Warning: include(./cache/board_config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/forum451/public_html/forum/common.php on line 259

Warning: include(./cache/board_config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/forum451/public_html/forum/common.php on line 259

Warning: include() [function.include]: Failed opening './cache/board_config.php' for inclusion (include_path='.') in /home/forum451/public_html/forum/common.php on line 259
Forum - f451.pl - View topic - Matura
Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
Forum index

FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Matura
Author Message
Tifa Lockhart
Dalekopis

Posted:     [ !!! ]

Napiszę tutaj coby nie offtopować w temacie o trzymaniu kciuków. :)
[quote="Dora"] BTW, jak polski? Dziady, czy Izabela Łęcka z Joanną Podborską? ;) Rozszerzenie pisałaś dziś? :)[/quote]
Zawsze wybieram prozę, więc wybrałam porównanie Łęckiej i Podborskiej. Bardzo dobrze mi się pisało, aż sama jestem zdziwiona. Mam nadzieję, że
moje wnioski spotkają się z kluczem. :)
Tak, dziś pisałam rozszerzenie. Wybrałam temat drugi: Codzienność w czasach Zagłady. Analizując i interpretując opowiadanie Idy Fink "Przed lustrem", zwróć uwagę na kreację bohaterek, ich sytuację oraz znaczenie tytułowego lustra. Miałam trochę z tym problemu. Ciężko mi się momentami pisało. I strasznie boję się, że zapomniałam wpisać numer tematu, który pisałam. A wtedy chyba nie sprawdzają wcale. Pierwszy temat to było porównanie Kochanowskiego i Osieckiej. To dziwne, bo Osiecka była również rok temu.
Koleżanka miała w swojej prezentacji Sienkiewicza. Egzaminatorka zapytała jej ''kto oprowadzała Sienkiewicza po Rzymie?'' Hmm, nie miałam pojęcia, że o takie rzeczy na ustnej pytają.

Dora
Znikopis

Teraz zerknęłam na arkusz, ten temat o Zagładzie dla mnie by był całkiem fajny. Nie stresuj się, że się źle pisało. Mnie się rok temu rozszerzenie pisało tragicznie i koszmarnie - właśnie na ten temat z Osiecką i Tuwimem. Na stronę-półtorej wypociłam coś sensownego, a potem dopadł mnie taki kryzys, że kompletnie nie wiedziałam co pisać i lałam totalną wodę na kolejne 3 strony. Byłam całkiem poważnie przygotowana na jakieś 30%, po czym zgubiłam szczękę na ziemi jak zobaczyłam 88%... ;) Do tej pory nie wiem za co, jakim cudem i nadal twierdzę, że egzaminator musiał być pijany jak to czytał. :P

[quote="Tifa Lockhart"]I strasznie boję się, że zapomniałam wpisać numer tematu, który pisałam. A wtedy chyba nie sprawdzają wcale.[/quote]
Nie sądzę żeby byli tak rygorystyczni, nawet jakbyś zapomniała. W końcu od pierwszego zdania widać o czym piszesz :)

Dora
Znikopis

No i jak tam Tifa?

Generalnie jak przeglądam arkusz to nie był zły. W zadaniach zamkniętych Wam co prawda zrobili podle, bo jak tak sobie rozwiązywałam teraz, to na 19 rozwiązanych zadań miałam 15 odpowiedzi A lub B i tylko po dwie C i D, to może człowieka zmylić. 6 zadań po drodze opuściłam, bo albo nie wiem, albo nie chce mnie się myśleć... ;) Oczywiście nie wiem czy wszystko mam dobrze, klucza na razie nie szukam, bo wieczorkiem może rozwiążę pozostałe, żeby zerknąć jak tam moja pamięć ;)
Otwarte też chyba w miarę mało straszne, poza ulubionymi zadaniami wszystkich, czyli "Uzasadnij, że..." ;)

