Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Matura
Autor Wiadomość
Tifa Lockhart 
Dalekopis


Pomogła: 1 raz
Wiek: 30
Dołączyła: 16 Lip 2009
Posty: 666
Skąd: Augustowskie pola
Wysłany: 2012-05-07, 14:52   

Napiszę tutaj coby nie offtopować w temacie o trzymaniu kciuków. :)
Dora napisał/a:
BTW, jak polski? Dziady, czy Izabela Łęcka z Joanną Podborską? ;) Rozszerzenie pisałaś dziś? :)

Zawsze wybieram prozę, więc wybrałam porównanie Łęckiej i Podborskiej. Bardzo dobrze mi się pisało, aż sama jestem zdziwiona. Mam nadzieję, że
moje wnioski spotkają się z kluczem. :)
Tak, dziś pisałam rozszerzenie. Wybrałam temat drugi: Codzienność w czasach Zagłady. Analizując i interpretując opowiadanie Idy Fink "Przed lustrem", zwróć uwagę na kreację bohaterek, ich sytuację oraz znaczenie tytułowego lustra. Miałam trochę z tym problemu. Ciężko mi się momentami pisało. I strasznie boję się, że zapomniałam wpisać numer tematu, który pisałam. A wtedy chyba nie sprawdzają wcale. Pierwszy temat to było porównanie Kochanowskiego i Osieckiej. To dziwne, bo Osiecka była również rok temu.
Koleżanka miała w swojej prezentacji Sienkiewicza. Egzaminatorka zapytała jej ''kto oprowadzała Sienkiewicza po Rzymie?'' Hmm, nie miałam pojęcia, że o takie rzeczy na ustnej pytają.
 
 
 
Dora 
Znikopis


Pomogła: 7 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 5405
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-05-07, 15:05   

Teraz zerknęłam na arkusz, ten temat o Zagładzie dla mnie by był całkiem fajny. Nie stresuj się, że się źle pisało. Mnie się rok temu rozszerzenie pisało tragicznie i koszmarnie - właśnie na ten temat z Osiecką i Tuwimem. Na stronę-półtorej wypociłam coś sensownego, a potem dopadł mnie taki kryzys, że kompletnie nie wiedziałam co pisać i lałam totalną wodę na kolejne 3 strony. Byłam całkiem poważnie przygotowana na jakieś 30%, po czym zgubiłam szczękę na ziemi jak zobaczyłam 88%... ;) Do tej pory nie wiem za co, jakim cudem i nadal twierdzę, że egzaminator musiał być pijany jak to czytał. :P

Tifa Lockhart napisał/a:
I strasznie boję się, że zapomniałam wpisać numer tematu, który pisałam. A wtedy chyba nie sprawdzają wcale.

Nie sądzę żeby byli tak rygorystyczni, nawet jakbyś zapomniała. W końcu od pierwszego zdania widać o czym piszesz :)
_________________
:dora:
 
 
Dora 
Znikopis


Pomogła: 7 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 5405
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-05-08, 15:12   

No i jak tam Tifa?

Generalnie jak przeglądam arkusz to nie był zły. W zadaniach zamkniętych Wam co prawda zrobili podle, bo jak tak sobie rozwiązywałam teraz, to na 19 rozwiązanych zadań miałam 15 odpowiedzi A lub B i tylko po dwie C i D, to może człowieka zmylić. 6 zadań po drodze opuściłam, bo albo nie wiem, albo nie chce mnie się myśleć... ;) Oczywiście nie wiem czy wszystko mam dobrze, klucza na razie nie szukam, bo wieczorkiem może rozwiążę pozostałe, żeby zerknąć jak tam moja pamięć ;)
Otwarte też chyba w miarę mało straszne, poza ulubionymi zadaniami wszystkich, czyli "Uzasadnij, że..." ;)
_________________
:dora:
 
 
Tifa Lockhart 
Dalekopis


Pomogła: 1 raz
Wiek: 30
Dołączyła: 16 Lip 2009
Posty: 666
Skąd: Augustowskie pola
Wysłany: 2012-05-08, 15:32   

Sama nie wiem co z tą matmą. Mam nadzieję, że 15 punktów nazbieram. Ale skonsultowałam się z koleżankami i zrobiłam tak jak one zadanie na 4punkty o ciągach. :D Machnęłam się w tabeli w zadaniu z prawdopodobieństwem. Powinno być 17/49 a ja naliczyłam 18/49. Ale punkt za omegę dostanę chyba. :) Ogółem to początkowo byłam przerażona po zobaczeniu pierwszej strony zadań zamkniętych. Dlatego zaczęłam od otwartych i jakoś poszło. Szkoda, że wyniki dopiero 29 czerwca
Jak ja zaznaczałam, to bardzo mało D mi wychodziło. Dlatego bodajże dwa razy musiałam strzelać i postawiłam na D. Zgłupiałam na zadaniu o fladze, ale jak koleżanka powiedziała jak to robić, to banalne się już wydaje.
 
