Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Planszówki/Karcianki
Autor Wiadomość
salat 
Dziejopis


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 2817
Wysłany: 2013-01-22, 08:17   

Jakoś się w tym nie umiem rozeznać ;) zanim doszedłem do tego gdzie są karty to już mi się odechciało :P
_________________
Marzenia, które nigdy się nie spełniły… I nigdy się nie spełnią. Obraz powoli blednie lecz nie znika. Oczy powoli zaczynają dostrzegać świat. Ociężały umysł budzi się. Światełko w tunelu… Śmierć?
 
 
 
MadMill 
Bajarz
Bucek


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 1881
Skąd: Wawa
Wysłany: 2013-02-22, 20:49   

Promocja w Empiku
_________________
 
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2013-03-10, 21:23   

Wymieniliśmy Basilicę na K2. Nie, nie z powodu ostatniej wyprawy i newsów w mediach, wymiana była wcześniej.
Wczoraj zagraliśmy 2 razy i jest spoko, aczkolwiek zbyt często zostawałem kompletnie bez opcji ruchu i karty na ręce nie nadawały się do niczego w danej sytuacji. W sumie taka losowość pasuje do tematyki gry i może to nawet lepiej, bardziej klimatycznie, że nie wszystko można sobie poukładać, ale nieco mnie to drażniło, bo przez to 2 razy przegrałem ;-) W każdym razie wymianę oceniam pozytywnie, bo przy Basilicę niechybnie bym kiedyś Dorcię udusił :-P

A tak w ogóle to zaszalałem i na majówcę będziemy ogrywać taką kobyłę :arrow: http://www.rebel.pl/produ...ki-w-mroku.html
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Dora 
Znikopis


Pomogła: 7 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 5405
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-03-10, 21:37   

To była wymiana z mojej strony bardzo zapobiegawcza :-P

Mnie się K2 podoba, nie tylko dlatego, że wygrałam ( :-P ), ale klimatyczne jest mocno i czuję, że ma bardzo duży potencjał, jak się już pozna karty (których jest dosyć mało) i podniesie poziom trudności. Tzn, my na razie zdobywaliśmy K2 łatwiejszym szlakiem i w lecie. Co będzie na trudniejszym szlaku, zimą, strach się bać... :-P

Ciekawa jestem tej kobyłki za grube pieniądze - dużo rzucania kostkami, co w Robinsonie idzie mi nieźle, a Batonowi kiepsko, więc kto wie może mi się spodoba :D
_________________
:dora:
 
 
niewaznekto
Dziejopis
Straszna Ktośka


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 3009
Wysłany: 2013-03-10, 22:20   

Dora napisał/a:
Mnie się K2 podoba, nie tylko dlatego, że wygrałam ( :-P ), ale klimatyczne jest mocno i czuję, że ma bardzo duży potencjał

tak mi się wydawało na początku, jak grałam u znajomych. Kupiłam nawet to komus w prezencie i gdzieś międzyczasie straciło urok. Chyba największym minusem było tutaj zbyt mało negatywnej interakcji między graczami. Poza tym że ktoś może sobie rozbić namiot pod szczytem, siedzieć w nim i czekać aż inni wymrożą sobie dupska tak naprawdę nic innego nie można zrobić. Tym samym wygrywa najczęsciej ten kto jednym z hipków podejdzie pod sam szczyt i zablokuje resztę.
_________________

Wciąż niepewni siebie, siebie niewiadomi
Pytać wciąż będziemy, pytać po kryjomu

 
 
Dora 
Znikopis


Pomogła: 7 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 5405
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-03-10, 22:42   

