Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Tablet Netbook Smartfon z wordem i netem
Autor Wiadomość
Tanatos 
Dalekopis


Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 889
Wysłany: 2012-06-04, 13:32   Tablet Netbook Smartfon z wordem i netem

Ostatnio znajomy poprosił mnie o radę grę kupić córce jakieś urządzenie do surfowania po internecie tylko nie wie czy zdecydować się na:
1) smartfon
2) tablet
3) netbooka

Zależy tu bardzo żeby była możliwość korzystania z Worda i przenoszenia plików na komputer. Dodatkowo dla niego znaczenie ma cena i tutaj pojawia się mój dylemat. Nie jestem na bieżąco w temacie tabletów więc czy ktoś mógłby mi doradzić czy jest sens wyboru tableta do takich zadań? Bo z tego co patrzyłem to ceny tabletów z office i netbooków są zbliżone.

Smarfony odradziłem z uwagi na wielkość ekranu.

Ma ktoś jakieś doświadczenia z tabletem jako urządzeniem do internetu worda? i jak to jest z połączeniem z siecią (można podłączyć kartę np Playa? ) ( nie ma tam w okolicy zbyt wielu wifi ;/ )
 
 
joe alex 
Dalekopis


Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 931
Wysłany: 2012-06-04, 13:41   

iPad 2 16GB. Jednak pod względem jakości aplikacji iPad wygrywa (gazety dostosowane specjalnie pod iPada, większość gier i aplikacji pojawia się najpierw na iPada) Do tego zdecydowanie najdłużej działa na baterii. 10h wideo, spokojnie można ładować co kilka dni. Nie grzeje sie jak laptop. Jest do niego dostępny pierdyliard dodatków, dosłownie :)
Nie można bezpośrednio kabelkiem przerzucać plików, ale jest Dropboxi, i cloud i duuzo innych tego typu rzeczy, które pozwalaja na wymiane plików.
 
 
 
salat 
Dziejopis


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 2817
Wysłany: 2012-06-04, 15:52   

Jeśli w grę wchodzi cena to jednak netbook. Tablet (tani) do surfowania po necie jest dobry, jak chcesz sobie poczytać artykuły, przejrzeć fora, ewentualnie pooglądać filmiki na YT wieczorem w łóżku. Ale do Worda to ja tego nie widzę w ogóle. Może tablety z wyższej półki jakoś bardziej się do tego nadają, ale tworzenie pliku od podstaw to byłby dla mnie horror.

Netbooka dostaniesz taniej niż taki porządny tablet (mam na myśli nowe), a wygoda pracy jednak lepsza.
_________________
Marzenia, które nigdy się nie spełniły… I nigdy się nie spełnią. Obraz powoli blednie lecz nie znika. Oczy powoli zaczynają dostrzegać świat. Ociężały umysł budzi się. Światełko w tunelu… Śmierć?
 
 
 
joe alex 
Dalekopis


Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 931
Wysłany: 2012-06-04, 16:20   

pisanie w wordzie na netbooku wcale nie fajniejsze niz na tablecie. Jednak wystarczy dokupić wygodną klawiaturę na bluetooth i mozna smigac.

Mówię od razu, ze tablet nadaje sie tylko do okazjonalnego pisania tekstów. Mimo wszystko dużo łatwiej się operuje w Wordzie na Windowsie. Pod każdym innym wzgledem dobry tablet wygrywa z netbookiem (wg mnie)

Wszystko zależy od dokładnych oczekiwań córki znajomego i od kasy jaką znajomy może wyłożyć ;)
 
 
 
joe alex 
Dalekopis


Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 931
Wysłany: 2012-06-04, 16:31   

Z porządnych netbooków poleciłbym MSI na nowym Brazosie (dużo wydajniejsze od Atomów) -> http://www.x-kom.pl/p/793...-500-7hp64.html Wersja z systemem, wiec oczywiście odpowiednio drozsza. Bez systemu 1650zł. Taki ekran -> 11,6"1366 x 768 (WXGA) uważam za absolutne minimum (mam taki w swoim laptopie). Przy dłuższej pracy i tak wysiadam, oczy/głowa po prostu bolą. Dlatego praktycznie 90% czasu mam lapka podłączonego pod duzy monitor. Ten MSI ma HDMI/VGA więc też daje taką możliwość.

