Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
"Cholonek" i inne spektakle
Autor Wiadomość
Dora 
Znikopis


Pomogła: 7 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 5405
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-11-08, 21:52   "Cholonek" i inne spektakle

Jeśli gdzieś, kiedyś zobaczycie, że jest w Waszym mieście gościnnie ekipa z katowickiego Teatru Korez - kupujcie bilety bez namysłu ;) Jeszcze mi się nie zdarzyło pójść do tego teatru i się nudzić, albo kiepsko bawić. Spektakle są zabawne (a jednocześnie poważne), aktorzy są profesjonalni (a jednocześnie wyluzowani i naturalni)... sama przyjemność. Scenografię mają zawsze bardzo ubogą - bo nie trzeba im niczego. :)

"Cholonek"
Nagradzany spektakl, z którym ekipa z Korezu zjeździła Polskę i myślę że jeszcze będą jeździć. Grają to od 2004 roku, a ciągle jest zainteresowanie, ciągle brakuje biletów.
"Cholonek" to spektakl o Śląsku po śląsku Ale spokojnie, każdy gorol - nie Ślązak w sensie - też zrozumie (Adaś, potwierdź :> ). Jest zabawnie, a jednocześnie poważnie, bo jakby nie patrzeć historia Śląska łatwą nie była. Ponad dwie godziny rewelacyjnej sztuki. Naprawdę warto!

2
Sztuka na dwoje aktorów, którzy wcielają się podczas niej w kilkanaście różnych postaci. A robią to w sposób rewelacyjny. Po tym spektaklu zastanawiała mnie reakcja publiki (w tym moja własna), że sytuacja na scenie poważna, ale aktor w odpowiednim momencie k*rwą rzuci, a sala i tak leży ze śmiechu ;) Cóż, znów zabawnie na poważne tematy, znów warto.

Kolega Mela Gibsona
Monodram, sztuka napisana typowo dla zgrywy. Nic tylko płakać ze śmiechu (a i "O mój rozmarynie" zaśpiewać z aktorem trzeba... :P ).


Tak jak mówię, w tym teatrze się nie zdarza, żeby widz się nudził, czy był zawiedziony, także warto zwrócić uwagę, jakby się gdzieś pojawili :)
http://www.korez.art.pl/
_________________
:dora:
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2011-11-08, 22:04   

Ja też polecam :) Cholonek jest spokojnie do ogarnięcia dla ludzi nieobytych z gwarą śląską. Na sztukę walą ludzie drzwiami i oknami, a sam teatr do dużych nie należy, więc trzeba rezerwować bilety z wyprzedzeniem.

Ta scena w 2 to jeśli dobrze pamiętam wyglądała tak, że była ciągła zgrywa, a potem takie ostre przejście do tematu przemocy w rodzinie i publiczność rozpędem przyjęła to śmiechem, a po chwili złapała o co biega i była cisza. Ciekawe zbiorowe doznanie.

Dla mnie najlepsze co ten teatr ma do zaoferowania to Mirosław Neinert. W każdej roli, w każdej postaci, w każdym wcieleniu i charakterze - świetny aktor. Po spektaklach też :)
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Dora 
Znikopis


Pomogła: 7 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 5405
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-11-08, 22:15   

Neinert jest cudny, zresztą to on stworzył Korez, więc klimat spektakli adekwatny do szefostwa ;)
_________________
:dora:
 
 
Dora 
Znikopis


Pomogła: 7 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 5405
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-03-21, 10:42   

Z newslettera Korezu:

"Uwaga Krakusy, znajomi Krakusów i znajomi znajomych!

W piątek, 23 marca, gram KOLEGĘ MELA GIBSONA w Krakowie. Spektakle (dwa!) będą w samym centrum, bo na Scenie Pod Ratuszem Teatru Ludowego - czyli Rynek.

Jeśli masz w Krakowie rodzinę, wybierasz się na wycieczkę albo jeszcze nie masz planów, zapraszam do zakolegowania się ze mną. Na spektakl o 19-tej nie ma już podobno miejsc, dlatego przyjdź na godzinę 21.00, będzie mi bardzo miło.
Serdecznie zapraszam.

Mirosław Neinert
(czyli - kolega Mela Gibsona)

Teatr KOREZ"

Jakby ktoś z okolic był zainteresowany, to gorąco polecam! :) Tylko trzeba szybko reagować, to te bilety się na pewno rozejdą :)
_________________
:dora:
 
 
Dora 
Znikopis


Pomogła: 7 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 5405
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-09-29, 19:17   

Trochę późno, ale jakbyście nie mieli co robić jutro, drodzy Warszawiacy, to z newslettera Korezu:

"Drodzy Przyjaciele!

Na jeden weekend teatr Korez przenosi się do Warszawy. Nie na stałe, Boże broń!
Jeżeli macie rodzinę lub przyjaciół w stolicy, to dajcie im znać.
Niech mają, a co...

29 września (sobota) o godz. 19:00 "2"
30 września (niedziela), godz. 19:00 "Kolega Mela Gibsona"
w teatrze IMKA w Warszawie, ul. Konopnickiej 6.
Teatr IMKA
Rezerwacja biletów:
www.teatr-imka.pl/bilety.html
tel.: 22 339 05 20"

Czy są jeszcze bilety - nie mam pojęcia, ale warto sprawdzić :)
_________________
:dora:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group