Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Kindle 4
Autor Wiadomość
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2011-09-29, 07:41   Kindle 4

No to kolejna generacja niebawem na rynku. Wygląda fajnie, ale nie aż tak, żeby kupować jeśli się ma Kindle 3. Ciekawe jak będzie z tym ekranem dotykowym. Ponoć w tej technologii nie pogarsza to jakości wyświetlania tekstu. Więcej na eksiążkach --> http://www.eksiazki.org/2...ndle/#more-2508
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
blue 
Bajarz


Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 24 Paź 2008
Posty: 1168
Skąd: Warmia
Wysłany: 2011-09-29, 10:06   

Mnie ciekawi nowa przeglądarka http://www.youtube.com/wa...&feature=relmfu
Ostatnio wchłonęłam sporo informacja o chmurach i bardzo chciałabym zobaczyć Amazon Silk w praktyce. Może zaktualizują soft na Kindle 3?
_________________
Uwaga na niewypały literackie. Ich autorzy niebezpieczni są jeszcze po latach. [S. J. Lec]
 
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2011-09-29, 11:37   

dotykowy chyba zre wiecej baterii? plus większy ekran ;)

poza tym jednak wole szybki klik niz jeżdzenie paluchem po ekranie :P
_________________
...
 
 
Dora 
Znikopis


Pomogła: 7 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 5405
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-09-29, 13:12   

Może być tylko wygodniejszy w korzystaniu z neta. No i wygląda jakby nie był plastikowy ;) Ale generalnie Kindelek 3 fajny jest, ma się dobrze czytać, tą funkcję spełnia perfekcyjnie. Książki papierowej i tak mi nie ma szans zastąpić, więc jakoś mnie żadne nowości tego typu podniecać nie będą ;)
_________________
:dora:
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2011-09-29, 13:36   

blue napisał/a:
Mnie ciekawi nowa przeglądarka http://www.youtube.com/wa...&feature=relmfu
Ostatnio wchłonęłam sporo informacja o chmurach i bardzo chciałabym zobaczyć Amazon Silk w praktyce. Może zaktualizują soft na Kindle 3?


Absolutnie każdy duży producent sprzętu i kilka dużych producentów software'u już mnie zapraszali na prezentację swoich chmurek. Na kilku nawet byłem i to nic nowego. Inżynierowie na tych prezentacjach tylko się uśmiechają pod nosem. Cloud computing to marketingowa naklejka na coś co jest stosowane od daaaawna. To się upowszechnia, bo sprzęt tanieje i można za mniejszą kasę zebrać do kupy więcej mocy obliczeniowej i więcej przestrzeni dyskowej. Po prostu więcej firm może sobie pozwolić na szersze stosowanie tych od dawna znanych rozwiązań. Inna sprawa, że w życiu bym nie rekomendował oparcia swojego biznesu na outsourcingu swojego IT we fragmencie takiej publicznej chmurki. To nie ten poziom zabezpieczeń. A "prywatne" chmurki to duże firmy miały już dobrych parę lat temu.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
necro 
Administrator
Mistrz Straszenia


Pomógł: 18 razy
Wiek: 109
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 2699
Skąd: f451
Wysłany: 2011-09-29, 16:48   

ene napisał/a:
plus większy ekran

znaczy co 6'' dotykowe jest wieksze od 6'' z klawiaturka :szok:

wypuscili nowa wersje tez niedotykowa 6'' ale bez tak rozbudowanej klawiatury
http://www.amazon.com/Kin...&pf_rd_i=507846
i mniej ciut pamieci 2GB internal (nie ma mozliwosci by kozystac z calej i komfortowo uzyszkodniczyc

te cloud to dla mnie nie ten poziom prywatnosci :P

Cytat:
Free Cloud Backup
We automatically back up your library in the cloud, so you never need to worry about losing your books. Re-download wirelessly anytime for free.



albo jeszcze gorsze teksty przy "Fire"
Cytat:

Free Cloud Storage

Forget about memory - Kindle Fire gives you free storage for all your Amazon digital content in the Amazon Cloud. Your books, movies, music and apps are available instantly to stream or download for free, at a touch of your finger.

na szczescie ma On-device Storage 8GB internal. ... to malo jak na takie urzadzenie, a bateria:
Cytat:
Battery Life Up to 8 hours of continuous reading or 7.5 hours of video playback, with wireless off. Battery life will vary based on wireless usage, such as web browsing and downloading content.

to chyba calkiem niezly wynik w tego typu sprzecie
_________________
"- Nie wiedziałem, że wszyscy przeszliście na buddyzm i mówicie językiem ciasteczek szczęścia."

