Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: batou
2010-12-06, 22:10
Kossakowska Maja Lidia Zbieracz Burz 1-2
Autor Wiadomość
Tifa Lockhart 
Dalekopis


Pomogła: 1 raz
Wiek: 30
Dołączyła: 16 Lip 2009
Posty: 666
Skąd: Augustowskie pola
Wysłany: 2010-11-10, 21:37   Kossakowska Maja Lidia Zbieracz Burz 1-2

Abaddon. To ty. Taką funkcję nadał ci Pan. Tańczący na zgliszczach. Dlatego tańczysz. Na zgliszczach przyjaźni i dawnego porządku. Bo tak rozkazała ci Jasność.

Wyczekiwałam tych książek z wielką niecierpliwością. Niestety nie spełniły one moich wszystkich oczekiwań. Spodziewałam się czegoś bardziej ekscytującego i wciągającego. Uważam, że Kossakowska nie włożyła w pisanie wszystkich swoich możliwości.
Pomysł na fabułę jest dosyć ciekawy. Jest to kontynuacja tego, co było zawarte w „Siewcy wiatru’’. Daimon Frey- burzyciel światów otrzymuje rozkaz, aby zniszczyć Ziemię. Archaniołowie uważają, że opętał go cień. Właściwie od tego momentu zaczyna się prawdziwa akcja. W pierwszym tomie, co prawda wlecze się jak okulawiony pies. Ale w następnym wyraźnie przyspiesza.
Niektórzy bohaterowie zmienili się znacznie. Przykładem jest tego Michał, który z przyjaciela stał się… W książce dowiecie się kim się stał. Jedną z moich ulubionych postaci jest Asmodeusz. Zgniły Chłopiec, który wbrew pozorom jest zdolny do największych poświęceń. Bardzo przypadł mi do gustu jeden z nowych bohaterów- Hariel. Jest to anioł albinos, stróż kotów. Według standardów Królestwa, jest on jednym z najniżej stojących w hierarchii skrzydlatych. Ale to wcale nie przekreśla go, jako wspaniałego oddanego przyjaciela. Ciekawą przemianę przeszedł Lucyfer. Z niestałego, upadłego anioła zmienił się na twardego Imperatora Głębi. Bardzo interesującą postacią jest główny bohater- Daimon Frey. Otrzymał rozkaz zniszczenia Ziemi. Jednakże nie jest pewien czy go wykonać.
Zakończenie jest całkowicie inne niż się spodziewałam. Myślę, że niektórzy uznają je za zbyt dobre, nierealne. Ale to już zostawiam własnej ocenie każdego czytelnika.
Żałuję, że to już koniec jednej z moich ulubionych serii. Zafascynowała mnie ona kilka lat temu i dalej jestem nią zachwycona. Nie wpłynęła na to o wiele gorsza jakość ‘’Zbieracza Burz’’ od ‘’ Siewcy Wiatru’’. Oceniam 4/6
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group