Tifa Lockhart
Dalekopis

Sama nie wiem co z tą matmą. Mam nadzieję, że 15 punktów nazbieram. Ale skonsultowałam się z koleżankami i zrobiłam tak jak one zadanie na 4punkty o ciągach. :D Machnęłam się w tabeli w zadaniu z prawdopodobieństwem. Powinno być 17/49 a ja naliczyłam 18/49. Ale punkt za omegę dostanę chyba. :) Ogółem to początkowo byłam przerażona po zobaczeniu pierwszej strony zadań zamkniętych. Dlatego zaczęłam od otwartych i jakoś poszło. Szkoda, że wyniki dopiero 29 czerwca
Jak ja zaznaczałam, to bardzo mało D mi wychodziło. Dlatego bodajże dwa razy musiałam strzelać i postawiłam na D. Zgłupiałam na zadaniu o fladze, ale jak koleżanka powiedziała jak to robić, to banalne się już wydaje.

tygryska
Fotomajster
pregowana

tifka zdasz :)
a ze w pierwszym momencie wydaje sie zestaw czarna magia to normalne :)

Dora
Znikopis

Ważne że z głowy masz, zdasz na pewno :D :*

salat
Dziejopis

Zdasz zdasz ;]

Właśnie sobie przejrzałem arkusz z rozszerzonej z matmy. Masakra po prostu. Banał taki, że szok ;) Nie wiem jak tam wyglądała podstawowa ale jeśli jest prostsza od tej to nie ma siły tego nie zdać :>

Tifa Lockhart
Dalekopis

Muszę zdać, bo żeście kciuki trzymali. :D
Dziś miałam ustny polski. Wynik do niczego nie jest potrzebny, ale miło coś dobrego uzyskać. 90%. :D Chociaż kolega wybiegł wściekły ze swojego egzaminu. Miał temat o hip-hopie a polonistka zapytała go o egzystencjalizm i ''Dżumę''

Dora
Znikopis

A Ty jaki temat miałaś na polskim? :)

[quote="salat"]Masakra po prostu. Banał taki, że szok [/quote]
Jak dla kogo :-P Fakt, że była chyba prostsza niż rok temu, rozwiązywałam sobie dziś trochę i jakoś szło, ale jednak się momentami namęczyłam. Jutro jeszcze trochę pokombinuję i potem sprawdzę wyniki. ;)

madziaro
Znikopis
fiefiórka

Tifka brawo za ustny polski :brawo:, ale w sumie gadane to Ty masz, więc się nie zdziwiłam za bardzo :D

Tifa Lockhart
Dalekopis

Ja miałam temat, który sama wymyśliłam: Jak motywacja wpływa na losy bohaterów literatury XX wieku? Przedstaw i porównaj różne rodzaje motywacji
na wybranych przykładach. Nudny jak cholera, nie wiem co mnie podkusiło, by go wymyślać. Mówiłam o Tolkienie, Orwellu, ''Pachnidle'' i Baczyńskim. Miałam w komisji dwie kobiety, jedna po trzydziestce a druga matka dwóch dorosłych córek. Zaczęły się śmiać kiedy powiedziałam słowo dziewica. :)

madziaro
Znikopis
fiefiórka

pewnie już nie pamiętają co to słowo znaczy :bag:

Tifa Lockhart
Dalekopis

Dziś niemiecki ustny. 90%. :D Wiem, że to nigdzie się nie liczy, ale to dla mnie ogromny sukces psychiczny, bo miałam koszmarną blokadę przed mówieniem. Potrafiłam prawie się rozpłakać, siedzieć i nie móc wydusić z siebie słowa. A tutaj, weszłam radosna i taka wyszłam. Za to koleżanka wyszła i płakała przez następne pół godziny. Tak się bidulka zestresowała.

Meotka
Bajarz

kolejny raz gratki :)

ene
Znikopis
eee.. ne!

Tiflka :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :beer: :D

madziaro
Znikopis
fiefiórka

no pięknie :brawo: :brawo: :brawo:

Serena
Dziejopis

Tifka a wytłumacz mi prosze ??

