Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybierz Alternatywny Komunikator
Autor Wiadomość
zuraw 
Dziejopis
#13


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 2163
Skąd: Toruń
Wysłany: 2006-08-19, 20:23   Wybierz Alternatywny Komunikator

Dlaczego?

Uważasz, że Gadu-Gadu jest najlepszym komunikatorem internetowym? Sądzisz, że inne komunikatory są trudne w instalacji oraz użytkowaniu? Wszyscy Twoi znajomi używają Gadu-Gadu i nie widzisz powodu, by używać innego komunikatora?

Odpowiedz sobie na pytania: Ile z alternatywnych komunikatorów widziałem(-am)? Ilu z nich używałem(-am)?

Nie widzisz nic niewłaściwego w wydawniu bezpodstawnych opinii?



Gadu-Gadu jest obecnie najpopularniejszym protokołem komunikacji w polskim Internecie. Większość osób używa oryginalnego klienta Gadu-Gadu, chociaż daleko mu do doskonałości.

Alternatywne komunikatory oferują wiele opcji, których Gadu-Gadu nie ma i nie wiadomo, czy kiedykolwiek będzie miało.
Możliwości konfiguracji

Większość z prezentowanych komunikatorów pozwala zmieniać zarówno zachowanie, jak i wygląd programu. Oczywiście domyślne opcje są wystarczające, by móc wykorzystać większość ich możliwości, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu na zmianę ustawień metodą prób i błędów.
Zmiana wyglądu zazwyczaj ogranicza się do pobrania odpowiedniej paczki, skopiowania jej zawartości do katalogu instalacyjnego i zaznaczenia odpowiedniej opcji w ustawieniach. Stworzenie nowej skórki zazwyczaj wymaga podstawowej znajomości CSS, które jest często używane w Internecie podczas tworzenia stron.
Rozbudowa programu

Wiele z niedogodności dowolnego programu można poprawić tworząc lub instalując odpowiednią wtyczkę. Alternatywne komunikatory zazwyczaj posiadają bardzo bogatą bazę wtyczek wykonujących różne zadania, od możliwości wklejania wcześniej zdefiniowanego tekstu jednym kliknięciem myszki po sprawdzanie poprawności pisanego tekstu. Dzięki użyciu odpowiednich wtyczek można zautomatyzować część powtarzanych czynności, dzięki czemu zwykła rozmowa internetowa stanie się jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza.
Wygoda użycia

Poza powyższymi, wszystkie prezentowane komunikatory mają jeszcze jedną, niezwykle przydatną funkcję - zakładki w oknie rozmowy. Dzięki nim nie ma potrzeby otwierania osobnego okna dla każdego rozmówcy. Wszystkie rozmowy są przechowywane w jednym oknie, a między poszczególnymi rozmówcami można przejść klikając myszką lub wciskając odpowiedni skrót klawiszowy. Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest bardzo duża oszczędność miejsca na pasku zadań. Gdy jednak przyjdzie potrzeba odzielenia jednego rozmówcy od innych, można skorzystać z opcji odłączania zakładki.
Kilka komunikatorów w jednym

Każdy, kto ma znajomego za granicą wie, że Gadu-Gadu nie jest tam w ogóle używane. Aby porozmawiać ze znajomym z Niemiec, musi zainstalować inny komunikator. Z czasem może dojść do sytuacji, że używa się 3 (lub nawet więcej) komunikatorów - Gadu-Gadu do rozmów ze znajomymi z Polski, MSN, AIM lub ICQ, by rozmawiać ze znajomymi z innych krajów oraz Skype, który jest najpopularniejszym komunikatorem oferującym rozmowy głosowe (VoIP). Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż kilka programów działających równolegle znacznie bardziej obciąża komputer niż jeden. Alternatywne komunikatory wychodzą na przeciw użytkownikom oferując łączenie się z najpopularniejszymi protokołami IM na świecie. Znacznie zwiększa to wygodę - wystarczy otworzyć jedno okno, by zobaczyć, czy znajomy z bloku obok oraz kolega z Niemiec są w tej chwili przy komputerze.
Brak reklam

Alternatywne komunikatory w większości nie wyświetlają reklam lub robią to w mniej irytujący użytkownika sposób. Reklamy w Gadu-Gadu są nachalne i spowalniają pracę komputera, gdyż do ich odtworzenia potrzebny jest inny program (ActiveX). Dodatkowo ich treść musi zostać pobrana z Internetu, co ma znaczenie dla ludzi o łączach słabej klasy.
Niskie zużycie zasobów

Gadu-Gadu do samego działania potrzebuje ponad 13 MB pamięci, a podczas rozmowy ilość ta może się prawie podwoić. Tymczasem alternatywne komunikatory, gdy nie są używane aktywnie, zajmują śladowe ilości pamięci. Podczas rozmowy również nie potrzebują wiele.
Wieloplatformowość

Nie każdy używa MS Windows. GNU/Linux, *BSD i Mac OS to inne, popularne również w Polsce, systemy operacyjne. Nie jest ważne, czy używasz jednego z nich czy może bardziej egzotycznej maszyny - z pewnością jest na nią dostępny jeden z alternatywnych komunikatorów.


