Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
To już jest wojna pod krzyżem
Autor Wiadomość
zuraw 
Dziejopis
#13


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 2163
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-07-16, 21:08   

Krzyżyk, czyli jak zapewnić sobie 24-godzinną ochronę domu za darmo
http://www.mmpoznan.pl/bl...u+za+darmo.html
;)
_________________
Własna niemoc jest tak niebezpieczna jak cudza przemoc.. Stanisław Jerzy Lec
 
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2010-07-16, 21:22   

pieeeeekne :) :) :)
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
joe alex 
Dalekopis


Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 931
Wysłany: 2010-07-16, 23:38   

według mnie imigranci muszą zdawać sobie sprawę z kultury I tradycji kraju do którego przyjeżdżają.Dlatego nie mają do końca prawa dyktować wszystkim swoich warunków, bo przyjeżdżając automatycznie zaakceptowali kulturę I prawa danego kraju I powinni je szanować. Nie chce tego podciagac pod wszystkie możliwe przypadki(tu problemem jest wolność osobista I jej granice) jednak wydaje mi się że w większości przypadków taka postawa jest właściwa.

Co do symboli religijnych to w pracy nie powinno się ich używać (według mnie). Jesteśmy w tym momencie pracownikami których powinien charakteryzować obiektywizm. W życiu osobistym nie widzę żadnych przeciwwskazań o ile nie naruszają one wolności osobistej innych ludzi lub zagrażają / powodują niebezpieczne sytuacje (patrz: wspomniane zakrywanie twarzy w niektórych sytuacjach)

Co do krzyży w miejscach publicznych to nawet nie widzę problemu kiedy sa one symboliczne. W końcu liczy się tu wiara I pamięć a nie ilość kwiatków naokoło czy wielkość czy w przypadku pałacu miejsce. Tu liczy bardzo zachowanie ludzi. W przypadku pałacu albo skweru jest ono nieakceptowalne. Jeśli ktoś ma ogromna potrzebę uczczenia np. czyjejś śmierci w ten sposób (zrobienie krzyża) to niech zrobi to symbolicznie a wątpię czy wtedy będzie to tak bardzo komuś przeszkadzało.

Ps. Pisze z telefonu, przepraszam za ewentualne błędy.
 
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2010-07-16, 23:55   

oczywiście, że powinniśmy akceptować kulturę oraz dobierać ubiór do miejsca, ale tak jak pisałam, chociaż może w zbyt zakręcony sposób ;) - zakazami nic się nie osiągnie, zwłaszcza takimi zakazami, jakie wprowadzono we Francji. W tej sytuacji to się będzie tylko wzmagać niestety
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2010-07-19, 22:27   

dalszy ciąg afery pod krzyżem http://wiadomosci.gazeta....unac_krzyz.html
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2010-07-20, 11:06   

i bardzo dopsz!
Wreszcie znaleźli sie ludzie ktorzy nie boja sie ciemnogrodu!
_________________
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2010-07-20, 11:58   

Cytat:
- Słyszałem już, że jestem Żydem, komuchem, mam krew na rękach. A ja po prostu chcę przeniesienia krzyża w inne, bardziej odpowiednie miejsce. Nie można pozwolić, by jedna grupa zawładnęła Krakowskim Przedmieściem. Tu wszyscy mamy czuć się dobrze - tłumaczył Jakub Machaj, student politologii na Uniwersytecie Warszawskim, jeden z pomysłodawców apelu.


mój wydział :brawo:

a propos pomników i takich tam "patriotyczno-religijnych" emblematów... to jedyny pomnik, którego jestem współfundatorem:



jak widać "czegoś" brakuje - miała być jeszcze studentka w mini na kolanach studenta, ale nie przeszło - znowuż te durne zakazy co do stroju, itp. 8)
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
Ostatnio zmieniony przez jacek 2010-07-20, 12:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Myszor 
Dziejopis
Zła Mysza


Pomogła: 4 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 4689
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2010-07-20, 12:10   

A to Polska właśnie... :/
_________________
"Nic łatwiejszego niż zmienić kobietę przeciętną w wyjątkową. Wystarczy ją pokochać."
Sauvajon
 
 
zuraw 
Dziejopis
#13


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 2163
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-07-24, 14:35   

http://wiadomosci.gazeta....ed_Palacem.html

Kilkadziesiąt osób zebrało się dzisiaj wieczorem przed Pałacem Prezydenckim. Młodzi ludzie przy krzyżu ustawiali miski pełne spaghetti.

