Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Po konkursie o nim samym
Autor Wiadomość
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2008-10-22, 14:42   Po konkursie o nim samym

Jeśli macie ochotę to prosiłabym o komentarze/sugestie na przyszłość dotyczące konkursu fotograficznego (regulamin, organizacja itp...)

Z moich obserwacji co do tej edycji konkursu:
1) rozważyć trzeba możliwość otwarcia tematu technicznego
2) znaleźć jakieś fajniejsze niż imageshack miejsce do przechowywania zdjęć
3) ściślejsze określenie tego w jakim stopniu zdjęcia mogą być modyfikowane

ad 1
nie było takiego tematu gdyż: w dyskusjach o tym czy w ogóle organizować konkurs zaproponowano aby nie ujawniać autorów zdjęć. Jeśli natomiast byłby temat otwarty do dyskusji nawet o rzeczach technicznych to ja osobiście obawiałam się iż takie ujawnienie się autorów nastąpi. Stąd też powstała możliwość kontaktowania się na maila.
ad 3
Sprawa przynajmniej w moim odczuciu nie jest taka prosta, bowiem jeśli ktoś robi zdjęcia aparaty nazwijmy to ładnie z wyższej półki to one nie koloryzują, ubarwiają zdjęć i pierwsze wrażenie często może być gorsze niż zdjęcie zrobione zwykłą małpką. Tak więc sprawa ewentualnej edycji jest otwarta. Ja generalnie dostając różne zdjęcia i przerzucając je (za zgodą autora) kierowałam się tym czy wprowadzone zmiany np zmiana z koloru na cz-b nie zmieniają postrzegania rzeczywistości. Wykluczyłam dlatego blurowanie zdjęć.

Jeśli kogoś jakąś decyzją w trakcie konkursu skrzywdziłam to bardzo za to przepraszam.

Zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam,
Ania
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2008-10-22, 14:52   

Ad 1 Temat powinien być otwarty.
Ad 2 Picasa się lepiej sprawdziła co widać dziś ;-)

A w ogóle to uważam, że jak na pierwszy taki konkurs na F451 było całkiem dobrze. Chcę też ze swojej strony podziękować Ani, bo wiem doskonale ile pracy ją to wszystko kosztowało :)
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2008-10-22, 18:30   

ja bym proponowała ściślejsze określenie rozmiaru zdjęć - a konkretnie zamknięcie górnego pułapu ;)

osobiscie proponuje rozmiar około 1000 x 700 pikseli i waga do 300 kb :)


co do modyfikacji - mysle ze takie operacje jak wyostrzanie, kadrowanie sa dopuszczalne. Byle nie bylo fotomontaży (pomijając kategorie specjalnie dla nich) oraz znaczących zmian kolorów :)

PS
w razie potrzeby mogłabym udostepnić swój serwer, ale tylko na czas konkursu (potem skasuje ;) )
_________________
...
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2008-10-22, 19:01   

300 kb to stanowczo za malo, ja bym proponowała standardowy rozmiar jaki zazwyczaj robię, czyli 640 x 427 px i 72 dpi rozdzielczości - bardzo dobry wymiar do oglądania na monitorze :)

no i jak dla mnie Picasa jest najlepsza do takich rzeczy, albo jakiś prywatny serwer - galeria, która by nie szalała tak jak ImageShack. Ja zazwyczaj do wrzucania pojedynczych zdjęć używam Fotosika (www.fotosik.pl) i nie narzekam :)
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
necro 
Administrator
Mistrz Straszenia


Pomógł: 18 razy
Wiek: 109
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 2699
Skąd: f451
Wysłany: 2008-10-22, 19:05   

Ani ladnie podziekuje za sprawne prowadzenie konkursu i zapraszam do dalszego ciagu :* .... jesli chodzi o sugestie ... sa darmowe skrypty galeryjne (a w razie W mozna cos prostego wlasnego stworzyc bardzo latwo ...) dzieki czemu mozemy trzymac zdiecia " u siebie " ... co moim zdaniem jest najlepsze (serwera mamy nadto) ... rozmary to problem jesli chodzi o porownanie zdiecia... czyli dopuszczenie by admin konkursu mial mozliwosc zmiany do ustalonego rozmiaru (waga nie gra roli raczej w tym przypadku)...
_________________
"- Nie wiedziałem, że wszyscy przeszliście na buddyzm i mówicie językiem ciasteczek szczęścia."

Hamilton Peter F

Ostatnio zmieniony przez necro 2008-10-22, 19:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2008-10-22, 19:10   

z tym rozmiarem jest jeszcze jeden problem - wiem, że nie wszystkie osoby są na tyle biegłe w obsłudze różnych programów graficznych, żeby zmieniły na konkretny rozmiar swoje zdjęcie. Myślę, że najlepiej by było, jakby faktycznie prowadząca konkurs (albo jakaś pomoc) ujednoliciła te wszystkie zdjęcia.

