Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaką książkę ostatnio przeczytałeś?
Autor Wiadomość
RobinOfSherwood
Dziejopis
Troll Jeżynowy


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2912
Wysłany: 2010-12-18, 22:48   

Metro 2034 - mieszane uczucia mam. Z jednej strony świetna historia, dobry pomysł ale... no własnie.. kiepsko poprowadzony wątek Huntera - jego przemian, a do tego zakonczenie jednak za bardzo robione pod publiczkę.. Ogólnie 3 z małym + /5
Pierwsza część zdecydowanie lepsza...

Grisham - Theodore Boone młody prawnik - niby od początku wiemy co powinno sie stac ale jednak.. prowadzeni akcji nie daje nam pewności czy rzeczywiście będzie tak jak ma być? Książka napisana bardzo ciekawie, lekko trzyma w napięciu od samego początku do ostatnich stron.. do tego świetny humor - po prostu fajnie.
jedyny minus - powielanie pewnych schematów które wcześniej można zaobserwować chocby w Ławie Przysięgłych lub Apelacji. Mimo to 4,5/5 :D
_________________
Żyje się dla kilku spotkań i paru wzruszeń. Ważne, by ich nie przegapić.
Maciej Kozłowski
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-12-19, 11:46   

A mnie się takie poprowadzenie wątku Huntera podobało. Nie było freudowskiego pieprzenia. Brakowało mi przede wszystkim humoru, a raziły te pseudointeligenckie przemyślenia Homera.

A z ciekawostek - wybrałam się do księgarni Powszechnej (zlotowiczom sprzed kilku lat znane miejsce) w poszukiwaniu Metra 2033 w oryginale. Ciekawiła cena, bo książkę samą w sobie mam. Wydana paskudnie na papierze toaletowym, jak to w Rosji (jakby ktoś chciał narzekać na FS, niech weźmie do ręki jakąś rosyjską książkę), do tego drobnym gęstym drukiem (nie kupiłabym, za drobne jak dla mnie do czytania w cyrylicy; dziwne zazwyczaj jednak litery są duże w tych książkach)... 68zł rotfl lol :hehe: Wyglądało to serio - na max 27zł i szczerze mówiąc - pewnie tyle jest warte, bo książki w Rosji są tanie...
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Myszor 
Dziejopis
Zła Mysza


Pomogła: 4 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 4689
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2010-12-21, 22:08   

Jestem od sobotniego wieczoru w domu i nareszcie mogę się i tu pochwalić.
W przerwach między nauka patomorfy udało mi się przeczytać:
"Drugie spojrzenie" - J. Picoult. Tym razem o duchach, ale jak zwykle przyjemnie.
"Zapasy z życiem" - E. E. Schmitt. Przeczytane w kolejce po ryby ;) 80 stron i nijak nie wiem po co napisane. Miało nieść chyba jakieś przesłanie, ale jakoś nie przyniosło.
_________________
"Nic łatwiejszego niż zmienić kobietę przeciętną w wyjątkową. Wystarczy ją pokochać."
Sauvajon
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2010-12-21, 23:53   

moze to bylo przeslanie nie do ciebie? ;)
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
Myszor 
Dziejopis
Zła Mysza


Pomogła: 4 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 4689
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2010-12-22, 09:53   

Całkiem możliwe ;)

A! I jeszcze miałam pod ręką książkę na podstawie której nakręcili Czystą krew. Skoro wampiry na topie to chciałam zobaczyć co to. Po 60 stronach stwierdziłam, że jest tak naiwne i głupie, że szkoda mi czasu na bzdety tej rangi.
_________________
"Nic łatwiejszego niż zmienić kobietę przeciętną w wyjątkową. Wystarczy ją pokochać."
Sauvajon
 
 
blue 
Bajarz


Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 24 Paź 2008
Posty: 1168
Skąd: Warmia
Wysłany: 2010-12-23, 21:43   

Myszor napisał/a:
A! I jeszcze miałam pod ręką książkę na podstawie której nakręcili Czystą krew. Skoro wampiry na topie to chciałam zobaczyć co to. Po 60 stronach stwierdziłam, że jest tak naiwne i głupie, że szkoda mi czasu na bzdety tej rangi.

