Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Defiance
Autor Wiadomość
Tanatos 
Dalekopis


Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 889
Wysłany: 2012-02-08, 22:16   Defiance

Zajawka

Były już gry na podstawie filmów lub seriale. Filmy czerpiące fabułę z gier, czemu więc nie połączyć obu tych światów?

Na taki pomysł wpadli twórcy Defiance sieciowego FPP MMO pozwalającego tysiącom graczy na bezpośredni udział w historii jednocześnie opowiadanej w telewizyjnym serialu amerykańskiej stacji SyFy.

Cytat:
Zarówno produkcja studia Trion Worlds, jak i serial są częścią tego samego uniwersum, a wydarzenia ze szklanego ekranu mają bezpośredni wpływ na to, co dzieje się świecie gry – i vice versa. Tytuł przenosi nas w bliżej nieokreśloną przyszłość, w której Ziemia stała się miejscem inwazji obcych. Planeta została poddana silnym procesom terraformującym, a jej flora i fauna wymieszana została z próbkami organizmów przywiezionych przez kosmitów z ich ojczyzny. Akcja Defiance przenosi nas w zmienione niemalże nie do poznania okolice San Francisco (dla odmiany serial rozgrywać się będzie w St. Louis).


Cytat:
Głównym atutem Defiance jest bez wątpienia jego powiązanie z serialem telewizyjnym o tym samym tytule emitowanym równolegle w amerykańskiej stacji SyFy. Pozwala to twórcom na skupienie uwagi graczy przede wszystkim na fabule, która w obu przypadkach przenika się – na swojej drodze spotykamy postacie znane z serialu, bierzemy udział w co ważniejszych wydarzeniach pokazanych lub tylko zasugerowanych na ekranie, a co bardziej wyróżniający się gracze mają okazję na wzmiankę podczas emisji kolejnego odcinka. W kluczowych dla fabuły momentach pojawiają się także specjalne eventy, bezpośrednio wrzucające nas w akcję telewizyjnego serialu.


IHMO pomysł dość ciekawy, choć wszystko zależy jak wyjdzie realizacja, poza tym widzę pewien całkiem spory szkopuł w tej koncepcji. Pomijając fakt iż moim zdaniem wpływ gry na akcje serialu będzie raczej minimalny to problem w powiązaniu serialu i gry sprowadza się w dużej części do tego że jak serial będzie marny to może nie zachęcić graczy a jak gra będzie bublem to nawet najlepsza gra aktorska nie pomoże.

Wstępne wrażenia
Właśnie obejrzałem 1 odcinek i w sumie wrażenia mam dość dobre.

Co mi się podoba?
1) nie mamy jednej rasy obcych ale aż 7 każda w pewien sposób inna
2) jest dużo obcej technologi, pojazdów, broni nawet są przebłyski okrętów kosmicznych ( efekty sci-fi)
3) walki, klimat MMORPG naprawdę spore starcia

Minusy
1) fabuła przewidywalna do bólu
2) efekt ale to już było np. w Pilocie Romeo i Julia + wątek rasowy

Jeśli miałbym porównać z innymi serialami to jest to coś między Terra Nowa ( spiski, fabuła) a Falling Skier ( mroczna "brudna" scenografia, walka z obcymi.
Oglądać się da jako coś lekkiego nie wymagającego myślenia.

Na ile gra wpływa na serial? nie wiem nie grałem ale opinie o grze są średnie: niedopracowanie+ krótka fabuła.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group