Aha, zapomniałam wcześniej napisać, że to była naprawdę dobra robota i świetny pomysł na konkurs - widać to chociażby po samym odzewie :)
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2008-10-22, 19:12   

necroscop napisał/a:
a darmowe skrypty galeryjne (a w razie W mozna cos prostego wlasnego stworzyc bardzo latwo ...) dzieki czemu mozemy trzymac zdiecia " u siebie "


O czymś takim myślałam szczerze mówiąc. Ale w sumie ta edycja konkursu była uruchomiona tego samego dnia co był pomysł ;) (może i za szybko ale jakoś poszło) i dlatego poszło na imageshack. Najfajniejszy byłby skrypt galeryjny połączony z ankietą żeby wszystko było na jednej stronie i byłoby najfajniej :)
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
necro 
Administrator
Mistrz Straszenia


Pomógł: 18 razy
Wiek: 109
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 2699
Skąd: f451
Wysłany: 2008-10-22, 19:25   

Ania napisał/a:
Najfajniejszy byłby skrypt galeryjny połączony z ankietą żeby wszystko było na jednej stronie i byłoby najfajniej


Ale ciezko to polaczyc z forum z drugiej strony ... komplikuje skrypt ... moze i ktos juz o czyms takim myslal i by byly gotowe .. .trza sie troche porozgladac ... choc pewnikiem gotowce odpadaja ... zostaje tylko wlasny projekt .. uciazliwe lecz powinno byc do zrobienia


z drugiej stony jesli nie byloby powiazane z forum ... potrzeba by ponownej rejestracji by glosowanie bylo pojedyncze
_________________
"- Nie wiedziałem, że wszyscy przeszliście na buddyzm i mówicie językiem ciasteczek szczęścia."

Hamilton Peter F

 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2008-10-22, 20:02   

myślałam bardziej o skrypcie galeryjnym na forum. Ale nie wiem czy to jest do zrobienia.. ;) nie znam sie na tych skryptach.
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2008-10-22, 20:34   

wiecie co? a po diabla kombinowac? Przeciez mozna utowrzyc galerie picasa dla f451 i ona w necie bedzie sobie siedziala - za darmo - i nastepne konkursy mozna na nia wrzucac.

A tak poza tym to sie jednak odezwe w sprawie rozmiarow fot - ja mialam problem by wybrac najlepsze- dlatego, ze te co sa wielkie - dawaly wrazenie super jakosci, przycmiewaly wiec wielkoscia , a te male - hmmm... :bezsilny:

Dlatego tez bede postulowac za ujdnoliceniem rozmiarow - i jesli ktos nie umie sam zmniejszyc - choc paint tez to cudnie i prosto potrafi - to niech wysyla foty z prosba o zmniejszenie do odpowiedniego rozmiaru i tyle.
_________________
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2008-10-22, 20:42   

a nie wybierałaś z galerii w Picasie? tam wszystkie miały ten sam rozmiar :)
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2008-10-22, 21:05   

Ujednolicenie rozmiarów moim zdaniem jest niemożliwa. Prosta przyczyna jakbyś dodała zdjęcie które jest bardzo wąskie acz długie? np zjęcia stoków narciarskich, górskich stoków, wież kościołów itp itd. Wszelkie zdjęcia w kwadracie, wydłużone itd a jak wszystko machniesz w standardowym prostokącie to nici z tego.
Dla obejrzenia zdjęc w jednym rozmiarze była picassa a tak naprawdę imageshack był dla osób które chciały zobaczyć szczegóły/dokładniej itp. A zakładam że osoba która ogląda szczegóły to tak naprawdę ogląda je dla własnej przyjemności bo ekspozycję, kadr i wiele ważniejszych rzeczy niż niż szczegóły oceniła ze zdjęć pomniejszonych w picassie niezlaeżnie od rozmiaru czy jakości zdjęcia.
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-10-22, 21:10   

Wydaje mi się, że na przyszłość picasa wystarczy :)
_________________
Silva hevsum
 
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2008-10-22, 21:10   

ale np. jakby ujednolicić rozdzielczość i np. jeden z boków żeby miał przykładowo wspomniane przeze mnie 640 px to już jest łatwiejsze w odbiorze i porównaniu, niż jak jedno zdjęcie jest na 640x427 a następne na 1100 x ileś tam. Wiadomo, że to większe rzuci się szybciej w oczy :/
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2008-10-22, 22:47   

hmmm...widzialam tylko to co bylo wrzucone w watek a to chyba byly wklejki z roznych serwerow? jakas picasa tez byla? :> :bag:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group