Praca na tablecie, mimo, że jest mniejszy, paradoksalnie jest dla mnie wygodniejsza. Moze chodzi o odległość od oczu, może o łatwiejsze operowanie ekranem dotykowym (nie trzeba siedzieć zgarbionym jak za przeproszeniem pies do srania jak to zazwyczaj się robi przed laptopem :P )
 
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-06-04, 20:49   

Jeśli chodzi o pisanie dużych ilości tekstu - tylko netbook. Szczególnie dlatego, że mniejsza klawiatura = większy komfort pisania. Piszę minimum około 300 tysięcy słów rocznie samych tekstów literackich, nie wspominając o tym wszystkim co piszę na forach, pracach naukowych itd., więc jakieś doświadczenie w tej kwestii mam ;) Do neta też się sprawdza, trochę mniej jeśli chodzi o oglądanie dużych obrazków (po prostu się nie mieszczą). Mam Samsunga NC110, 10", 1000zł kosztował, waży kilogram z niewielkim groszem (można spokojnie włożyć do torebki), bateria z wyłączonym blutoothem i wi-fi trzyma 11 godzin, z wi-fi jakieś 9. Ma dobre głośniki. Klawiatura wyspówka, układ normalny (klawisze strzałek dupy nie urywają, ale w lapie mojej mamy - 14" - są mniejsze i nieporęczniejsze).

Świetne opinie słyszałam o MP-Mini (ale to cenowo i jakościowo zupełnie inna półka).

11,6" to już jest laptop, wielkie i nieporęczne :roll:
_________________
Silva hevsum
 
 
 
joe alex 
Dalekopis


Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 931
Wysłany: 2012-06-04, 22:28   

Hadrianka napisał/a:
Szczególnie dlatego, że mniejsza klawiatura = większy komfort pisania

:mysli: :mysli:

Jakim cudem ? :P Również piszę dużo i mała klawiatura doprowadza mnie do szału na dłuższą metę. Szczególnie, że ramiona trzeba skulić żeby dało sie w ogole pisać, o trafianiu nie w ten klawisz co trzeba nie wspominając. Za grosze kupiłem bezprzewodowego Logitecha K360 i przejście na niego z lapka (11,6 to jeszcze spoko, ale netbook 10,1 Taty to masakra) to jak głęboki oddech ;P
 
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-06-04, 22:55   

Na mniejszej klawiaturze pisze mi się po prostu o wieeele szybciej i mniej męcząco (obejmuję palcami wszystkie klawisze)


A nietrafianie w klawisze to kwestia przyzwyczajenia a nie odległości samych w sobie (przy założeniu, że klawiatura ma normalny uklad)
_________________
Silva hevsum
 
 
 
joe alex 
Dalekopis


Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 931
Wysłany: 2012-06-04, 23:00   

kwestia gustu, dla mnie połączenie worda, małego ekranu i małej klawiatury w laptopie to katorga. No ale ja mam te swoje gały -10 więc to może dlatego :P
 
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-06-04, 23:22   

Wiesz, to całkiem prawdopodobne ;) No i ja w ogóle nie lubię mieć dużych liter na ekranie ;)
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2012-06-05, 07:48   

Hadrianka napisał/a:

Na mniejszej klawiaturze pisze mi się po prostu o wieeele szybciej i mniej męcząco (obejmuję palcami wszystkie klawisze)


bo Asia małe łapki ma... nie wiem czy dla Panów byłaby to zaleta
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-06-05, 11:48   

ale to dla córki ma być z tego co zrozumiałam ;) A dłonie faktycznie mam małe. Z szeroko rozstawionymi palcami (aż do bólu) 17cm szerokości ;)
_________________
Silva hevsum
 
 
 
salat 
Dziejopis


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 2817
Wysłany: 2012-06-05, 14:13   

Hadrianka napisał/a:
17cm szerokości


między sąsiadującymi palcami? :>
_________________
Marzenia, które nigdy się nie spełniły… I nigdy się nie spełnią. Obraz powoli blednie lecz nie znika. Oczy powoli zaczynają dostrzegać świat. Ociężały umysł budzi się. Światełko w tunelu… Śmierć?
 
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-06-05, 14:14   

od czubka kciuka do czubka małego palca :P Pianistka to ze mnie nie jest lol
_________________
Silva hevsum
 
 
 
mirwena 
Wierszokleta


Pomogła: 1 raz
Wiek: 43
Dołączyła: 10 Sie 2006
Posty: 638
Skąd: z połączenia genów
Wysłany: 2012-06-05, 14:36   

aż sobie zmierzyłam... XD
_________________
...nienawidzę niedokończonych serii....
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group