Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: angel
2012-11-09, 16:41
Kilka luźnych przemyśleń na temat ułatwień w grach
Autor Wiadomość
Tanatos 
Dalekopis


Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 889
Wysłany: 2012-02-07, 12:49   Kilka luźnych przemyśleń na temat ułatwień w grach

Chciałbym rozpocząć dyskusje na temat kierunku rozwoju gier. Głównie będzie o rpg ale nie tylko.

Kiedyś gra była wyzwaniem, wystarczała na długie godziny natomiast ostatnio obserwują stałą tendencje do uproszczeń gier. Pomijając skrócenie samej gry ( wide Call of Duty 4, Battlefield 3, Modern Warfare 3) twórcy robią wszystko by "prowadzić gracza za rączkę" i ułatwić grę.

I o ile czasem uważam takie rozwiązania za psujące rozgrywkę jak np. zrobiono to w najnowszym Sprintel Cellu, czy pomysł ( szczęsliwie opcjonalny) w Deus Ex Human Ewolution by automtycznie podświetlały się elementy otoczenia z jakich da się skorzystać, to w wielu przypadkach różne ułatwienia są moim zdaniem dość przydatne. nie chodzi mi o automatyczne skalowanie poziomu trudności przeciwników czy ogólne obniżenie skomplikowania rozgrywki ale o np. dokładne wskazywanie na mapie ( w grach rpg) gdzie jest cel misji, czy szybkie podróże. Kiedyś gdy miałem więcej czasu na granie opis w stylu "piąta jaskinia na wschodzie wsród 3 pagórków" nie budził mojego sprzeciwu dziś jednak gdy tego czasu jest mniej to gdy niewiem gdzie konkretnie jest cel misji i muszę tracić godzinę by go znaleźć po prostu zniechęca mnie do gry. Wolę gry gra konkretnie wskaże mi gdzie mam się udać, choć nie oznacza to że lubię jak do celu prowadzi "jedyna słuszna droga". Jakoś tak według mnie gra ma sprawiać przyjemność a nie frustracje przez 3 godzinne szukanie celu misji.

Może jednak po prostu się starzeje i nie mam tej cierpliwości do gier co kiedyś :)

A jakie jest wasze zdanie na temat casualowego kierunku rozwoju gier?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group