FSM w akcji ;]
_________________
Własna niemoc jest tak niebezpieczna jak cudza przemoc.. Stanisław Jerzy Lec
 
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2010-07-24, 14:47   

moim zdaniem powinni przybyc z milionami zniczy - tyle ich zeby zablokowac przejscia itp ;-)

jest krzyz to mogą byc znicze :P

moze jeszcze dewoty przyklasną i pomoga w blokadzie :P
_________________
...
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2010-07-24, 22:46   

hehe... wreszcie duch pomaranczowej alternatywy*(czyli mój) odzy ł w narodzie...
a juz myslałam, ze mlode zupelnie zapomnialy jak to jest obezwladnic wroga mniloscia ;)
_________________
 
 
geralt 
Gryzipiórek


Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 261
Wysłany: 2010-08-04, 11:03   

W sumie to mam niezły ubaw z tej szopki. Choć, gdybym był katolikiem, a nie ateistą, to pewnie szlag by mnie trafiał. Ktoś dobrze powiedział, że ci protestujący w obronie krzyża nawet Chrystusa by ukrzyżowali ;)

Za to bardzo sprytnie zachowała się Kancelaria Prezydenta. Pisowcy już zacierali ręce, żeby pokrzyczeć, że zomowcy pałują biednych staruszków broniących krzyża. Posłanka Szczypińska nawet była na miejscu, a sam Jarek podjudzał mówiąc, że krzyż powinien być pod pałacem :) Tymczasem haczyk nie został połknięty i w świat poszedł obraz chorych psychicznie agresorów rzucających się na księży próbujących przenieść krzyż do... kościoła, stojących ramię w ramię z politykami PiSu - po prostu miód :D Tak machali tym krzyżem, że sami nim przywalili w swoje durne łby :brawo:

No i może wreszcie społeczeństwo przejrzy na oczy i zrozumie, że miejsce krzyży jest w kościołach.
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2010-08-04, 13:42   

mam bardzo silne wrażenie, zresztą o tym mówiłam w trakcie sobotniej rozmowy na urlopie, nie wiedząc co się znowu dzieje, że gdyby kurdupel i jemu podobni dorwali się do władzy nie mieliby żadnych problemów z przekonaniem obrońców krzyża do tego, że znowu są czarownice na świecie i mielibyśmy samosądy, kamienowania i stosy...
od wczoraj to już jest prawie 100% pewność, że to właśnie tacy ludzie robili polowania na czarownice :/
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2010-08-04, 14:33   

geralt napisał/a:
Za to bardzo sprytnie zachowała się Kancelaria Prezydenta. Pisowcy już zacierali ręce, żeby pokrzyczeć, że zomowcy pałują biednych staruszków broniących krzyża.

Mhm. Super się zachowali. Pokazali, że banda oszołomów może storpedować postanowienia władz. I to konsultowanych przecież z Kościołem. Pokazali po raz kolejny, że wystarczy zorganizowana grupa i można blokować wszystko. Podobnie jak wcześniej górnicy, stoczniowcy, pielęgniarki itp. itd.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2010-08-04, 16:18   

Adam gdyby choc jednemu oszolomowi głos z głowy spadł- uczyniono by z niego świętego męczennika, a krzyz stałby sie miejscem kaźni w obronie wiary.
Sam pomysł by w nocy otoczyc plac barierkami i nie dopuścic tłumu- był po prostu rewelacyjny- gdyby ludzie weszli dalej- na 100% ktoś by kogos pobil a moze i zabil.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group