Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Dieta Dukana
Autor Wiadomość
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2011-02-16, 18:04   

No dokladnie- i to sa Ci "bezrozumni"
_________________
 
 
Myszor 
Dziejopis
Zła Mysza


Pomogła: 4 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 4689
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2011-02-16, 18:32   

No ale ćwiczenia to nie jest od razu siłownia czy nawet spacery. Fakt, może nie ma się wiele czasu, ale czasem całkiem niewiele wystarczy, żeby nad sobą popracować. A i satysfakcja z tego jest, i - po pewnym czasie (narzekania na zakwasy na przykład) - przyjemność niebylejaka.
_________________
"Nic łatwiejszego niż zmienić kobietę przeciętną w wyjątkową. Wystarczy ją pokochać."
Sauvajon
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2011-02-16, 19:17   

Nefi, ja to wszystko rozumiem i wiem, że niekiedy ludzie prowadzą taki tryb życia, że jest cholernie ciężko znaleźć czas na ćwiczenia. Tym bardziej, że aby aeoroby były skuteczne to trzeba minimum pół godziny ciągiem ćwiczyć.
Z tym, że wszystkie źródła jakie znalazłem mówią o tym, że pierwsze etapy tej diety osłabiają organizm i dlatego zaleca się ograniczyć wszelki wysiłek fizyczny. Gdybym prowadził tryb życia, w którym jestem na pełnych obrotach od 6 do 21 i w dodatku dużo jeżdżę samochodem to w życiu bym się na tę dietę nie zdecydował. Po prostu ze strachu.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2011-02-17, 00:00   

ale jazda samochodem- to chyba ograniczenie wszelkiego wysilku fizycznego?
_________________
 
 
InterSix
Dalekopis
i to grafoman


Wiek: 51
Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 795
Skąd: stąd dotąd
Wysłany: 2011-02-17, 02:33   

popracuj za kółkiem - zmienisz zdanie :P
_________________
2008
 
 
Fatty 
Bajarz

Dołączyła: 21 Mar 2009
Posty: 1364
Wysłany: 2011-02-17, 10:27   

Moja koleżanka to praktykuje - tylko nie rozumiem dlaczego, bo na MŻ schudła ponad 20 kg a na 6 miesiącach Dukana... 3 kg. Dieta ewidentnie nie dla niej poza tym jest rozkojarzona, wypadają jej włosy, łamią się paznokcie, przemiany materii nic nie chce ruszyć(herbata z senesu po której mnie przegoniłoby straszliwie, to dla niej oranżadka).

Cytat:

''na pierwszej fazie tak ładnie schudłam, to dalej ją kontynuowałam''.

u tej mojej koleżanki właśnie obserwuję chaotyczną żonglerkę fazami... już raz prawie rzuciła tę dietę, ja niemal odetchnęłam z ulgą, ale wróciła do niej z impetem, bo spotkała kogoś kto w ciągu 2 miesięcy na Dukanie 14 kg stracił - i ożywiło się to w niej, bo ona TEŻ MUSI.

Zupełny brak logiki. :(


Trochę rozumiem - kiedyś też miałam szał na punkcie odchudzania, głodówki, atkinsy, kopenhaskie, a schudłam dopiero gdy... dałam sobie spokój z odchudzaniem :-P
_________________

 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2011-03-05, 22:53   

A tak w ogóle to ludzie na dukanie ponoć strasznie marudzą na te otręby. Nie wiem w jakiej fazie się je ma jeść i z czym je można mieszać, ale ja miałem podobnie z płatkami owsianymi, które ostatnimi czasy wpierniczam namiętnie, ale w ucywilizowanej i smacznej postaci takiego koktajlu:

4 łyżki zmielonych młynkiem płatków owsianych
szklanka mleka
1 banan
trochę rodzynek
łyżeczka miodu

Wszystko po prostu miksujemy ze sobą i tyle. Wcinam to na śniadanie z jajkami i zrobienie tego wychodzi szybciej niż zaparzenie herbaty ;-) Nie wiem, czy na dukanie można to tak zmieszać, ale sama idea koktajli pewnie równie dobrze pomoże z otrębami jak z owsianką ;-)
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Kamila 
Dziejopis


Pomogła: 6 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 09 Sie 2006
Posty: 3959
Wysłany: 2011-03-05, 22:58   

Otręby na dukanie się je w proporcjach 3 lyżki dziennie. I nie można z koktailami, zakazane są owoce ;-) Ja jadalam w postaci roznych wypieków- placki, bułki itp z otrębami robiłam. Całkiem ok.

I musiałam zrezygnować z diety. Po 1,5 miesiaca- mimo, że mocno oszukiwałam z dietą ;-) - schudlam 5,5 kg (przy mojej wadze hardcore, jestem na granicy miedzy prawidlowa wagą a niedowagą wg BMI, mimo że nie widać ...) i zaczęlam mieć problemy ze zdrowiem. Dlatego przeszlam na 3 etap , końcowy jakby ;-)
_________________

 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-03-05, 22:58   

Tak offtopicznie: zupę mleczną z płatkami owsianymi (albo ryżowymi) to bym sobie zjadła...

A te otręby to się chyba ciągle wpieprza...
_________________
Silva hevsum
 
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2011-03-05, 23:02   

Ja ostatnio gadałem na siłowni z kolesiem, który sobie wymyślił dukana jako dietę na redukcję. To się stosuje jak człowiek po diecie na przybór masy chce spalić zbędny tłuszcz i wyrzeźbić sobie sylwetkę. Koleś po tygodniu dukana nie był w stanie na siłowni zrobić połowy tego co robił wcześniej. To dla mnie najlepsze potwierdzenie, że takie żywienie bez ww bywa zabójcze.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Kamila 
Dziejopis


Pomogła: 6 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 09 Sie 2006
Posty: 3959
Wysłany: 2011-03-05, 23:07   

Ćwiczenia i dukan razem odpadają... Zwlaszcza jak przez pierwszy tydzień diety można jeść prawie tylko twaróg i kurczaka
_________________

 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2011-03-06, 22:47   

Adas, problem polega na tym ze dwa pierwsze tygodnie dukana to szok dla organizmu i chwilowe oslabienie- po tych dwoch tygodniach sie normuje - bo te dwa tygodnie to musi byc absolutnie scisla dieta na ktorej sie mocno spada z wagi- moze byc naawet do 10 kg w ciagu dwóch tygodni- a potem sie to dopiero normuje, ogganizm sie przyzwyczaja etc...
Tyle ze takie duze spadki wagi i oslabienia sa najczesciej u ludzi ktory sa mocno otyli lub strasznie zle sie odzywiali. Niemniej nawet spadek 2 kg w ciagu tygodnia to jest spore oslabienie i organizm wariuje by sie odnalezc w nowej sytuacji.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group