Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Żałoba narodowa
Autor Wiadomość
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2009-09-19, 21:24   

Kawitar - nie, nie chodzi o równych i równiejszych... tylko naprawdę mnie to jakoś bardziej dotyka.
nie masz tak, że jak ktoś się np. utopi to myślisz "ot, zdarza się, przykre, ale się zdarza"

ja mogę się przyznać do tego, że tak mam przy wypadkach drogowych, które jakby nie było zdarzają się częściej. Natomiast takie katastrofy, w których ginie od razu większa ilość ludzi, i które, tak jak pisałam, zdarzają się tak blisko mojego domu, jakoś bardziej mnie "trafiają"
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
Kamila 
Dziejopis


Pomogła: 6 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 09 Sie 2006
Posty: 3959
Wysłany: 2009-09-19, 21:25   

madziaro napisał/a:
W Stanach czy Kanadzie naprawdę takie katastrofy nie zdażają się tak często - prawdopodobnie ze względu na lepsze wyposażenie, więcej pieniędzy włożone w bezpieczeństwo.


Ale klęski żywiołowe typu huragany, powodzie czy pożary jak mnie pamięć nie myli się zdarzały. I chyba więcej było pomocy ze strony władz niż gadania jakie to straszne...

Nefciu, solidaryzujemy sie. Kurde, mam praktyki w szpitalu onkologicznym, biegam po wszystkich oddzialach tam i co sala, tam inszy prywatny dramat. Nikt mnie nie przygotowal na to, a od drugiego dnia latam i gadam sama. Slucham jak ludzie boja się śmierci, choroby, patrzę jak bliscy maja wybor, czy pozwolić umrzeć w szpitalu, czy u siebie w domu.I rozmawiam z nimi tak jak umiem, z serca, bo wiedzy ze szkoly takiej nie ma. I nie powiem, zeby mnie wcale nie ruszalo co tam sie dzieje... Wiec mi nie gadaj że my nieczuli jesteśmy co...

Mnie po prostu wkurza jak wladza ze swojego cieplego gabinetu rzuci kilka slow i nic wiecej. Tak jak necro pisal, dla mnie to jest falszywe. Lepiej by sie zastanaowili i pomysleli co by zrobic zeby takim podobnym tragediom w przyszlosci zapobiec...
Glupi przyklad narodowi idzie, pomysl co to da nastepnym pokoleniom, przez takie cos poczucie solidarnosci w narodzie w ogole przepadnie.
Wg Ciebie Nefi prosty i ciemny lud naprawde potrzebuje info i nakazu z telewizorni zeby sie solidaryzowac i wspolczuc? Bo wg mnie nie. I tyle w temacie.
_________________

 
 
Myszor 
Dziejopis
Zła Mysza


Pomogła: 4 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 4689
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2009-09-19, 21:26   

A ja powiem tylko tyle... codziennie na polskich drogach w przeróżnych wypadkach ginie kilkadziesiąt osób. Też dużo. Też pozostają po nich rodziny. To czemu nie ogłasza się żałoby?
Żałoba narodowa staje się w naszym kraju jakąś totalną kpiną. Wszyscy próbują na tym zbić interes - poparcie w wyborach i takie tam. Popatrzcie, jacy my cudowni i współczujący jesteśmy. Nosimy czerń, robimy za zawodowe płaczki, współczujemy i robimy szopkę. Obrzydzenie bierze.
(I nie, ze ja jestem bez serca, bo mi żal tych co zostali. Fakt, tragedia. Ale nie róbmy z cudzego nieszczęścia kampanii prezydenckiej czy innego cyrku, bo to niebardzo przystoi.)
_________________
"Nic łatwiejszego niż zmienić kobietę przeciętną w wyjątkową. Wystarczy ją pokochać."
Sauvajon
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2009-09-19, 21:30   

Kamila napisał/a:
madziaro napisał/a:
W Stanach czy Kanadzie naprawdę takie katastrofy nie zdażają się tak często - prawdopodobnie ze względu na lepsze wyposażenie, więcej pieniędzy włożone w bezpieczeństwo.


Ale klęski żywiołowe typu huragany, powodzie czy pożary jak mnie pamięć nie myli się zdarzały. I chyba więcej było pomocy ze strony władz niż gadania jakie to straszne...



ależ oczywiście, że były, a gadania ileeee było, zwłaszcza po tej najsłynniejszej Katrinie

i fakt, dużo ludzi pomoc dostało, ale też nie tyle ile było obiecane.

A ile głosów stracił Bush w momencie, kiedy nie przyjechał od razu na miejsce katastrofy...
niestety wszędzie na to jest zwracana uwaga, jak się najwyższe władze zachowają i niestety od tego już się nie uwolnimy


tylko, że nadal mówię, że ja tak między Wami jestem - i uważam, że to, co się robi w Polsce to szopka, bo tego po prostu jest za dużo
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2009-09-19, 21:41   

jesooo...pisze juz ktorys to raz... nawet chyba salatek ironizowal, bo to juz nie pierwszy raz ten sam temat: wypadki na drogacha sa sprawa indywidualna- zginal w danym wypadku jeden czlowiek, a moze trzech- ale tu trza rozpatrywac ktorego kierowcy, pieszego czy kogos tam byla wina...
I oczywicie , ze to jest tragedia - ale jednostkowa- jak ginie kilka osob w tym samym wypadku - to juz to jest problem grupy i jej dramat. W kazdym razie dawniej tak było.