Jeżeli pogoda daje w tyłek, to nie powinien być w stanie siedzieć w namiocie pod szczytem cały czas - bez kart aklimatyzacji w ręce ostatnio tak spierniczałam z własnego, byle tylko znaleźć się poniżej 6000m :P Oczywiście nie wiem jak to przy większej ilości graczy, bo nie ma z kim - przy najbliższej zlotowej okazji można sprawdzić ;)
_________________
:dora:
 
 
niewaznekto
Dziejopis
Straszna Ktośka


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 3009
Wysłany: 2013-03-10, 22:52   

chyba ze ładuje cały czas aklimatyzację w tego jednego :P nie mowię, że da się całą grę przesiedzieć pod szczytem, ale na trochę ją przyblokować jak najbardziej, zwłaszcza że na najwyższych partiach na danym polu moze być tylko zmniejszona liczba graczy i nie zawsze łatwo o karty zejscia w dół. Zresztą jak ją przytargacie w maju to sprobuję jeszcze raz ;)
Jak nikt sobie nie zakupi a znajomi się zgodzą to będę też probowała wziąć Cyklady ;]
_________________

Wciąż niepewni siebie, siebie niewiadomi
Pytać wciąż będziemy, pytać po kryjomu

 
 
Dora 
Znikopis


Pomogła: 7 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 5405
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-03-10, 23:11   

Coś czuję, że żeby ograć wszystkie gry, jakie pojawią się na majówce, to musielibyśmy jechać na 2 tygodnie :P
W Cyklady bardzo chętnie zagram, ludzie chwalą... :)
_________________
:dora:
 
 
niewaznekto
Dziejopis
Straszna Ktośka


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 3009
Wysłany: 2013-03-10, 23:31   

Ojtam ojtam, nie bedzie party alias a to nam da duzo czasu :-P
_________________

Wciąż niepewni siebie, siebie niewiadomi
Pytać wciąż będziemy, pytać po kryjomu

 
 
MadMill 
Bajarz
Bucek


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 1881
Skąd: Wawa
Wysłany: 2013-03-11, 08:20   

batou napisał/a:
A tak w ogóle to zaszalałem i na majówcę będziemy ogrywać taką kobyłę :arrow: http://www.rebel.pl/produ...ki-w-mroku.html

To mamy nie brać GoTa?
_________________
 
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2013-03-11, 09:10   

Nie no, jasne, że brać.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Dora 
Znikopis


Pomogła: 7 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 5405
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-03-11, 10:40   

niewaznekto napisał/a:
Ojtam ojtam, nie bedzie party alias a to nam da duzo czasu

Mogę spróbować załatwić Tabu :D To się szybciej nudzi, ale też jest fajne :)
_________________
:dora:
 
 
MadMill 
Bajarz
Bucek


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 1881
Skąd: Wawa
Wysłany: 2013-03-11, 11:29   

Ale będzie masakra... trzeba ogarnąć znowu instrukcję...
_________________
 
 
 
MadMill 
Bajarz
Bucek


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 1881
Skąd: Wawa
Wysłany: 2013-04-14, 17:00   

Doczytaliśmy instrukcję Warhammera i zagraliśmy nawet partię. Wreszcie ogarnęliśmy o co w tym chodzi, chociaż Bru dalej nie jest przekonana, trochę łomot dostała - poprawiam sobie humor po wczorajszych dwóch pogromach w Osadników...
Powiem tak, po pierwsze to samemu trzeba przeczytać instrukcję na spokojnie i to wszystko sobie poukładać, wtedy gra staje się przejrzysta i prosta. Tak samo było z tą nieszczęsną Neuroshimą - dopóki Derbi czytał zasady też nie wiedziałem do końca co robię. ;)
_________________
 
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2013-04-14, 21:05   

Bo to nie jest jakaś mega skomplikowana gra. Jak się ogra trochę, to tylko interpretacja tekstu na kartach bywa niejednoznaczna, ale sama mechanika rozgrywki jest prosta.
Masz te same karty co ja. Złóż sobie jakąś talię i pogramy na majówce. Ja mam gotowca na dobrych elfach ;-) Dorcia ostatnio ze mną nie gra, więc chętnie skorzystam z okazji :-P
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group