Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Notebook mobilny do 2500
Autor Wiadomość
joe alex 
Dalekopis


Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 931
Wysłany: 2012-02-18, 16:47   Notebook mobilny do 2500

Jako, że właśnie mi się sp*** pecet, a dość mam już naprawiania go (znów poszła płyta główna, bo występuje identyczny problem jaki miałem z nim we wrześniu) i za 2 miesiące i tak będę potrzebował małego laptopa do pracy, muszę na szybko wybrać coś sensownego.

- procesor minimum i3
- na grafice mi nie zależy, nie gram na komputerze
- 4GB RAMu albo więcej
- matryca od 11,6' do 13,3'
- musi być BARDZO CICHY
- bateria przyzwoita ale nie jest to aż tak istotne. pare godzina na WiFi wystarczy
- kasa max. do 2500, i tak będę kompletnie spłukany ;/

laptoka będę podpinał pod duży monitor, klawiaturę i myszkę, żeby w domu robił mi za stacjonarny.

na razie znalazłem coś takiego http://www.morele.net/lap...nwy4xpb-430760/
 
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2012-02-18, 16:55   

w tym rozmiarze bedzie ci ciezko cos znalezc - moze jednak 15? wiekszy wybor jest...
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
joe alex 
Dalekopis


Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 931
Wysłany: 2012-02-18, 19:09   

Tez sie nad tym zastanawiałem, ale jednak będę brał laptopa np. Na uczelnie, czy na jakieś wyjazdy, a 15 cali nie jest zbytnio mobilne.
 
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2012-02-18, 19:39   

mlode chyba sie zdecyduje na acera aspire one chyba 12 albo 11 z kawalkiem ale ma mu sluzyc glownie jako notatnik ;) wiec chce sie zamknac w cenie tysiac z malym kawalkiem
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
joe alex 
Dalekopis


Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 931
Wysłany: 2012-02-18, 19:51   

acer aspire one jest fajny :)
problem w tym, że ten laptop ma mi też służyć jako stacjonarny podpięty do większego ekranu w domu. wiec musi być dość wydajny :)
 
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2012-02-18, 20:00   

rozumiem - u nas jest stacjonarny traktowany wlasnie jako "duzy" ktory jest maszyną rozbudowywana, przerabiana, ogolnie wszystko na nim pojdzie, ja mam starenkiego lapka fuj ;) ktory podlaczony do pradu non stop sluzy mi do buszowania w necie a ten acerek ma byc taki przenosny jako notatnik na studiach itp. ;) (mlode premie dostal ;) ) bardzo dlugo byl tylko "duzy" komp w domu i dzielilismy sie dostepem - co ciekawe nawet bezproblemowo nam to wychodzilo...
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2012-02-18, 21:10   

Lenovo O.K., także Toshiba. Ja polecam rozejrzenie się pośród Asusów :)
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
joe alex 
Dalekopis


Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 931
Wysłany: 2012-02-18, 21:21   

Znalazłem właśnie fajnego aluminiowego Asusa i chyba na niego padnie wybór - http://allegro.pl/czerwon...2121124157.html
 
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2012-02-18, 22:04   

ladny ;) mnie wprawdzie by nie pasowala zintegrowana grafika ale jak ci to nie przeszkadza to taki akurat :)
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2012-02-18, 22:05   

Asus jest mocny - nawet moja córcia nie daje mu rady ;) A tak już całkiem poważnie - był problem - pisałem kiedyś gdzie indziej - a to też jest bardzo ważne - Asus ma naprawdę bardzo dobry serwis.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
joe alex 
Dalekopis


Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 931
Wysłany: 2012-02-18, 22:13   

tygryska napisał/a:
mnie wprawdzie by nie pasowala zintegrowana grafika

Wiadomo, że fajnie by było gdyby miał jakąś przyzwoitą grafikę, ale za taką kwotę nie ma nawet o czym marzyć (przy 11,6-13,3). Poza tym integra i3 radzi sobie bez zająknięcie z HD a to dla mnie najważniejsze. Grać nie gram praktycznie w ogóle, jak mnie najdzie to zadowolę się jakimś starociem ;)

jacek napisał/a:
Asus ma naprawdę bardzo dobry serwis.

To super :)
 
 
 
zurmik 
Dalekopis
przemądrzały bufon


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 782
Skąd: Superbia
Wysłany: 2012-02-19, 21:20   

jacek napisał/a:
Asus ma naprawdę bardzo dobry serwis.

Zdecydowanie się nie zgadzam. Korzystam tylko z Asusów od ładnych kilku lat, bo uważam je za najlepsze sprzętowo. Wiele rzeczy można o nich powiedzieć, ale nie to że mają doby support czy serwis :)
_________________
pajk napisał/a:
Bez rymów wszystko sie robi poważne smiertelnie i tragiczne bufoniasto nadente jak zurmik :)
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2012-02-19, 22:43   

Joe - dowiedz się, czy do modelu, który wybierzesz jest dostępna stacja dokująca i ile kosztuje. Ja z czegoś takiego korzystam i przy takim używaniu sprzętu jak opisujesz, przyda Ci się to bardzo.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2012-02-20, 07:45   

zurmik napisał/a:
Wiele rzeczy można o nich powiedzieć, ale nie to że mają doby support czy serwis :)


No to miałeś pecha, albo ja szczęście. W ub. roku zgłosiłem lapka córki do serwisu. Chociaż był na gwarancji byłem przekonany, że zapłacę - gdyż byłem pewien, że to wina córci. Ale nie w tym rzecz. Zgłoszenie: poniedziałek ok. 14-tej. Od razu potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia. W nocy mail, że we wtorek ok. 10-tej będzie kurier i zabierze sprzęt (Dobrze, że wstaję na tyle wcześnie aby przygotować dokumenty i polecieć do piwnicy po pudło). Kurier był, a jakże ok. 10-tej. Zabrał laptopa do... Koszalina. W czwartek rano odebrałem maila, że naprawiony sprzęt mi dostarczą jeszcze przed południem. I tak było. :)
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
joe alex 
Dalekopis


Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 931
Wysłany: 2012-02-20, 13:49   

batou, Jakoś w googlu nie widzę. Na razie będę musiał ręcznie podłączać wszystko. Nie powinno być tak żle, w końcu to tylko hdmi i audio
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group