Zaloba narodowa jest wtedy jak gina ludzie - w wiekszej liczbie - z przyczyn, ze tak ogolnie powiem "tragicznych - bo Buk tak kcial" nie ma winnego- wybuchl gaz w kopalni... strop sie zawalił, korek pod Belchatowem i zginelo 15 osob... samolot spadl... pozar w kamienicy w centrum miasta... - 15 ofiar... mozna by wymieniac takie przypadki...


Dostrzegacie roznice - miedzy tu opisanymi a tymi na drogach?

Bo ja juz tez zaczynam watpic czy ja wiem co mowie, jak Wy nie widzicie roznicy i piermandolicie o tysiacach ofiar wypadkow...

Chodzi o jeden duzy- i wtedy jest zaloba! Tak to jest zapisane - i tyle!!
Nieduzo malych - jeden duzy!!!

I jaka sobie kaczor robi reklame? stuknijcie sie w ralia - dal tym ludziom cos?
przeca jak jego pysk w TV zobacza jak udaje zal- to go jeszcze bardziej znielubia.
Zadna rekama... on czy Tusk - po prostu musza- bo to jest wpisane w proceduralne zachowania na ich stanowisku. I tyle.
_________________
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2009-09-19, 21:44   

Żałoba narodowa - słuszna i chwalebna tradycja została przez ostatnie lata sprowadzona do medialnej szopki i odpowiadają za to konkretni ludzie. To, że ktoś się na taką szopkę wkurza nie znaczy, że nie czuje współczucia względem ofiar tych tragedii. Czy to naprawdę tak trudno zrozumieć? Identyczna dyskusja była przy poprzedniej żałobie narodowej i stanowiska zajmowaliśmy te same. Zgadzam się w 100% z Szóstkiem i Necro.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2009-09-19, 21:49   

no wlasnie pisalam ze jakby ni po raz pierwszy o tymmowimy :P
Mam w doopie szopke medialna, nie ogladam TV, nie slucham inszych mediow- zalobe doceniam i wspieram, choc jest to zapewne dla mnie latwiejsze jesli nie widzialam przy tej okazji oblesnego ryjka prezydenta :P
_________________
 
 
InterSix
Dalekopis
i to grafoman


Wiek: 51
Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 795
Skąd: stąd dotąd
Wysłany: 2009-09-20, 02:04   

Nefra napisał/a:
Zadna rekama... on czy Tusk - po prostu musza- bo to jest wpisane w proceduralne zachowania na ich stanowisku. I tyle.



jak juz MUSZA to byc tam pogadac pokiwac głową ze smutna miną. Złozyc kondolencje kwiaty datek pienięzny. KUNIEC. FINITO.

Ale niech sie odpiercieżkąrolą od NARODOWEJ tragedii. ŻAŁOBA NARODOWA... Może dla ślunska bo reszta goroli i tak nie zakuma. Ostatnio spadają samoloty jak kaczki - ni ma tragedii ? nie ma rodzin w rozpaczy ? Nieeee za to gónicy są medialni. Niewypał z powitaniem siatkarzy ? to trzeba tu odrobić punkty jaki on współczujący czuły i dobry.
A moze ich zamrozic jak Jacksona i jak poparcie znowu spadnie to znowu ogłosic żałobe ? A co... Solidaryzujmy sie ze wszystkimi i pomagajmy wszystkim. W Limbakuku wyschły studnie - solidaryzujmy się. Eskimosom na krze odpłyneła chałupa wyslijmy pomoc huhuha humanitarną. A plemie M'bana-banana poluje na przelatujące kaczki - wyślimy wojsko i pomoc humanitarną a co...
_________________
2008
 
 
RobinOfSherwood
Dziejopis
Troll Jeżynowy


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2912
Wysłany: 2009-09-20, 07:49   

Inter :D ja Cię uwielbiam normalnie.. i całkowicie popieram ;) (bo już swoje zdanie pisałem przy jakiejś ostatniej rzauobje narodnej)
_________________
Żyje się dla kilku spotkań i paru wzruszeń. Ważne, by ich nie przegapić.
Maciej Kozłowski
Ostatnio zmieniony przez RobinOfSherwood 2009-09-20, 07:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2009-09-20, 07:52   

robin zawsze uwazam ze inter sie rzadko odzywa ale jak sie odezwie .... ;) to mam ochote stwierdzic: no szostek zamiotl ogonem i podsumowal nasze dywagacje ;)
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
MadMill 
Bajarz
Bucek


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 1881
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-09-20, 08:38   

InterSix napisał/a:
Nieeee za to gónicy są medialni. Niewypał z powitaniem siatkarzy ? to trzeba tu odrobić punkty jaki on współczujący czuły i dobry.

Nasz kraj jest trochę pierdolnięty. Górnicy, stoczniowcy, wszyscy związani z wielką i przezajebistą Solidarnością są medialni i to jednak bardzo duża grupa wyborców, a ludzie w dużej mierze nie wiadomo czemu tak ich szanują i współczują z niewiadomego powodu. Temu żałoba w tym wypadku powinna być, Kaczyński nadrobił by dystans dzielący go do Tuska i może za rok wygra znowu wybory. Ale potrzeba nam jeszcze z paru tragedii w kopalniach.

Od dawna uważam, że polityka to takie podchody z fochami jakie mają dziewczęta w podstawówce. Knucie, szeptanie i robienie komuś koło dupy.
_________________
 
 
 
Myszor 
Dziejopis
Zła Mysza


Pomogła: 4 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 4689
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2009-09-20, 09:13   

Inter - zabiłeś mnie tym tekstem po prostu.
_________________
"Nic łatwiejszego niż zmienić kobietę przeciętną w wyjątkową. Wystarczy ją pokochać."
Sauvajon
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group