Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Antologia A.D.XIII tom 2.
Autor Wiadomość
Tifa Lockhart 
Dalekopis


Pomogła: 1 raz
Wiek: 30
Dołączyła: 16 Lip 2009
Posty: 666
Skąd: Augustowskie pola
Wysłany: 2011-02-05, 19:07   Antologia A.D.XIII tom 2.


Niebo. Piekło. Od małego uczono Cię jak wyglądają te miejsca. Anioły - koniecznie w białej szacie, z aureolą. Diabeł - rogi, ogon, zapach siarki. Ale czy jesteś tego pewien? Nie wszystko, czego uczą, jest prawdą.
Dawno nie czytałam porządnych opowiadań fantastycznych. Brakowało mi tego, więc zabrałam się za ''A. D. XIII '' Nie żałuję tej decyzji. Książka jest zbiorem jedenastu tekstów. Niektóre okazały się bardzo ciekawe, np.''Wolna konkurencja'' Cezarego Frąca. Przedstawiony tu Gabriel usiłuje nakłonić biznesmena, aby ten ożenił się, aby proroctwo mogło się wypełnić. Usiłuje mu w tym przeszkodzić Belial.Natomiast inne wręcz przeciwnie, choćby ''Cyrograf'' Andrzeja Pilipiuka. Tutaj spotykamy Jakuba Wędrowycza. Moim zdaniem te opowiadanie, było by bardzo dobre, bez tego bohatera. A tak Pilipiuk wcisnął go na siłę i to je zepsuło.
Każde opowiadanie to inni bohaterowie.W ''Newegwasu'u'' Ćwieka jest to plemię indiańskie, a dokładnie chłopiec- Kinniih. U Kossakowskiej znane z poprzednich jej książek Komando Szeol. Wszystkie postacie mnie zaciekawiły.
Interesujące są opisane przez autorów zaświaty. Iwona Nowak w ''Każdy ma swoje niebo'' ukazała niebo jako świat, gdzie też istnieje biurokracja. Aniołowie martwią się tam o przypływ klientów- ludzi. Zauważono, że przybywające dusze to zazwyczaj starcy albo dzieci. Renata- zapracowana, zaniedbana kobieta zostaje poddana ankiecie, jak według niej powinno wyglądać niebo.
Książkę uważam za dosyć ciekawą.Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się przeczytać pierwszy tom opowiadań.
Oceniam 4+/6
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group