Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Shalev Zeruya- Życie miłosne
Autor Wiadomość
Kamila 
Dziejopis


Pomogła: 6 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 09 Sie 2006
Posty: 3959
Wysłany: 2008-09-16, 13:45   Shalev Zeruya- Życie miłosne

Trochę o fabule...
Młoda kobieta, pod wpływem nagłego impulsu, nawiązuje romans z dużo starszym od siebie, przyjacielem ojca. Nie jest to, wbrew pozorom, klasyczne romansidło, bohaterka jest świadoma swoich uczuć, pełni wątpliwości i rozdarcia pomiędzy uczuciem do męża Joniego a fascynacją Arim.

Fabułę można byłoby jeszcze strawić, gdyby nie styl pisania- wszystko, łącznie z dialogami ( które nie były wyodrębnione tylko na zasadzie „on powiedział, że…”), przemyśleniami…było pisane z punktu widzenia bohaterki… To wszystko do kupy, strasznie męczyło podczas czytania.

Generalnie ksiązka „przemarudzona”, bo poza tym, że dowiadujemy się, ze główna bohaterka sama nie wie czego chce, to wiele więcej w niej nie ma…
Jedyna, bardziej oryginalna myśl, siląca się na bardziej filozoficzną, to wyjaśnienie tytułu:

„I pomyślałam, problem z tobą polega na tym, że nie dostrzegasz różnicy między swoim życiem a swoim życiem miłosnym, a przecież dzieli je mur. Wydaje ci się, że to to samo, ale życie miłosne to tylko część życia, i to nie ta najistotniejsza, to tylko jedna mała kieszonka w płaszczu życia”

Sceny erotyczne drętwe, bardziej opisane odtwórczo niż jakoś szokująco, a problemy bohaterki po kilkunastu stronach robią się nudne…

.W ogóle odnalazłam w tej książce sporo z tego, co mnie drażni w pisarstwie np. Joyce Carol Oates albo Amosa Oza. Zdecydowanie nie moje klimaty literackie.
Nie polecam.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group