Hamilton Peter F

 
 
zurmik 
Dalekopis
przemądrzały bufon


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 782
Skąd: Superbia
Wysłany: 2011-09-29, 17:19   

A ja Wam powiem tak... w dupie tam z Kindle 4 Touch me more ;)
Kindle 3 wersja 3G, która jest solidna i niczego jej nie brakuje jeżeli ktoś chce czytnik, a nie tablet ma kosztować... 79$!!!
_________________
pajk napisał/a:
Bez rymów wszystko sie robi poważne smiertelnie i tragiczne bufoniasto nadente jak zurmik :)
 
 
necro 
Administrator
Mistrz Straszenia


Pomógł: 18 razy
Wiek: 109
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 2699
Skąd: f451
Wysłany: 2011-09-29, 17:24   

zurmik napisał/a:
Kindle 3 wersja 3G, która jest solidna i niczego jej nie brakuje jeżeli ktoś chce czytnik, a nie tablet ma kosztować... 79$!!!


K3 3G za 79$ ... ciekawe za ile lat... teraz promocja na USA jest 139$ a dla pozostalych dalej 189$ ( przecena o 110$ wydaje sie malo realna)
_________________
"- Nie wiedziałem, że wszyscy przeszliście na buddyzm i mówicie językiem ciasteczek szczęścia."

Hamilton Peter F

 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2011-09-29, 17:55   

necro napisał/a:
znaczy co 6'' dotykowe jest wieksze od 6'' z klawiaturka :szok:

myslalam ze k4 ma 7 cali :) chyba zle gdzies przeczytalam :mlot:
_________________
...
 
 
necro 
Administrator
Mistrz Straszenia


Pomógł: 18 razy
Wiek: 109
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 2699
Skąd: f451
Wysłany: 2011-09-29, 18:45   

a tak na marginesie maja w koncu tanie zwykle etuii http://www.amazon.com/gp/...ectronics&img=3

Takie jak moje, dość praktyczne i jakos lepiej mi sie tak czyta jak nie jest taki cieniutki, szybko sie przyzwyczailem :)
Cytat:
Kindle Keyboard, Wi-Fi, 6" E Ink Display - includes Special Offers & Sponsored Screensavers by Amazon $99.00
CE Compass Cover for Kindle 3 (Black) + Kindle Keyboard, Wi-Fi, 6" E Ink Display - includes Special Offers & Sponsored Screensavers
Price For Both: $105.69


ciekawe czy te special offers dla USA to nie przypadkiem kolejne sponsorowane reklanmy :P
_________________
"- Nie wiedziałem, że wszyscy przeszliście na buddyzm i mówicie językiem ciasteczek szczęścia."

Hamilton Peter F

 
 
blue 
Bajarz


Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 24 Paź 2008
Posty: 1168
Skąd: Warmia
Wysłany: 2011-09-29, 19:07   

Special Offers to special offers, na stronie są przykłady (promocje na książki itp.); a Sponsored Screensavers to sponsored screensavers :P . Na stronie kundli jest zdjęcie, na którym widać, jak to wygląda w praktyce (po prawej).
Też mam pewne wątpliwości dot. prywatności w chmurze, ale powtarzam: chciałabym zobaczyć Silka na Kindle 3 - czy rzeczywiście wspomagałaby ładowanie stron. Na razie to tylko moje gdybanie, tylko Fire dostaje nową przeglądarkę.
_________________
Uwaga na niewypały literackie. Ich autorzy niebezpieczni są jeszcze po latach. [S. J. Lec]
 
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2011-09-29, 19:29   

Ale do Polski nie da się zamówić normalnie Kindla w tej wersji z reklamami. Ani K3, ani K4.

