Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Książkowe podsumowanie roku 2020
Autor Wiadomość
salat 
Dziejopis


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 2817
Wysłany: 2021-02-02, 11:07   Książkowe podsumowanie roku 2020

Mamy już luty, więc pora się rozliczyć z przeszłością :D

W 2020 na tapecie było 65 książek, więcej niż połowa w wersji audio :)
Dużo, głównie przez mniejsze obłożenie pracą i pracę z domu co pozwoliło na spokojne czytanie w czasie pracy :D Audio głównie w trakcie prac około domowych i na rowerze.

Książka roku:
Kwiaty dla Algernona (Daniel Keyes) - majstersztyk, nigdy nie czytałem TAKIEGO SFu

Rozczarowania roku:
Pan Lodowego Ogrodu (Jarosław Grzędowicz) - pierwszy tom bardzo fajny, ale co się potem z tym dziełem stało to nie mam pojęcia, okropnie rozciągnięta, pokręcona w jakiś niefajny w odbiorze sposób... Kolejne zetknięcie z polską fantastyką i kolejne utwierdzenie się w przekonaniu, że szkoda czasu

Droga (Cormac McCarthy) - świetne pierwsze wrażenie, mocne, dobre, ale im dalej tym gorzej, w zasadzie non stop o tym samym ;)

Miłe zaskoczenie:
cykl Droga szamana (Wasilij Machanienko) - lekkie, szybko się czyta, pełne akcji, ale płaskie, nie ma tu żadnych refleksji, ot takie czytadło dla rozrywki, ale jak ktoś nie lubi gier to komputerowych to się tu nie odnajdzie

Powrót do:
cykl Diuna (Frank Herbert) - nigdy nie przeczytałem całości, więc dobrze wrócić, aczkolwiek nie robi już na mnie takiego wrażenia jak za pierwszym razem. Mimo to, ciągle jest to warte czytania
_________________
Marzenia, które nigdy się nie spełniły… I nigdy się nie spełnią. Obraz powoli blednie lecz nie znika. Oczy powoli zaczynają dostrzegać świat. Ociężały umysł budzi się. Światełko w tunelu… Śmierć?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group