Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Notebook
Autor Wiadomość
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2014-09-10, 19:31   

ene różnica jest spora. jak Aśka pisała ssd warte jest każdej dołożonej złotówki!
porównaj jeszcze benchmarki bo często i7 z "niższej półki" będzie miał podobne osiągnięcia co i5 który może być tańszy.
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2014-09-10, 21:05   

w x-kom jest dokładny filtr i w sumie nawet jak nie tykam procka to przy podanych przeze mnie pozostałych parametrach (m.in. matowy ekran, partycja recovery) wyskakuje wlasnie ten MSI :) wiec bedzie ten i7 ;) procek i5-4200M tez bylby dobry ale nie pokazal sie przy wybranych parametrach :)

w sumie to sa 4 MSI godne uwagi:
3700 taki jak podany
4000 - jw ale ekran 17,3 (chyba na ten padnie..)
4240 - 17,3 z 16gb ramu
4360 - 17,3" + ssd 128gb i 8gb ramu

w sumie spory ten ssd, wiekszy niz moj obecny dysk... ale tak to moge dokladac cos w nieskonczonosc - 4k to i tak duża kwota przy planowanej 3k, musze powiedziec stop ;) najwazniejsze jest to ze mam system z opcją przywracania + matowy ekran i dobra grafa oraz 4 usb :P ssd moze bedzie w kolejnym lapku :)
_________________
...
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2014-09-10, 21:46   

hm pozmienialo sie :P tzn obecnie wybieram miedzy dwoma lapkami:

Acer http://www.mediamarkt.pl/...742#detail-more

MSI: http://www.x-kom.pl/p/200...n8-gtx850m.html


różni je karta grafiki (obie stoją dość wysoko w rankingu), liczba rdzeni i rozdzielczość. no i Acer tanszy o 300zl ;)

na forum pclab dostalam informację że rozdzielczośc MSI jest przyduża nawet na 17-kach i ta którą ma Acer jest w sam raz (1600x900).

który byście wybrali? czy Acer to dobra marka? moj ojciec nie jest do niej przekonany a ja nie mam pojęcia...
_________________
...
 
 
Krzyho 
Dziejopis
Moderator


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 3224
Skąd: P-w
Wysłany: 2014-09-10, 23:42   

Ena, przy tym poziomie cen 300 zł to nie jest duża różnica ;) .

Acer jest tańszy, i to jedyny jego plus w pojedynku z tym MSI.
MSI: lepszy procek, lepsza grafika, lepszy ekran (Acer ma błyszczący), podświetlana klawiatura, duże kursory, jest lżejszy, cieńszy, podejrzewam również, że bateria jest pojemniejsza w MSI.

Nigdy nie miałem lapka MSI, więc nie wiem jak się sprawują w użytkowaniu.
Acera mam i uważam, że jest to niczym nie wyróżniający się średniak.
 
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2014-09-11, 16:03   

Krzyho napisał/a:
(Acer ma błyszczący)


oj faktycznie. wiec pozostaje ten MSI i już... pomysle jeszcze nad tym czy dopłacić do ssd :)

czy ktoś kojarzy żywotność dysków ssd? Bo gdzies już parę razy czytalam ze komus padl ssd - wiec mam wątpliwosci czy warto sie w niego pakowac (lapek ma sluzyc długo :) )

podejrzewam ze to na nim bedzie zainstalowany system i możliwe ze tam tez bedzie ta partycja recovery (chociaz w opisie mowa o przwracaniu "z HDD" - moze to byc skrót myslowy lub nie). w netbooku MSi mam trzy partycje - recovery, "C" i "D" a podczas przywracania formatuje sie tylko częśc "C"
_________________
...
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2014-09-12, 18:52   

ene tez sie czaje na msi... ale musze poczekac jak kase uzbieram i chyba jednak wezme troche tanszego ;) widzialam jakiegos za trzy trzysta chyba... ale glowy nie dam - mlode mi mionitoruje sytuacje a poniewaz kupowac mam zamiar dopiero gdzies kolo lutego wiec... nie ekscytuje sie na razie ;)
pamietam jak szukalam to jeszcze w gre wchodzily HP ale... HP to drukarka i juz :P
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2014-09-12, 23:33   

