Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacek
2007-03-02, 15:59
Studia
Autor Wiadomość
Myszor 
Dziejopis
Zła Mysza


Pomogła: 4 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 4689
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2012-06-21, 18:59   

tygryska napisał/a:
a wlasciwie... :mysli: wszystkie te uczelnie sa dziwne ktore opisujecie...

Właśnie.
_________________
"Nic łatwiejszego niż zmienić kobietę przeciętną w wyjątkową. Wystarczy ją pokochać."
Sauvajon
 
 
Serena 
Dziejopis


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 02 Wrz 2010
Posty: 2684
Skąd: poznańska pyra
Wysłany: 2012-06-21, 19:23   

Qrcze jak to czytam to se myśle jak łatwo i prosto było za moich czasów rotfl
_________________
Oba, kot i pies są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować i o jedną cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic
http://u-sereniastej.blogspot.com/
http://koraliki-sereniastej.blogspot.com/
 
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2012-06-21, 19:33   

zgadzam sie serenko :)
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
salat 
Dziejopis


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 2817
Wysłany: 2012-06-21, 20:24   

To jeszcze w ramach ciekawostek studenckich.

Standardem stało się u nas przedłużanie możliwości oddania pracy magisterskiej i obrony. Generalnie termin był zawsze max do 10. września, ale wystarczyło napisać podanie i miało się go tam do kiedyś przedłużonego bez problemu. Oczywista oczywistość dla nas. Sam osobiście nastawiłem się na listopad. Tymczasem jakieś dwa dni temu poszedł mail z dziekanatu, że takiej możliwości już nie ma. Jest jakaś ustawa która reguluje ilość studentów na uczelni i żeby utrzymać nabór na pierwszy rok WSZYSTKIE prace magisterskie muszą zostać obronione we wrześniu. W ekstremalnych przypadkach jest termin do 31. października. Ekstremalny = choroba która Cię położy na miesiąc. Pani zasugerowała omówienie z promotorem ile trzeba mieć na trzy, byle tylko zdążyć na wrzesień. :) Słodko :)
Generalnie jesteśmy w ciemnej dupie. Promotorzy teraz znikają i pojawią się pewnie dopiero we wrześniu.

Wniosek jest prosty: mam dwa miesiące na zrobienie całej pracy i muszę liczyć na to, że będę miał kontakt z promotorem. Inaczej czeka mnie przerwa w studiach, wznowienie za rok, stracona kupa kasy i zdawanie różnic programowych :)

Nie ma to jak zmiana reguł pod koniec gry :)
_________________
Marzenia, które nigdy się nie spełniły… I nigdy się nie spełnią. Obraz powoli blednie lecz nie znika. Oczy powoli zaczynają dostrzegać świat. Ociężały umysł budzi się. Światełko w tunelu… Śmierć?
 
 
 
Myszor 
Dziejopis
Zła Mysza


Pomogła: 4 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 4689
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2012-06-22, 14:14   

Ciekawostki uczelniane.
W poniedziałek mam egzamin z chorób zakaźnych. Mniej więcej połowa ćwiczeń z tego przedmiotu się nie odbyła.
Zmienił się kierownik, więc jest to pierwszy rok egzaminu pisemnego - testowego.
Egzamin w poniedziałek, dziś piątek, a my nie mamy żadnych, absolutnie żadnych informacji na jego temat. Wizyty w sekretariacie kończą się pytaniem: "A była pani umówiona z docentem? Nie? To do widzenia. A jak macie pytania, to odpowiedzi pan docent będzie udzielał w poniedziałek po egzaminie." Nie wiemy ile jest pytań. Ba! Od początku roku akademickiego nie jesteśmy w stanie dowiedzieć się od nikogo - z docentem włącznie - jaki podręcznik nas obowiązuje.
Dziś tylko zostaliśmy zaczepieni przez asystenta, który powiedział, że nam współczuje, bo szef sam układa pytania - ułożył ich kilkaset i będą 3 lub 4 wersje testu - każda z innym zestawem pytań. A o najmniej połowa będzie z wykładów.

