . Dlaczego? bo zostaly krecone ze szczegolowoscia na duzy ekran i zaden maly tego nie odda :)
_________________
 
 
salat 
Dziejopis


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 2817
Wysłany: 2008-08-21, 12:32   

tez bym z checia zobaczyl gwiezdne wojny w kinie, a szczegolnie stara trylogie. w kinie tylko widzialem mroczne widmo i nawet niezle sie ogladalo.

W sumie to ja w kinie bylem tylko pare razy, bo wszystko w domu ogladam, ale niektore filmy na pewno wygladaj o niebo lepiej na takim wielgachnym ekranie :)


Hadrianka napisał/a:
arcydzieło w rodzaju [...] "Rambo"


:hehe:
_________________
Marzenia, które nigdy się nie spełniły… I nigdy się nie spełnią. Obraz powoli blednie lecz nie znika. Oczy powoli zaczynają dostrzegać świat. Ociężały umysł budzi się. Światełko w tunelu… Śmierć?
 
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2008-08-21, 15:26   

salatku ja zaczynalam przygode z wojnami gwiezdnymi wlasnie od duuuuuzego kina ;) w lodzi jest takie kino pt. baltyk - ogromniaste i swietnie tam wlasnie oglada sie filmy z duza iloscia efektow... aaaa blade tez tam ogladalam :)
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2008-08-23, 10:27   

no wlasnie, to mialam Tysiu na mysli: do takich filmow z rozmachem to tylko wielki ekran z efektami :)
_________________
 
 
RobinOfSherwood
Dziejopis
Troll Jeżynowy


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2912
Wysłany: 2008-08-23, 10:33   

Kino jest chyba lepsze przynajmniej do rzeczonych już wcześniej Gwiezdnych Wojen, Batmanów itp... ale jak dla mnie kino ma jedną bardzo istotną wadę - ogłuszający dźwięk.. czasami przy źle dobranym poziomie głosu słychać trzaski nie wytrzymujących głośników...

Oczywiście oglądanie w domu, przy dobrym nagłośnieniu (przynajmniej 4 głośniki + sub) ma też swoje plusy - można zatrzymać film kiedy się chce, podgłośnić, ściszyć, naszykować do jedzenia co się chce.... Chyba powiem podobnie jak batou - 50/50 :)
_________________
Żyje się dla kilku spotkań i paru wzruszeń. Ważne, by ich nie przegapić.
Maciej Kozłowski
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group