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2012-05-08, 16:14   

tifka zdasz :)
a ze w pierwszym momencie wydaje sie zestaw czarna magia to normalne :)
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
Dora 
Znikopis


Pomogła: 7 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 5405
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-05-08, 20:33   

Ważne że z głowy masz, zdasz na pewno :D :*
_________________
:dora:
 
 
salat 
Dziejopis


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 2817
Wysłany: 2012-05-09, 17:36   

Zdasz zdasz ;]

Właśnie sobie przejrzałem arkusz z rozszerzonej z matmy. Masakra po prostu. Banał taki, że szok ;) Nie wiem jak tam wyglądała podstawowa ale jeśli jest prostsza od tej to nie ma siły tego nie zdać :>
_________________
Marzenia, które nigdy się nie spełniły… I nigdy się nie spełnią. Obraz powoli blednie lecz nie znika. Oczy powoli zaczynają dostrzegać świat. Ociężały umysł budzi się. Światełko w tunelu… Śmierć?
 
 
 
Tifa Lockhart 
Dalekopis


Pomogła: 1 raz
Wiek: 30
Dołączyła: 16 Lip 2009
Posty: 666
Skąd: Augustowskie pola
Wysłany: 2012-05-09, 17:47   

Muszę zdać, bo żeście kciuki trzymali. :D
Dziś miałam ustny polski. Wynik do niczego nie jest potrzebny, ale miło coś dobrego uzyskać. 90%. :D Chociaż kolega wybiegł wściekły ze swojego egzaminu. Miał temat o hip-hopie a polonistka zapytała go o egzystencjalizm i ''Dżumę''
 
 
 
Dora 
Znikopis


Pomogła: 7 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 5405
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-05-09, 20:07   

A Ty jaki temat miałaś na polskim? :)

salat napisał/a:
Masakra po prostu. Banał taki, że szok

Jak dla kogo :-P Fakt, że była chyba prostsza niż rok temu, rozwiązywałam sobie dziś trochę i jakoś szło, ale jednak się momentami namęczyłam. Jutro jeszcze trochę pokombinuję i potem sprawdzę wyniki. ;)
_________________
:dora:
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2012-05-10, 01:34   

Tifka brawo za ustny polski :brawo: , ale w sumie gadane to Ty masz, więc się nie zdziwiłam za bardzo :D
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
Tifa Lockhart 
Dalekopis


Pomogła: 1 raz
Wiek: 30
Dołączyła: 16 Lip 2009
Posty: 666
Skąd: Augustowskie pola
Wysłany: 2012-05-10, 05:29   

Ja miałam temat, który sama wymyśliłam: Jak motywacja wpływa na losy bohaterów literatury XX wieku? Przedstaw i porównaj różne rodzaje motywacji
na wybranych przykładach. Nudny jak cholera, nie wiem co mnie podkusiło, by go wymyślać. Mówiłam o Tolkienie, Orwellu, ''Pachnidle'' i Baczyńskim. Miałam w komisji dwie kobiety, jedna po trzydziestce a druga matka dwóch dorosłych córek. Zaczęły się śmiać kiedy powiedziałam słowo dziewica. :)
 
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2012-05-10, 06:54   

pewnie już nie pamiętają co to słowo znaczy :bag:
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
Tifa Lockhart 
Dalekopis


Pomogła: 1 raz
Wiek: 30
Dołączyła: 16 Lip 2009
Posty: 666
Skąd: Augustowskie pola
Wysłany: 2012-05-10, 14:46   

Dziś niemiecki ustny. 90%. :D Wiem, że to nigdzie się nie liczy, ale to dla mnie ogromny sukces psychiczny, bo miałam koszmarną blokadę przed mówieniem. Potrafiłam prawie się rozpłakać, siedzieć i nie móc wydusić z siebie słowa. A tutaj, weszłam radosna i taka wyszłam. Za to koleżanka wyszła i płakała przez następne pół godziny. Tak się bidulka zestresowała.
 
 
 
Meotka 
Bajarz


Pomogła: 3 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 07 Sty 2009
Posty: 1657
Wysłany: 2012-05-10, 18:06   

kolejny raz gratki :)
_________________
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2012-05-10, 23:14   

Tiflka :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :beer: :D
_________________
...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group