Gdybym nie miał już czytnika to poczekałbym na opnie o K4 w wersji z ekranem dotykowym i bez 3G i jeśli byłyby pozytywne to takiego bym wziął. Na razie wygląda na to, że K4 to lepszy czytnik.

Co do Silk, to myślę, że to będzie działać zauważalnie szybciej, ale dla mnie e-ink jako platforma dla przeglądarki to taka sama pomyłka jak tablet do czytania książek ;-)
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
salat 
Dziejopis


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 2817
Wysłany: 2011-09-29, 19:32   

ciekawe ciekawe :> ale jakbym miał brać to jednak bym się skusił na wersję z 3g ;) Mimo wszystko jak już ma to możliwość korzystania z neta, to niech korzysta zawsze i wszędzie ;) A co do samego dotykowego ekranu to poczekamy - zobaczymy ;)
_________________
Marzenia, które nigdy się nie spełniły… I nigdy się nie spełnią. Obraz powoli blednie lecz nie znika. Oczy powoli zaczynają dostrzegać świat. Ociężały umysł budzi się. Światełko w tunelu… Śmierć?
 
 
 
zurmik 
Dalekopis
przemądrzały bufon


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 782
Skąd: Superbia
Wysłany: 2011-09-29, 20:49   

necro napisał/a:
K3 3G za 79$ ... ciekawe za ile lat... teraz promocja na USA jest 139$ a dla pozostalych dalej 189$ ( przecena o 110$ wydaje sie malo realna)


Człowieku małej wiary nowiuteńki Kindle 4 z WiFi kosztuje 109$ i już możesz go zamówić.
http://www.amazon.com/Kin...a-20&country=PL

I to nie jest wersja z reklamami tylko normalna.
Aktualnie K4 w porównaniu do K3 jest tańszy o 22%.
Zwróć uwagę, że wersja z reklamami również była tańsza od wersji bez o ponad 20%.
Zakładając, że powtórzą ten manewr dla K4 to wersja Basic kosztuje 109$ to bez reklam będzie kosztowała około 87$.

Jeżeli za 87 dolców będziesz mógł sobie kupić Kindle'a4. To kto będzie kupował wersję K3 w cenie wyższej niż 60$?

Analogicznie K4 3G. Jeżeli zachowają proporcję to K4 Touch 3G będzie kosztował około 145$, a wersja z reklamami około 120$.
Jak myślisz Necro ile będzie kosztował K3 3G wtedy? Kto go kupi za więcej niż 100$? i już masz niemożliwą obniżkę o 89 dolców.

EDIT 21:52 napisał/a:
Niewiele się pomyliłem - Nowy K4 z reklamami 79$!
K4 macany - 99$, K4 macany z 3G 149$.

http://www.amazon.com/Kin...&pf_rd_i=507846


Czyli macany 3G kosztuje dokładnie tyle samo ile niemacany 3G.
Ciekawe ile będzie kosztował wkrótce niemacany :)
_________________
pajk napisał/a:
Bez rymów wszystko sie robi poważne smiertelnie i tragiczne bufoniasto nadente jak zurmik :)
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2011-09-29, 21:09   

zurmik napisał/a:
necro napisał/a:
K3 3G za 79$ ... ciekawe za ile lat... teraz promocja na USA jest 139$ a dla pozostalych dalej 189$ ( przecena o 110$ wydaje sie malo realna)


Człowieku małej wiary nowiuteńki Kindle 4 z WiFi kosztuje 109$ i już możesz go zamówić.
http://www.amazon.com/Kin...a-20&country=PL

I to nie jest wersja z reklamami tylko normalna.
Aktualnie K4 w porównaniu do K3 jest tańszy o 22%.


Zobacz sobie specyfikację tego czytnika i zastanów się, czy aby na pewno jest to odpowiednik K3 z Wi-Fi. Podpowiem, że należy zwrócić uwagę na baterię i dostępną pamięć ;-) A wersji z reklamami i tak normalnie nie kupisz z wysyłką do Polski ;-)
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group