Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Planszówki/Karcianki
Autor Wiadomość
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2012-05-17, 20:51   Planszówki/Karcianki

Ten temat był pierwszym tematem na f451 odnośnie Planszówek/Karcianek. Z czasem rozrósł się do dużych rozmiarów i został pocięty. Wydzielono z niego posty o konkretnych tytułach. Tu zostały pozostałe posty.
Ania


Kto był na zlocie to wie jak pocinaliśmy całe boże dnie w planszówę Ankh Morpork. Spodobało mnie się na tyle, że zacząłem szukać innych gier tego typu, żeby sobie radośnie trochę czasu stracić ;-)

Na urodziny od kumpli z pracy dostałem, a raczej jutro dostanę to :arrow: http://www.rebel.pl/produ...Podstawowy.html

A kopiąc jeszcze po necie znalazłem grę wydaną przez Instytut Pamięci Narodowej. Mają ją wznowić w maju/czerwcu. To musi być mega klimat ;-) :arrow: http://www.rebel.pl/produ...olejka-IPN.html

A z zupełnie innej beczki taka ciekawostka :arrow: http://www.rebel.pl/produ...w-startowy.html

Ktoś może jeszcze polecić jakieś fajne planszówki/karcianki?
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

Ostatnio zmieniony przez Ania 2012-11-09, 00:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kamila 
Dziejopis


Pomogła: 6 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 09 Sie 2006
Posty: 3959
Wysłany: 2012-05-17, 21:26   

Ostatnio wyszło Pan Tu Nie Stał - to bodajże kontynuacja Kolejki. Ale mogę się mylić a eksperta (siostra ;) ) nie mam pod ręką.

Jak ktoś lubi strategie to polecam Cyklady. Cudeńko pod względem graficznym, gra też jest ok (Młoda posiada, do spółki z chłopakiem)
_________________

 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2012-05-18, 09:42   

Jakbyście chcieli coś z rebla i nie chcieli płacić za przesyłkę to jest u mnie koło pracy więc mogę Wam na jakimś zlocie przywieźć ;)

Swoją drogą polećcie mi proszę jakąś fajną grę w którą można pograć z 13latkiem. Generalnie ze Szwagrem przerobiliśmy już:




Generalnie coś sprawdzonego i grywalnego potrzebuję :)


P.s.
Tu można zobaczyć na czym polega wspomniana przez Batou Kolejka http://www.youtube.com/watch?v=EFIw9Hmc_2M
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
Myszor 
Dziejopis
Zła Mysza


Pomogła: 4 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 4689
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2012-05-18, 10:54   

Rummikub - można śmiało polecić. Sama mam nawet w domu mam. A że się fajnie gra to zaświadczę nie tylko ja, ale i parę osób tutejszych ;)
_________________
"Nic łatwiejszego niż zmienić kobietę przeciętną w wyjątkową. Wystarczy ją pokochać."
Sauvajon
 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2012-05-18, 11:38   

Z czterech gier które wymieniłam to bardzo miło zaskoczyła mnie gra LEGO. Daje dużo możliwości zmiany samej planszy, daje możliwości zmiany reguł gry tak aby stopień trudności wzrósł. W grze niektóre elementy wymagają zapamiętywania (kojarzenia koloru kryształu z jego położeniem) + elementy losowe. Generalnie dla dzieciaków w szczególności polecam, ale my grając z Kubą też dobrze się bawiliśmy
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
Myszor 
Dziejopis
Zła Mysza


Pomogła: 4 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 4689
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2012-05-18, 13:01   

Aniu, całkiem niegłupie jeśli da się pożonglować zasadami. Bo Rummikub robi się w pewnym momencie monotonny (chyba, że się gra bez zasad :P ).
_________________
"Nic łatwiejszego niż zmienić kobietę przeciętną w wyjątkową. Wystarczy ją pokochać."
Sauvajon
 
 
RobinOfSherwood
Dziejopis
Troll Jeżynowy


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2912
Wysłany: 2012-05-18, 20:24   

Myszor napisał/a:
(chyba, że się gra bez zasad :P ).
zasady sa dopasowywane do sytuacji... :D a przynajmneij w makao tak jest rotfl
_________________
Żyje się dla kilku spotkań i paru wzruszeń. Ważne, by ich nie przegapić.
Maciej Kozłowski
 
 
Dora 
Znikopis


Pomogła: 7 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 5405
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-05-21, 21:44   