Serial jest zdecydowanie lepszy (oczywiście w ramach pewnej konwencji). A o wampirach mogę polecić Ostatni rejs "Fevre Dream" Martina (tego Martina), przeczytałam jakieś 2/3 i jak na razie jest nieźle.
_________________
Uwaga na niewypały literackie. Ich autorzy niebezpieczni są jeszcze po latach. [S. J. Lec]
 
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2010-12-23, 21:45   

dalej tez jest niezle blusiu - jak na martina to nietypowa ksiazka ale... jak zawsze tego autora warta przeczytania :) a w kazdym razie wampiry sa myslace ;)
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
blue 
Bajarz


Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 24 Paź 2008
Posty: 1168
Skąd: Warmia
Wysłany: 2010-12-23, 21:51   

Właśnie z tych powodów mi się podoba, szukałam czegoś, co pozwoli się zrelaksować, a jednocześnie nie będzie obrażało inteligencji czytelnika - w typowych wampirzych rąbankach o to trudno ;) . Martin buduje bardziej wiarygodne postacie, język nie jest na poziomie pierwszoklasisty, więc można się dobrze bawić bez moralniaka, że czyta się chłam ;) .
_________________
Uwaga na niewypały literackie. Ich autorzy niebezpieczni są jeszcze po latach. [S. J. Lec]
 
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2010-12-23, 22:02   

niechby takiego chlamu bylo jak najwiecej :)
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
Myszor 
Dziejopis
Zła Mysza


Pomogła: 4 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 4689
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2010-12-24, 10:06   

blue napisał/a:
A o wampirach mogę polecić Ostatni rejs "Fevre Dream" Martina (tego Martina), przeczytałam jakieś 2/3 i jak na razie jest nieźle.


Jakby to powiedzieć...
Leży u mnie ta książka należąca do Tysi właściwie ;)
_________________
"Nic łatwiejszego niż zmienić kobietę przeciętną w wyjątkową. Wystarczy ją pokochać."
Sauvajon
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2010-12-24, 21:21   

to sie wezmiesz i poczytasz ;)
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
Myszor 
Dziejopis
Zła Mysza


Pomogła: 4 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 4689
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2010-12-24, 21:54   

Leży w Lublinie więc najpewniej dopiero po sesji się wezmę. Ale się wezmę :)
_________________
"Nic łatwiejszego niż zmienić kobietę przeciętną w wyjątkową. Wystarczy ją pokochać."
Sauvajon
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2010-12-25, 11:13   

Haruki Murakami - The Wind-Up Bird Chronicle

No niestety najsłabsza książka Murakamiego. Napisana świetnie, ale fabularnie prowadząca w maliny. Po drodze czułem, że to zmierza do finału równie fajnego jak w Końcu świata..., ale rozwiązanie wszystkich zagadek jednak mnie bardzo zawiodło. Pojedyncze wątki są ciekawe (szczególnie ten wojenny), ale jako całość jednak sporo poniżej poziomu znanego z innych jego książek.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
miki 
Grafoman


Wiek: 37
Dołączyła: 07 Paź 2009
Posty: 98
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-12-26, 12:57   

W moim wypadku ostatnią przeczytaną lekturą było "Dziedzictwo mroku" Bree Despain. To książka jak nietrudno się domyśleć z gatunku paranormalnych, opowiada o wilkołakach.
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-12-26, 17:22   

batou, o to-to zupełnie się z Tobą zgadzam. Chociaż "Kafka..." był chyba jeszcze gorszy :/

Skończyłam Srebrne orły Parnickiego. Ciekawe to było i na pewno nie zakończę po tym znajomości a autorem, acz widzę już wyraźnie, że jego gust i mój są bardzo rozbieżne: Parnickiego interesują podobieństwa - mnie różnice (czyli jestem fanką kostiumowej tandety :-P niech i tak będzie).

Teraz czytam na zmianę Konkwistadora, ale czcionka, mimo że duża bardzo męczy wzrok, więc przeplatam to Destroyerem, czyli pierwszą częścią trzeciej trylogii Przybysza.
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group