takiego chce:
http://www.skapiec.pl/sit...6165#techniczne
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2014-09-14, 15:36   

nie znam sie na procesorach ale generalnie wyczytałam ze w notebookach nalezy unikac procesorów AMD, a podany lapek go ma :)

osobiscie szukam Intela i5 lub i7 , czwartej generacji czyli dalszy ciąg cyfr zaczyna się od czwórki

wlasnie sprawdzilam bebechy twego lapka - karta grafiki plasuje sie w czołówce ale procek sporo słabszy. wąskim gardłem bedzie u ciebie procesor i mocna grafika chyba niewiele na to poradzi jesli masz zamiar grac :)



a generalnie to na forach sie popytalam i do gier polecono mi tego lapka: http://www.x-kom.pl/p/189...tx850m-fhd.html

procesor moze slabszy ale mniej sie bedzie grzał i karta grafiki jest w wersji DDR5 czyli lepsza niz w 'moim' MSI . przy okazji polecający twierdził ze partycja recovery tam jest - nie bardzo chce mi sie wierzyc ale zapytałam sklep :P
_________________
...
 
 
Krzyho 
Dziejopis
Moderator


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 3224
Skąd: P-w
Wysłany: 2014-09-15, 13:51   

Tysia, fajnie wygląda ten Destroyer i ma dużą baterię, chociaż ja za prockami AMD nie przepadam i kupuję tylko Intele ;) .

Ene, ten Acer ma słabszy procek od MSI, a jest droższy (!), w środku wyposażenie bardzo podobne. Karta grafiki z nazwy ta sama - GeForce GTX 850M - czy masz pewności że ona jest DDR5? Nigdzie w opisie tego nie ma, a na stronie producenta też jakoś nie mogę znaleźć.
Fakt, że ten słabszy procek by Ci spokojnie wystarczył, ale dlaczego masz za niego przepłacać? - MSI mi się bardziej podoba, i w ogóle i w szczególe ;) ale wybór należy do Ciebie :-P .
 
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2014-09-15, 19:41   

w specyfikacji jest pod karta takie pole:
Cytat:
Wielkość pamięci karty graficznej 2048 MB GDDR5 (pamięć własna)


tam to pisze :)

ale już ustaliłam że partycji recovery w tym nie ma wiec sobie odpuszczam :) bedzie na 90% ten MSI :)

a w ogole to jest jakaś nowośc (ale w polsce jeszcze nie) Acer Nitro. jak doleci do polszy to może stanieją te MSI :P ale nie wiem czy warto czekać

BTW znalalzam fajny porównywacz kart graficznych:
http://www.game-debate.co...geforce-gt-755m

a tu procki (ta sama strona tylko inny dział) : http://www.game-debate.co...-4-core-2-13ghz

Do kompletu dorzucam rankingi żeby wsio bylo w 1 miejscu ;)

Karty graficzne (mobilne) - ranking http://www.notebookcheck....gow.1174.0.html

procesory (mobilne) - ranking: http://www.notebookcheck....gow.4344.0.html

Ranking kart graficznych w grach: http://www.notebookcheck....ch.31531.0.html
_________________
...
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2014-09-15, 21:06   

ene ja z kolei lubie amd ;) no moze inaczej - jesli intel to grafika geforce, jak amd to radeon ;) tak kiedys bylo ze one w takich parach lepiej ze soba wspolpracowaly, a poniewaz niestety ostatnio geforce nie przypadaja mi do gustu to przerzucilam sie na radeony i sobie chwale ;) przypominam zreszta ze ja nie jestem gracz ;) ja lapka uzywam do pracy, do obrabiania fotek i takich roznych wlasnie graficznych rzeczy ;) wiec ten mi bardziej pasi ;) no i tanszy jest :P chociaz jak ssd dokupie a dokupie... no dobra ale i tak do lutego czekam wiec albo wejda procki ktore lepiej sie integruja z grafika (gdzies czytalam) albo ten troche jeszcze stanieje bo wejda nowe modele - a ogolnie ten mi sie podoba... ciezki jest jak nieszczescie ale ja lapka mam na biurku wiec nie wzrusza mnie waga ;)
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2014-09-15, 21:33   