Pogralim dziś w tego Warhammera Inwazję. Fajne to jest zdecydowanie, tyle tylko że na zloty się nie nadaje, bo jest na 2 osoby tylko. Już jestem ciekawa, jak ta gra wygląda, jak się ma dodatki, a rozegraliśmy tylko 4 partie... :P Naprawdę jest ciekawie i chociaż wiele zależy od kart, które się ma w ręce, to jednak trzeba kombinować :)

Pan w sklepie dziś nam też polecał grę "Chaos w starym świecie", mówił że super, trzeba się też będzie zainteresować, chociaż giera kosztuje sobie te 200 zł :P

Cytat:
W świecie Warhammera, czterej bogowie Chaosu walczą o władzę. Khorne, Bóg Krwi i Pan Czaszek jest żądny mordu i nieustającej walki. Nurgle, Pan Zarazy i Mistrz Plag, lubuje się w plugastwie i chorobach. Tzeentch, Władca Losu i Wielki Intrygant jest mistrzem kłamstwa i podstępu. Slaanesh, Książę Bólu i Rozkoszy oraz Pan Pożądania, uwodzi nawet najbardziej prawych, wabiąc ich obietnicami wszelkich cielesnych rozkoszy.

W grze Chaos w Starym Świecie, każdy z graczy wcieli się w rolę jednego z Panów Chaosu. Charakterystyczne zdolności każdego z bogów i legionu jego wyznawców dają graczom unikalne sposoby na sianie zniszczenia i panowanie nad Starym Światem. W czasie, gdy potęgi Chaosu ścierają się ze sobą, rujnując ziemie ludzi i siejąc w nich spustoszenie, Stary Świat nie poddaje się. Walczy z całych sił i stawia opór rękami swoich wiernych bohaterów, by wygnać złych bogów z powrotem do ich Domeny Chaosu… chociaż na chwilę.




EDIT:
No i ponieważ mój wystawiony na allegro telefon całkiem ładną cenę osiągnął, a i drugi się sprzeda, to Adam namówił mnie do kupienia Munchkina, co też uczyniłam ;)
_________________
:dora:
 
 
Dora 
Znikopis


Pomogła: 7 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 5405
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-05-29, 20:57   

batou napisał/a:
My pocinamy z Dorcią w Warhammera Inwazję. Dla mnie bomba, a dla Dorci pewnie mniej, bo ostatnio dostaje... Tu w porę się powstrzymałem i napiszę, że przegrywa

To że miałam jeden zły dzień to nie znaczy, że nie skopię Ci dupska w najbliższym czasie :-P
Mnie się giera też podoba, trochę mniej, jak paskudne karty dostaję, ale cóż :D
_________________
:dora:
 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2012-06-18, 20:05   

Dziś jeszcze jest darmowa dostawa w reblu :)
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2012-06-20, 20:56   

batou napisał/a:
ale Dorcia woli gry w których może mnie przeszkadzać, a nie pomagać

Też tak myślałam i miałam wątpliwości przy zakupie, ale powiem Wam że frajda jest jak się grupowo uda wygrać :)

batou napisał/a:
Aktualnie (póki nie ma Ankh Morpork ) czaimy się na takie cuś http://www.gryplanszowe.n...t/rune-age.html

w recenzji w tym linku który podesłałeś najbardziej martwi mnie:
Cytat:
4 scenariusze wystarczą, tylko na pewien czas (pewnie na kilkanaście rozgrywek)
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2012-06-20, 20:59   

Ania napisał/a:
w recenzji w tym linku który podesłałeś najbardziej martwi mnie:
Cytat:
4 scenariusze wystarczą, tylko na pewien czas (pewnie na kilkanaście rozgrywek)

W takim razie rzuć okiem na Dominion, o którym jest mowa w tej recenzji. Też się zastanawiam co lepsze i też właśnie z tego powodu.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2012-06-20, 21:19   

batou napisał/a:
Dominion


chyba bardziej mi się podoba.

Z innych gier słyszałam dobre opinie o http://www.rebel.pl/produ...cja-polska.html
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2012-08-13, 00:31   

http://gruper.pl/x.php/1,...d4&grid=2885086
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
niewaznekto
Dziejopis
Straszna Ktośka


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 3009
Wysłany: 2012-08-13, 11:25   

zły czlowiek, bardzo zły czlowiek zareklamował mi jungle speed,
jakby w galeriach nie była 10 zł droższa niż na necie to pewnie byłabym już właścicielką...

http://www.rebel.pl/produ...cja-polska.html
_________________

Wciąż niepewni siebie, siebie niewiadomi
Pytać wciąż będziemy, pytać po kryjomu

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group