Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hadrianka
2011-08-01, 23:24
Kindle z reklamami
Autor Wiadomość
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2011-08-05, 20:32   

I Ty się z takim angielskim obawiałeś telefonu? Dude, c'mon! :-P
W sumie to poszło tak, że lepiej nie mogło, dobrze, że się upomniałeś o UPS.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
joe alex 
Dalekopis


Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 931
Wysłany: 2011-08-06, 00:33   

Dawno po angielsku z nikim nie gadałem, pisać jest łatwiej ;-) Stwierdziłem, że pomędzę o tego UPSa bo tak jest wygodniej. Jakbym sam zapłacił a potem im przefaksował papiery to i tak by zwrócili za przesyłkę ale to tylko dodatkowa robota :P
 
 
 
blue 
Bajarz


Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 24 Paź 2008
Posty: 1168
Skąd: Warmia
Wysłany: 2011-08-06, 09:05   

joe alex napisał/a:
Jakbym sam zapłacił a potem im przefaksował papiery to i tak by zwrócili za przesyłkę ale to tylko dodatkowa robota

O faks nie wołają ;) . Wystarczy, że się napisze, ile mają oddać (tak jakoś wierzą klientowi na słowo - w Polsce nie do pomyślenia).
A co do mówienia to trzeba się przełamać ;) .

W każdym razie fajnie, że udało Ci się wszystko szybko załatwić, życzę więcej szczęścia z nowym czytnikiem.
_________________
Uwaga na niewypały literackie. Ich autorzy niebezpieczni są jeszcze po latach. [S. J. Lec]
 
 
 
joe alex 
Dalekopis


Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 931
Wysłany: 2011-08-06, 10:08   

blue napisał/a:

O faks nie wołają ;) . Wystarczy, że się napisze, ile mają oddać (tak jakoś wierzą klientowi na słowo - w Polsce nie do pomyślenia).

w mailu napisali mi coś takiego
Amazon w mailu napisał/a:
If there are any additional customs fees when your Kindle is delivered, please fax us the VAT and customs forms indicating the amount you were charged, as well as a copy of the invoice for your order. Please fax these documents to us at 1-304-781-4960. You should receive a response within 3-5 business days.


BTW na eksiazkach rozwaliła mnie historia kolesia który nakleił folię na ekran kindla potem ją zdjął bo była błyszcząca i został mu klej. Zaczął go zmywać acetonem lol Co było dalej nie trzeba opisywać :D Amazon też mu to wymienił ;)
 
 
 
sirion 
Administrator

Pomógł: 7 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 2736
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-08-08, 16:26   

Dostałem dzisiaj Kindle :) I muszę powiedzieć, że na żywo to on wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach czy filmikach. Co prawda bawiłem się nim na razie tylko 10 minut, ale klawiaturę zdążyłem już obejrzeć i stwierdzam, że jak dla mnie jest idealna ;) No i myk z naklejką na początku - uprzedzony postami na forum oczywiście nie dałem się nabrać, ale inni, to już inna bajka :P

Tylko jest jeden problem. Kazali mi przy odbiorze dopłacić 50,00 podatku czy cła, ale już napisałem do amazona w tej sprawie.
_________________
mateuszdomanski at hotmail.com
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2011-08-08, 16:43   

Trzeba było nie płacić tylko kazać kurierowi sprawdzić papiery. Tam na 100% była adnotacja o tym, że opłaty zostały uiszczone przez nadawcę. Powinni Ci to oddać teraz, nie sądzę, że będą problemy.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
sirion 
Administrator

Pomógł: 7 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 2736
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-08-10, 16:45   

Amazon napisał/a:
Hello,

Please accept my sincere apologies for the inconvenience caused to you.

Duties and taxes may be levied once the package reaches the destination country. We aren’t able to control these charges nor predict when they will be required. For many destination countries, Amazon can determine an import fees deposit you pay when placing the order. As noted during the purchase process, these additional charges must be paid by the recipient to take delivery of the package unless they were pre-paid via the import fees deposit.


Jak rozumiem, z moim słabym angielskim, chyba jednak nie odzyskam kasy za podatek?

Oczywiście jeszcze będę do nich pisał. Może jednak się uda.
_________________
mateuszdomanski at hotmail.com
 
 
joe alex 
Dalekopis


Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 931
Wysłany: 2011-08-10, 18:26   

Mój Kundel dotarł wczoraj i UPS nie chciał żadnej kasy ode mnie. Razem z paczką był taki dokument:

Napisz do Amazona, że to oni mieli pokryć z góry wszystkie wydatki i Ty nie powinieneś nic płacić, tak jak inni którzy zamawiali kundla do Polski. Jak się ich trochę pomęczy to powinni zwrócić.
 
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2011-08-10, 19:49   

Ja bym najpierw zrobił dym w UPS. Zobacz na papiery jakie dostałeś z Kindle i jeśli masz coś takiego jak Joe, albo w deklaracji celnej, w polu ELEMENTY KALKULACYJNE masz oznaczenie FD to nie było podstaw do pobrania od Ciebie jakiejkolwiek kasy. Jeśli w papierze z Urzędu Celnego jest coś innego niż FD to trzeba ścigać Amazon, ale najpierw napisz co tam masz.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Meotka 
Bajarz


Pomogła: 3 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 07 Sty 2009
Posty: 1657
Wysłany: 2011-08-16, 16:18   

i mnie się kundelek rozwalił - po upadku na ziemię na 3/4 wyświetla się wygaszacz na 1/4 to co powinno czyli albo książka albo menu - rozmawiałam na chacie i wyślą mi nowy czytnik, ale koszt przesyłki do stanów będę musiała pokryć sama :/
a i jeszcze dostałam maila z pytaniem czy rozwiązany został mój problem - a maila z informacjami nie widać
_________________
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-08-16, 17:19   

Jakas czarna seria :/


I dział na tematy o kundlach się nie sprawdza z tego co widzę... ktoś mnie wyporęczy i powydziela? Ja zrobię, ale kiedy siądę do dużego kompa...
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Serena 
Dziejopis


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 02 Wrz 2010
Posty: 2684
Skąd: poznańska pyra
Wysłany: 2011-08-16, 18:11   

Qrcze faktycznie czarna seria - ale coś słabe te kundelki :(
Ja juz nawet nie zlicze ile razy mój miał przyziemienie i biega jak gdyby nigdy nic.
_________________
Oba, kot i pies są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować i o jedną cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic
http://u-sereniastej.blogspot.com/
http://koraliki-sereniastej.blogspot.com/
 
 
 
joe alex 
Dalekopis


Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 931
Wysłany: 2011-08-16, 18:12   

Meotka napisał/a:
ale koszt przesyłki do stanów będę musiała pokryć sama


Zadzwoń jeszcze raz/wejdź na chat online i poproś o naklejkę UPS (pre-paid UPS label). Bo tak to najtaniej wyślesz za 120-130zł.
 
 
 
joe alex 
Dalekopis


Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 931
Wysłany: 2011-08-16, 18:18   

Serenko, i tu właśnie jest pies (kundel) pogrzebany. Twój czytnik jest metalowy i dobrze wykonany, a Kindel jest 100% plastikowy i delikatny.
 
 
 
Meotka 
Bajarz


Pomogła: 3 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 07 Sty 2009
Posty: 1657
Wysłany: 2011-08-16, 19:06   

pytałam o to i dostałam odpowiedź, że nie dostanę na przesyłkę spoza USA
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group