u mnie byly zawsze intele :) ale nie sugeruję sie marka tylko czytalam porady o laptopach.
co prawda robie troche wbrew radom (ide w ddr3 a nie 5) ale znacznie bardziej wole miec partycje recovery niz super grafe :P zresztą jak widzialam z YT ciągnie obecne gry - to wystarczy ;)

troche się zastanawialam nad dopłatą do Asusa, ale jednak odpuszcze. mialby on w porównaniu do mojego MSI szybszy dysk ale mniejszy 750Gb (rozmiar i tak duzy jak dla mnie), porównywalny ale ciut gorszy procek (4x 2,40 zamiast 2,50) i taka sama grafika jak MSI oparta na DDR3. Oraz preinstalowany win 8 a nie 8,1 jak w MSI. różnica w cenie to byloby 400zł - uznałąm ze raczej nie warto choc szybszy dysk bym pewnie odczula. Gdyby nie ten windows to moze bym sie skusiła, ale chyba wole zaczynac od od razu od 8.1 a nie czekac na aktualkę (nie po to biore recovery zeby na start bawic sie w duze aktualki)

w sumie możecie spojrzec swoim okiem na te dwa kompy co patrzylam teraz:
MSI: http://www.x-kom.pl/p/200...n8-gtx850m.html
Asus: http://www.x-kom.pl/p/202...in8-gtx850.html
_________________
...
 
 
Krzyho 
Dziejopis
Moderator


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 3224
Skąd: P-w
Wysłany: 2014-09-16, 09:56   

Faktycznie, nie doczytałem o DDR5 w Acerze ;) .

MSI vs. Asus, specyfikacje bardzo podobne, najważniejsze różnice wyłapałaś, na procku różnicy nie zauważysz, na dysku może trochę, ale to i tak nie SSD. Asus jest aluminiowy, o ile to ma dla Ciebie znaczenie.
Widzę, że zależy Ci na Win 8.1, ale nie jestem do końca przekonany, że MSI ma już zainstalowany Win 8.1. Może tak, ale w tytule jest "MSI :: GP70 Leopard Pro i7-4710HQ/8GB/1000/Win8 GTX850M", a w opisie "Darmowa aktualizacja do najnowszej wersji 8.1" (akurat łaski nie robią, bo ta aktualizacja jest darmowa i automatyczna na Win 8 ), a niżej w tabelce jest już "Microsoft Windows 8.1 PL (wersja 64-bitowa)" - można by się dopytać w sklepie jak jest faktycznie. W sumie na nowym, czystym systemie W8 zrobić aktualizację do W8.1 to na pewno żaden problem :) .
 
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2014-09-16, 12:09   

Krzyho napisał/a:
nie jestem do końca przekonany, że MSI ma już zainstalowany Win 8.1. Może tak, ale w tytule jest "MSI :: GP70 Leopard Pro i7-4710HQ/8GB/1000/Win8 GTX850M", a w opisie "Darmowa aktualizacja do najnowszej wersji 8.1" (akurat łaski nie robią, bo ta aktualizacja jest darmowa i automatyczna na Win 8 ), a niżej w tabelce jest już "Microsoft Windows 8.1 PL (wersja 64-bitowa)" - można by się dopytać w sklepie jak jest faktycznie. W sumie na nowym, czystym systemie W8 zrobić aktualizację do W8.1 to na pewno żaden problem :) .



też na to zwrócilam uwage ale jednak kompy mają różne podpisy win 8 i win 8.1 czyli rozróżniają te rzeczy... Ale może faktycznie zapytam ocb z tekstem w opisie :roll:
_________________
...
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2014-09-17, 18:07   

No i dopytalam - ten fragment opisu jest z czasów jak te lapki byly oferowane z win 8 - nowe dostawy sa z 8.1 wgranym :) czyli bedzie ten MSI. jeszcze troche sie porozglądam ale chyba nie znajdę nic fajniejszego :)
_________________
...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group