Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Po konkursie o nim samym
Autor Wiadomość
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2008-10-23, 03:00   

:mdleje: , jak się zaczęło głosowanie, to był napis galeria i z każdego działu można było wszystkie zdjęcia w jednym miejscu zobaczyć lol
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2008-10-23, 06:57   

chyba mnie to umknelo albo mi cos ten napis zablokowalo ;)
_________________
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2008-10-23, 19:09   

a ja mam kolejne marudzące pytanie ;) . Czy zdjęcia już są gdzieś wrzucone na ogólnodostępny serwer?
Jeśli nie i jeśli jeszcze nikt nie pomyślał o tym co zaproponuję - najlepiej by było, gdyby na każdym zdjęciu było wpisane imię i nazwisko, czy, jeśli ktoś by nie chciał, to sam nick i data i zastrzeżenie praw autorskich. Niektórzy wiedzą, że mam hopla na punkcie praw autorskich do zdjęć. Wiem, że Żuraw już się dowiedział dlaczego - czyli próba kradzieży jego zdjęcia, bez pytania o zgodę i bez umieszczenia danych autora.
O moje zdjęcia tym razem się tak nie boję, bo nie sądzę, żeby dziki tłum się na nie rzucił, ale np. zdjęcia z wąskotorówką Hadrianki, "Pszczoła Ene" czy "Pierwszy dotyk" Fabii są łakomymi kąskami, które ktoś sobie może spróbować zawłaszczyć. Stąd też moja propozycja.
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2008-10-23, 19:44   

No tak generalnie kwestia jest taka że są na imageshack. i prawa autorskie są kolejnym powodem dla rezygnacji z usług tego serwera. Na picassie zdjęcia celowo dodawane w galerii niepublicznej. Myślę że w następnej edycji dobrym pomysłem mogłoby być danie dopisku w dole zdjęcia (coś w tym stylu): zdjęcie konkursowe. www.f451.webd.pl prawa zastrzeżone.

A w regulaminie punkt o prawach autorskich sens mający mniej więcej taki że na czas konkursu (i tylko na ten czas) zdjęcia są własnością f451 (tylko i wyłącznie w celu wykorzystania w konkursie) a potem zdjęcia z adnotacjią taką jak wyżej zostają usunięte z serwera na którym zostały zamieszczone z dopiskiem.

Poza tym rozważam też żeby każde zdjęcie musiało mieć wbudowany napis z tytułem (np w formie ramki żeby nie ingerować w kompozycję zdjęcia) - Oszczędzi to trochę roboty osobie wstwiającej:P
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2008-10-23, 19:53   

P.s. fotomajstry rozdane :) jak wam się podobają?
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2008-10-23, 20:18   

śliczne :) , dzię - ku - je - my :D

Aniu o te podpisy chodziło mi o to, że chyba było mówione, że po konkursie zwycięzkie zdjęcia będą zalinkowane na głównej stronie forum, chyba, że mi się wydawało lol

poza tym jeszcze jedno - dlaczego nie bardzo podoba mi się pomysł z umieszczeniem podpisu w ramce - wiesz, że to są sekundy roboty, żeby takiej ramki się pozbyć i zostaje czyściutkie zdjęcie. Napis o prawach autorskich można zrobić ledwo widoczny na zdjęciu, lekko przezroczysty - tego jest się ciężej pozbyć :)

np. coś takiego - jak zwykle posłużę się przecudnej urody zdjęciem autorstwa mojego brata -
przykładowe zdjęcie
- podpis jest mało widoczny w lewym dolnym rogu
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2008-10-23, 20:53   

Ok madziaro mi o to własnie chodziło żeby było coś takiego półprzeźroczystego + tytuł w ramce (żeby opiekun konkursu nie musiał wrzucać tytułu ;) )
Wyglądałoby to mniejwięcej tak:
(zdjęcie w niepubliczn. galerii jak coś usunę.)
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2008-10-23, 21:17   

o, ok, to nie zrozumiałam :bag: , tak by było świetnie :)
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2008-10-24, 12:29   

ach i zapomniałam o najważniejszym: projekt buttonów fotomajstrowych: Sirion. Bardzo dziękuję!
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2008-10-24, 12:58   

Ech, ramki:P nigdy takich nie robie ;)

Jajk trzeba to ramke i znak wodny moge umiescic ale mysle ze takie obróbki powinna robić jedna osoba - bo kazdy zrobi inaczej (inna czcionka, innej grubosci ramka, znak wodny w innym rogu, itp różnice) i wkrótce bedzie wiadomo czyje fotki ;)


A buttony bardzo fajne :)
_________________
...
 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2008-10-24, 14:09   

znak wodny jest kwestią woli. Czy się chce czy nie informować o tym kto jest włascicielem zdjecia.
A ramke można określić że ma mieć tyle ... px szerokości + tytuł napisany w .... mjejscu ... czcionką o wielkości ...
Ramkę z napisem to w paincie można zrobić.
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2008-10-24, 18:07   

Ene: ja też nie robię ramek, bo nie przepadam. Natomiast w takim celu, żeby podać tytuł - czemu nie. Co do znaku wodnego itp. - to zdecydowanie musi robić jedna osoba. I raczej radziłabym, żeby każde zdjęcie taki podpis miało - powody już podałam wcześniej.
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2008-10-24, 18:15   

madziaro myślę że jeśli komuś zależy na ochronie jego praw autorskich to o nie zadba. W trakcie tego konkursu nie otrzymałam ani jednego pytania na temat praw autorskich i mozliwości dodania ew. znaku wodnego. Myślę że dodanie takiego znaku mogłoby być "na życzenie"
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2008-10-24, 19:28   

zazwyczaj mało kto o tym myśli, dopóki mu ktoś zdjęć nie dmuchnie ;) . na czas konkursu mógłby to być po prostu wpisany adres forum, po konkursie, tak jak mówiłam, można by dodać imię i nazwisko autora lub jego nick, lub jeśli ktoś by nie chciał ani tego ani tego zostawić tylko adres :) . Ale ja mówiłam, że jestem zboczona i przewrażliwiona na punkcie kradzieży zdjęć lol
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
necro 
Administrator
Mistrz Straszenia


Pomógł: 18 razy
Wiek: 109
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 2699
Skąd: f451
Wysłany: 2008-10-24, 19:38   

Jejku .. rozwiazemy sprawe wlasnym skryptem i tyle :)

przyklad ... http://f451.webd.pl/forum/te.php przerabia automatycznie zdiecie http://f451.webd.pl/forum/te.jpg


mozna zrobic by rozmiar tez sie zmienial ... zmiany automatyczne przy dodawaniu .. a na serwerze juz beda pliki z ramka i podpisem co przyspieszy wyswietlanie zdiecia
_________________
"- Nie wiedziałem, że wszyscy przeszliście na buddyzm i mówicie językiem ciasteczek szczęścia."

Hamilton Peter F

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group