Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Każdy ma jakiegoś bzika ;)
Autor Wiadomość
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2009-11-12, 17:55   

jak wzorek zapodasz bedzie pomaranczowy kot siedzial i czterema lapeczkami szyszki robil n a swieta ;) a pregowany kot dolaczy ;)
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-11-12, 17:59   

Madź, te bombki są przepiękne! :wow: Podzielisz się jakąś instrukcją, jak tego dokonać?


Ja obecnie dziergam hardangerową serwetkę, w wolnej chwili mogę wrzucić zdjęcie.
_________________
Silva hevsum
 
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2009-11-12, 18:01   

dawaj aska - mnie dzierganie skutecznie koty uniemozliwiaja a przydalby mi sie jakis grubszy sweter na zime... taki szaroblekitny... hm..
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-11-12, 18:23   



_________________
Silva hevsum
 
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2009-11-12, 18:24   

oooo przeslicznosciowe :) :) :)
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-11-12, 18:27   

Dziękuję :) Hardanger mnie po prostu porwał. To zresztą nic, jakie piękne rzeczy można w ten sposób wyczarować! Szkoda tylko, ze materiał drogi, a zdobycie nawet tanich, polskich nici graniczy z cudem :/ Owszem białe są, ale ja bym chciała kolorowe! Są na allegro, ale więcej zapłacę za przesyłkę niż za nić samą w sobie :mdleje: Ale jeśli znajdę jakiś ciekawy wzór, to pewnie się szarpnę na dużą ilość...
_________________
Silva hevsum
 
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2009-11-12, 18:41   

az poogladalam w necie - faktycznie fajne mozna rzeczy robic ech :)
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2009-11-12, 18:51   

Aśka śliczne :) , ja się za ten haft nawet nie biorę, bo widzę, że to by poleciało w kąt szybciej, niż bym się za to wzięła ;) . Trochę za dokładnie trzeba to robić jak na mój gust :bag:

a tutaj krótkie instrukcje wykonywania szyszuniów (szukam właśnie jajowatych kawałków styropianu, bo z takich szyszki wychodzą jeszcze ładniejsze) - polecam przypinanie takie, jak na instrukcji angielskiej, bo z tej polskiej bez spinania środka zaczęło mi się to wszystko rozpieprzać po chwili... tylko tasiemek nie miałam uciętych o ten kawałek dłuższe, więc to pewnie był tego powód.

wersja polska
wersja angielska
nawet jeśli nie znacie angielskiego, to polecam obejrzenie zdjęć na ten angielskiej wersji, zresztą jak z tej podanej strony wejdziecie przez menu, to u dołu można znaleźć cały spis różnych modeli, będę się bawić dalej :D


Co do materiałów - uzywam zwykłych srebrnych szpilek, bo takich krótkich nie znalazłam.
kulki styropianowe mam dwóch rozmiarów - 6,5 cm i 5 cm
wstążki najlepsze są szerokie na 2 cm, ja używam w większości szerokich na 2,5 cm, bo węższych nie znalazłam. Nie polecam węższych niż na 2 cm, bo się można zajechać, a i materiału idzie wtedy mnóstwo.

Na bombkę 6 cm takiej wstążki szerokiej na 2,5 cm idzie ok. metra długości. im wstążka węższa tym wykorzystamy jej więcej.

Polecam również bardzo bardzo wstążki ozdobne z cieniutkim drucikiem idącym na całej długości na brzegach - z takiej wstążki jest zrobiona ta bombka "na bogato" czerwono-złota. Nie trzeba wtedy kombinować jak bez jednej dodatkowej ręki sprawić, żeby te trójkąty się nie rozwalały. Wcześniej sobie pościnałam odpowiednie kawałki materiału i pozginałam w trójkąty. No i już gotowe można je później tak powyginać jak to pokazałam :)


aaaa i ten kwadracik na górze, od którego się zaczyna - wycinam 2 razy większy niż pokazany na zdjęciu w wersji polskiej, wtedy w ogóle nie widać tego styropianu białego :)
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-11-12, 18:56   

A ci powiem madziarko, ze wcale nie! Tez byłam zaskoczona, ale to jest... łatwiejsze od krzyżyków! (za wyjątkiem niektórych karkołomnych ściegów, np. pikotka nie umiem zrobić, chociaż raz czy drugi nawet mi wyszedł lol ).

A co do tych bombek to jestem zaskoczona, wydawało mi się, ze to trzeba zrobić jakoś... no... z jednego kawałka i z większa filozofią ;) Co nie znaczy, ze cokolwiek mi się uda, ale spróbuję na 100%! Dzięki za te linki :)
_________________
Silva hevsum
 
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2009-11-12, 19:05   

Hadrianko prawda, że to nie wygląda na trudne? fajnie się to robi :D . Tylko właśnie jak wstążki są bez drucika, takie klasyczne, to by się trzecia ręka czasami przydała ;) No i te zwykłe wstążki się trochę snują, także trzeba uważać :)
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
Meotka 
Bajarz


Pomogła: 3 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 07 Sty 2009
Posty: 1657
Wysłany: 2009-11-12, 19:12   

rzeczywiście - wygląda na skomplikowane a z opisu nawet mnie się powinno udać ;)
zastanawiam się, gdzie takie kule styropianowe można znaleźć
_________________
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2009-11-12, 19:32   

w pasmanteriach i na allegro... niestety w Polsce i na tym robią interesy i te kule są dość drogie niestety... w granicach 2 zł za sztukę... czy muszę mówić, że tutaj kupiłam 10 sztuk za dolara? :bag:

Uwaga! nie kupujcie zbyt dużych kulek, bo wtedy to będzie wieeeelka bombka na którą trzeba dużo wstążki ;)

np. tutaj są
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2009-11-12, 20:30   

hm...mnie brakuje wieelkich bombek- a te wlasnie sa strasznie drogie i na dodatek te nietlukace nie wygladaja fajnie- a u mnie ciagle jakies hm hm... pileczki kauczukowe po domu lataja :/
I tak se mysle ze mozna by to tez moze zrobic nie ze styropianowej ale z takiej plastikowej pilki ja sa w tych pilkowych basenach dla dzieci? :>
_________________
 
 
sirion 
Administrator

Pomógł: 7 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 2736
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-11-12, 20:43   

Nefra napisał/a:
hm...mnie brakuje wieelkich bombek- a te wlasnie sa strasznie drogie i na dodatek te nietlukace nie wygladaja fajnie- a u mnie ciagle jakies hm hm... pileczki kauczukowe po domu lataja :/
I tak se mysle ze mozna by to tez moze zrobic nie ze styropianowej ale z takiej plastikowej pilki ja sa w tych pilkowych basenach dla dzieci? :>


u mnie kiedyś najmłodsze rodzeństwo tymi największymi bombkami w piłkę grało. Jak jedna się po kopnęciu zbiła, to ściągali z choinki następną :mlot: :lol:

a swoją drogą to bardzo ładne te twoje bombki madziarko :) bardzo mi się podobają :-)
_________________
mateuszdomanski at hotmail.com
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2009-11-12, 20:46   

Nefra nie wiem jak by było z wbijaniem szpilek w takie plastikowe bombki a zwłaszcza z tym, czy by szpilki z nich nie wypadały za szybko. No i jednak zwłaszcza na początku i końcu tej robótki szpilki są bardzo blisko siebie, czy by się nie zrobiły wielkie dziury - ale faktycznie też się nad tym zastanawiałam :)

jeszcze myślałam, żeby może zamiast szpilek użyć czegoś w stylu "super gluta" tylko to by było więcej paprania się
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group