[quote]Dziś miałam ustny polski. Wynik do niczego nie jest potrzebny, ale miło coś dobrego uzyskać. 90%. :D[/quote]

[quote]Dziś niemiecki ustny. 90%. :D Wiem, że to nigdzie się nie liczy,
[/quote]

Poza tym oczywiście graty wielkie :mrgreen: :brawo: :brawo: :brawo:

Dora
Znikopis

Ja wyprzedzę Tifkę - podejrzewam, że nie liczą jej się te ustne nigdzie przy rekrutacji na studia. Oczywiście, że wynik na świadectwie maturalnym jest, ale baaardzo mały procent uczelni przy przyjmowaniu na studia bierze pod uwagę ustne matury, więc zdaje się to "żeby zdać" :)

Tifa :brawo: To już całą maturę masz z głowy?

Serena
Dziejopis

Boziu jak sie to teraz czasy pozmieniały :D

Tifa Lockhart
Dalekopis

Tak, ustne nie są mi potrzebne ani do Torunia ani do Białegostoku. :) Jeszcze nie koniec, w poniedziałek o 14 rozszerzona historia :mdleje: a w środę pisemny niemiecki.

Dora
Znikopis

A w ogóle to na jakie kierunki będziesz składać? :)

Tifa Lockhart
Dalekopis

Tu właśnie mam problem. Bo nie wiem co chcę robić. Bo z myślą, że trudno będzie mi znaleźć pracę już się pogodziłam. I naprawdę nie rozumiem osób, które mają bardzo duże uzdolnienia z przedmiotów ścisłych, a idą na kierunki kompletnie nieopłacalne. Ale w sumie może po prostu chcą robić to na co mają ochotę po prostu? A ja w Toruniu złoże na dwa kierunki. Dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz pedagogika. A w Białymstoku chyba stosunki międzynarodowe? prawo? no i na historię, ale tego raczej bym wolała nie studiować.

Dora
Znikopis

Z tego to dziennikarstwo chyba najfajniejsze :)

[quote="Tifa Lockhart"] I naprawdę nie rozumiem osób, które mają bardzo duże uzdolnienia z przedmiotów ścisłych, a idą na kierunki kompletnie nieopłacalne[/quote]
Ja tam powiedzmy z przedmiotów ścisłych najgłupsza nie byłam, matmę lubię, ale na polibudę nie poszłam, bo nie znalazłam tam żadnego kierunku, który by mnie chociaż trochę interesował :) Z drugiej strony nie poszłam też za tym, co by mnie się najbardziej podobało (filologia angielska), ale postarałam się wypośrodkować to, co jest przydatne (kierunek ekonomiczny) z językiem (specjalność po angielsku) :)

Ania
Znikopis

[quote="Tifa Lockhart"]idą na kierunki kompletnie nieopłacalne.[/quote]

Wiesz ja jestem z wykształcenia mgr inż. energetyk (o dwóch uzupełniających się specjalnościach) - biorąc pod uwagę sytuację energetyczną w naszym kraju dla osób z moim i pokrewnym wykształceniem pracy powinno być w bród - niestety wcale tak różowo nie jest. Tak naprawdę ciężko jest zdefiniować kierunki opłacalne, oczywiście że po niektórych; np. socjologii o pracę jest po prostu dużo trudniej, ale chodzi mi o to że studia nie dają już gwarancji zdobycia pracy. Studia nie dają zawodu (w znacznej większości bo wyjątki są np. geodeci). Studia dają tylko i wyłącznie zestaw narzędzi - umiejętności, które pozwolą Ci później nauczyć się we własnym zakresie tego wszystkiego co będzie Ci potrzebne do podjęcia samodzielnej pracy.

madziaro
Znikopis
fiefiórka

dziennikarstwo najfajniejsze, ale i bardzo oblegane. jak się ma talent i szczęście, jak się tego nie ma, to jest czarna d.pa, zwłaszcza, że dziennikarstwem zajmują się również z powodzeniem ludzie bez studiów w tym kierunku.
Chyba, że cały kierunek to "dziennikarstwo i komunikacja społeczna" i jest to dość obszerny temat, to wtedy może być całkiem nieźle :)

[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Link do Shoutbox