I, co najważniejsze, używając jednego z prezentowanych na stronie komunikatorów nie tracisz kontaktu ze znajomymi wciąż używającymi Gadu-Gadu!

Dlaczego więc nie zapoznać się z alternatywnymi komunikatorami troszkę bliżej?

Kod:
http://www.alternatywa.info/
 
 
 
Lord_NeReVaR 
Nieśmiałek
Analfabeta


Wiek: 34
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 22
Skąd: C:/Windows/System
Wysłany: 2006-08-19, 21:04   

Osobiście uważam że gg to szajs długo korzystałemz wersji 6.xx bo 7.xx to jak pisałem szajs i wsumie nadal korzystam :/ .Jeszcze chciałem wspomnieć że własciciel sieci Gadu Gadu całkiem niedawno zakazał uzywania innych programów niz G-G do korzystania z tej sieci,więc jest to nielegalne,nie chce tu nikogo straszyc ale jedynie podkreślic że skoro gg broni sie przed innymi,musiało ich uznać za zagrożenie,czyli konkurencje na poziomie który moze zagrozic ich pozycji lidera.Więc sami sobie odpowiedzcie czy warto zmienic komunikator,ja uważam że tak.
_________________


 
 
 
zuraw 
Dziejopis
#13


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 2163
Skąd: Toruń
Wysłany: 2006-08-19, 21:18   

Niby jest zakazane ale jeszcze nie slyszalem zeby ktos za to konto stracił.
A inne klienty są im nie na reke bo w nich nie ma reklam i nie maja zysków.
Poza tym gg to nie jedyny protokoł IM. Jest jeszcze np jabber icq itp
Nawet tlen to jabber tylko zamkniety ( nie komunikuje sie z innymi serwerami jabber)
_________________
Własna niemoc jest tak niebezpieczna jak cudza przemoc.. Stanisław Jerzy Lec
 
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2007-01-28, 16:49   

A ja sie nie zgodze ;) Pokażcie mi komunikator który nowe oraz aktualnie trwające rozmowy wyswietla w prawym dolnym rogu, tak jak GG? We wszystkich jakie sprawdzałam (wpkontakt, miranda, tlen, aqq, jakiś onetowy, odigo i coś tam) albo wskakuja mi w pasek start (mam ukrywany wiec nie widze rozmow) albo otwieraja mi sie na ekranie... a ja chce sama zdecydowac kiedy odbiore rozmowe.

poza tym ja nie mam stale otwartego okna rozmowy - wpisze cos, klikam enter ("wyslij") i zaraz potem klikam ESC by zamknac okno rozmowy. gdy rozmowca mi odpisze to wtedy znow odbieram rozmowe... dla mnie wygodne bo czesto robie jeszcze cos innego poza gadaniem. no i wtedy nie trace wątku, wiem komu odpisuję, nikt na siłę mi sie nie pcha z nowym oknem kiedy wplasnie komus wpisuje wiadomosc...

a dzwięk mam w komputerze od internetu wyłączony, takze odpadają sygnaly nowej rozmowy. zreszta to wkurza jak mi tak cos co trochę pika :P

a że są jakieś dodatkowe funkcje? po co mi one, ja tylko rozmawiam :)

reasumując, wiem co mówię gdy mówie "gg jest ok" :) takie jest moje subiektywne zdanie.

PS
chciaz teraz nie jestem pewna czy czasem w AQQ nie bylo podobnego rozwiązania jak w gg, ale skoro mi sie wtedy nie podobał jak sprawdzałam, tzn ze jednak cos mieli gorszego :>
_________________
...
 
 
Krzyho 
Dziejopis
Moderator


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 3224
Skąd: P-w
Wysłany: 2007-01-28, 23:13   

a ja przyzwyczaiłem się do GG i nie mam zamiaru zmieniać go na żadną alternatywę, prosta obsługa, ładne emotki, a poza tym słucham staroci na Gadu Radio :D .
zuraw napisał/a:
Każdy, kto ma znajomego za granicą wie, że Gadu-Gadu nie jest tam w ogóle używane. Aby porozmawiać ze znajomym z Niemiec, musi zainstalować inny komunikator.

nie prawda, ja rozmawiam z Anglią z GG i nie ma żadnego problemu (poza używaniem polskiej czcionki, bo ich systemy nie wyświetlają poprawnie).
 