Tylko czemu mnie to jeszcze dziwi?
_________________
"Nic łatwiejszego niż zmienić kobietę przeciętną w wyjątkową. Wystarczy ją pokochać."
Sauvajon
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2012-06-22, 14:15   

Cytat:
Tylko czemu mnie to jeszcze dziwi?


juz cie nic nie dziwi ;)
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
Fatty 
Bajarz

Dołączyła: 21 Mar 2009
Posty: 1364
Wysłany: 2012-06-22, 18:21   

Na mojej poprzedniej uczelni z której zwiałam wszystko było na opak i raz jeden z profesorów aż jęknął, że "to jest dowód na istnienie boga, że ta szkoła przy takiej organizacji jeszcze istnieje" :P
_________________

 
 
Tifa Lockhart 
Dalekopis


Pomogła: 1 raz
Wiek: 30
Dołączyła: 16 Lip 2009
Posty: 666
Skąd: Augustowskie pola
Wysłany: 2012-09-03, 18:57   

Co to za piekielny stwór zwany USOS? :placze: I dlaczego za grzyba nie mogę się w tym połapać?
 
 
 
joe alex 
Dalekopis


Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 931
Wysłany: 2012-09-03, 23:06   

Tifa Lockhart, wybacz, ale
rotfl rotfl rotfl
 
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2012-09-04, 06:28   

narzedzie do gnębienia studentów ;)
_________________
...
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-09-04, 16:46   

Utrudnij Studentowi Odbywanie Studiów. Tudzież uniwersalny System Ogłupiania Studenta.

SZCZERZE WSPÓŁCZUJĘ. Macie jakieś forum roku albo coś takiego? Żeby się wypytać do kogo się zapisywać a do kogo nie? I pamiętaj, ze na rejestrację trzeba czatować wcześniej wybrawszy już zajęcia. I modlić się, żeby serwer nie padł. Trzeba się rejestrować sekundy po otwarciu, inaczej nie będzie miejsc
_________________
Silva hevsum
 
 
 
kenaz 
Gryzipiórek

Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 260
Wysłany: 2012-09-04, 18:54   

Hadrianka napisał/a:
Trzeba się rejestrować sekundy po otwarciu, inaczej nie będzie miejsc


Nierozumiem. Nie ma tak, że każdy student musi konkretne przedmioty w ciągu semestru zrealizować? A jeśli musi, to musi być gdzieś dla niego miejsce? Nie kapuje, u mnie na PB jest USOS ale nie służy do niczego innego niż sprawdzanie własnych ocen.
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-09-04, 18:57   

Naiwny, naiwny... czasami nie ma miejsca (u nas pozwolili się rejestrować wszystkim latom na wykład obowiązkowy dla naszego roku a miejsc było 70 - na roku jest 120 osób :P ), a czasem są miejsca tylko u jakichś uroczych wykładowców do których nikt nie chce iść :P Dlatego zapewniam cię - jeśli chcesz mieć dobry plan i zajęcia z ludźmi, którzy są normalni to sprawdzasz najpierw plan, ustalasz a potem klikasz jak szalony sekundę po uruchomieniu rejestracji. W kolejności priorytetów swoich.
_________________
Silva hevsum
 
 
 
kenaz 
Gryzipiórek

Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 260
Wysłany: 2012-09-04, 19:00   

Hadrianka napisał/a:
Dlatego zapewniam cię - jeśli chcesz mieć dobry plan i zajęcia z ludźmi, którzy są normalni to sprawdzasz najpierw plan, ustalasz a potem klikasz jak szalony sekundę po uruchomieniu rejestracji.

Dobrze że mam studia za sobą, bo jeszcze by i w Białymstoku przyszedł komuś taki poroniony pomysł...
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-09-04, 19:01   

No i klasyka - brak indeksu ;]
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group