 
 
zuraw 
Dziejopis
#13


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 2163
Skąd: Toruń
Wysłany: 2007-01-29, 00:37   

ene napisał/a:
Pokażcie mi komunikator który nowe oraz aktualnie trwające rozmowy wyswietla w prawym dolnym rogu, tak jak GG? We wszystkich jakie sprawdzałam (wpkontakt, miranda, tlen, aqq, jakiś onetowy, odigo i coś tam) albo wskakuja mi w pasek start (mam ukrywany wiec nie widze rozmow) albo otwieraja mi sie na ekranie... a ja chce sama zdecydowac kiedy odbiore rozmowe.

poza tym ja nie mam stale otwartego okna rozmowy - wpisze cos, klikam enter ("wyslij") i zaraz potem klikam ESC by zamknac okno rozmowy. gdy rozmowca mi odpisze to wtedy znow odbieram rozmowe... dla mnie wygodne bo czesto robie jeszcze cos innego poza gadaniem. no i wtedy nie trace wątku, wiem komu odpisuję, nikt na siłę mi sie nie pcha z nowym oknem kiedy wplasnie komus wpisuje wiadomosc...

a dzwięk mam w komputerze od internetu wyłączony, takze odpadają sygnaly nowej rozmowy. zreszta to wkurza jak mi tak cos co trochę pika :P


No ja mam tak jak mówisz w mirandzie właśnie. Nic mi nie wysakuje jak nie chce.
A dzwięk można wyłączyc i w mirandzie i w konnekcie. W innych nie sprawdzałem.

Krzyho napisał/a:
a ja przyzwyczaiłem się do GG i nie mam zamiaru zmieniać go na żadną alternatywę, prosta obsługa, ładne emotki, a poza tym słucham staroci na Gadu Radio


Emotki można mieć takie same jak w GG w Mirandzie i w Konnekcie. A nie powiem, Miranda wymaga chwili uwagi, ale konnekt jest w obsłudze banalny :P
A do radia się używa foobara ;)
_________________
Własna niemoc jest tak niebezpieczna jak cudza przemoc.. Stanisław Jerzy Lec
 
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2007-01-30, 12:34   

zuraw napisał/a:


No ja mam tak jak mówisz w mirandzie właśnie. Nic mi nie wysakuje jak nie chce.
A dzwięk można wyłączyc i w mirandzie i w konnekcie. W innych nie sprawdzałem.


to znaczy że nowe wypowiedzi czekają na odbiór w rogu ekranu?

jeśli tak to może rozważę Mirandę jeszcze raz.. :>
_________________
...
 
 
romek61 
Wierszokleta


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 592
Skąd: Wałcz
Wysłany: 2007-01-30, 13:33   

Ja uważam, że GG jest najlepsze bo prawie wszyscy go mają zainstalowanego, nawet tu na forum widać, że dużo ludzi go posiada. Z kim pogadam w innym komuikatorze skoro nikt z moich znajomych go nie ma
_________________
mój spis na PW lub romek61@wp.pl
Denerwować się, to mścić się na swoim zdrowiu za cudzą głupotę
 
 
zuraw 
Dziejopis
#13


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 2163
Skąd: Toruń
Wysłany: 2007-01-30, 13:40   

ene no na mnie czekają w rogu, aż kliknę

romek61 zmiana komunikatora nie oznacza utraty możliwości rozmiawianiu przez gadu-gadu
_________________
Własna niemoc jest tak niebezpieczna jak cudza przemoc.. Stanisław Jerzy Lec
 
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2007-01-30, 13:42   

Hm.. albo jestem tępa albo nie było tego jak testowałam (kilka lat temu) :) Jak mnie gg wkurzy to przeprowadzam się na Mirande :)
_________________
...
 
 
romek61 
Wierszokleta


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 592
Skąd: Wałcz
Wysłany: 2007-01-30, 13:49   

tak się zastanawiam po co instalować coś z czego się nie będzie korzystało zbyt często albo wcale, ja i tak mam zaśmiecony komputer programami użytkowymi, z których prawie nie korzystam.
_________________
mój spis na PW lub romek61@wp.pl
Denerwować się, to mścić się na swoim zdrowiu za cudzą głupotę
 
 
zuraw 
Dziejopis
#13


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 2163
Skąd: Toruń
Wysłany: 2007-01-30, 14:08   

romek61, wrr.. napisze łopatologicznie:
Mająć mirande/konnket/aqq mozesz za ich pomocą łączyc sie z gadugadu. I mozesz rozmawiac z tymi samymi ludzmi. W ten sam sposób. Tylko wygodniej i bezpieczniej
_________________
Własna niemoc jest tak niebezpieczna jak cudza przemoc.. Stanisław Jerzy Lec
Ostatnio zmieniony przez zuraw 2007-01-30, 14:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
romek61 
Wierszokleta


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 592
Skąd: Wałcz
Wysłany: 2007-01-30, 14:17   

ja wiem, że tak jest jak napisałeś ale mi się nie chce bawić z czymś nowym z czego nie będę miał korzyści, a tylko nowy image
_________________
mój spis na PW lub romek61@wp.pl
Denerwować się, to mścić się na swoim zdrowiu za cudzą głupotę
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2007-01-30, 14:24   

muszę się zainteresować tą mirandą - nazwa mi się podoba :)
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
air 
Wierszokleta


Pomógł: 3 razy
Wiek: 113
Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 460
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-01-30, 17:05   

moze jakis link do pobrania tej mirandy, byloby fajnie jesli ktos ma juz jakis namiar gotowy rotfl
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=yj-Rft_zy8E

http://www.youtube.com/watch?v=UditWS5EAbI
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group