Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Ultrabook?
Autor Wiadomość
Dora 
Znikopis


Pomogła: 7 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 5405
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-06-12, 11:27   Ultrabook?

Technika idzie do przodu, nieposiadanie mobilnego komputera na studiach bywa uciążliwe, bo tu projekt, tam multimedialną prezentację pokazać trzeba, więc się powoli zaczynam rozglądać.
Moje wymagania: 13-13,9", możliwie najlżejszy, z Win7, wygodny w użytkowaniu, ze 3 porty USB, w miarę spory dysk. No i żeby ogólnie ładnie śmigał, na szczegółach się nie znam ;)

Strasznie zakochałam się w ultrabookach, bo są najbardziej mobilne przy najlepszych parametrach, wykopałam dziś takie cudo:
http://www.samsung.com/pl...-A03PL-features
Na allegro za 2699 zł lub 2799 zł z ładną, dopasowaną torbą w zestawie ;)

Batusia już pytałam, a teraz chcę poznać opinię szerszego grona - tą kasę warto? :)
_________________
:dora:
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2012-06-12, 12:01   

drogie troche...
nie pamietam dokladnie jakiego ale asusa - na strusiach mial ;) tez na studia mu byl niezbedny do szczescia
11 cali chyba
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
salat 
Dziejopis


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 2817
Wysłany: 2012-06-12, 12:44   

Zależy ile na baterii będzie trzymał, no i jak nie planujesz używać płyt to będzie ok chyba.

Aczkolwiek ja bym nie kupił :P
_________________
Marzenia, które nigdy się nie spełniły… I nigdy się nie spełnią. Obraz powoli blednie lecz nie znika. Oczy powoli zaczynają dostrzegać świat. Ociężały umysł budzi się. Światełko w tunelu… Śmierć?
 
 
 
Dora 
Znikopis


Pomogła: 7 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 5405
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-06-12, 12:56   

salat napisał/a:
Zależy ile na baterii będzie trzymał, no i jak nie planujesz używać płyt to będzie ok chyba.

Piszą, że 6,5h. Do płyt zostanie stacjonarny, który na śmietnik nie poleci, zmieni tylko pokój ;)

tygryska napisał/a:
drogie troche...

Trochę drogie, ale 20-ste urodziny się zbliżają i po cichu liczę na to, że rodzina trochę dofinansuje. ;)
A wszystkie "klasyczne" laptopy o podobnych parametrach są cięższe, bardziej krowiaste, i w ogóle takie jakieś wielkie. A z drugiej strony ekranu mniejszego, niż 13" bym nie chciała, bo to już (ponoć, ja się nie znam ;) ) mniej wydajne.
_________________
:dora:
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2012-06-12, 13:03   

No ja za taką kasę równie dobrego laptoka, który by spełniał te kryteria mobilności to nie znalazłem. Ten samsung ma parę wyróżniających go rzeczy, jak choćby matowa matryca i spory dysk. Ewentualnie te zenbooki z Asusa, ale to mniejsza matryca, 2 porty USB i dyski SSD, więc trzeba by dokupić pewnie dysk zewnętrzny i hub, a to już ponad 3 patyki się robi. No i one chyba nie mają wyjścia na monitor.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
salat 
Dziejopis


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 2817
Wysłany: 2012-06-12, 13:25   

batou napisał/a:
No i one chyba nie mają wyjścia na monitor.


mają tylko, że micro hdmi i jakieś mini(micro?) vga, o którym pierwsze czytałem... ciekawe czy chociaż przejściówki dają
_________________
Marzenia, które nigdy się nie spełniły… I nigdy się nie spełnią. Obraz powoli blednie lecz nie znika. Oczy powoli zaczynają dostrzegać świat. Ociężały umysł budzi się. Światełko w tunelu… Śmierć?
 
 
 
Kamila 
Dziejopis


Pomogła: 6 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 09 Sie 2006
Posty: 3959
Wysłany: 2012-06-12, 13:30   

Mi się podoba. Jeśli cena nie jest problemem to bierz ;-)

Też mi się marzy ultrabook (dużo jeżdżę z kompem, sporo na nim pracuję w różnych miejscach no i często szkolenia prowadzę z jego użyciem więc takie leciutkie, niewiele ważące cudeńko z dobrymi parametrami i pojemnością byłoby idealne :) ) ale cena na chwilę obecną dla mnie zaporowa.
_________________

 
 
joe alex 
Dalekopis


Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 931
Wysłany: 2012-06-12, 14:16   

Ten ultrabook samsunga od strony technicznej prezentuje się całkiem nieźle
Ma HDMI więc podepniesz pod każdy monitor (zawsze mozna miec przejsciowke na DVI albo VGA jesli monitor jakiś starszy)
Ma USB 3.0 - co prawda tylko 1 port ale to zawsze coś.
Nie wiem jak będzie się sprawował procek i3 2367M bo tylko 1,40 GHz aczkolwiek do standardowej pracy wg mnie spokojnie się nada.
Wiem, że to dodatkowy wydatek ale radzę wybrać wersję z dyskiem SSD. Mniejsza pojemność ale komputer jest 2 albo i 3 razy szybszy. Filmy i inne ciężke rzeczy można zawsze trzymać na dyku zewnętrznym. albo kupić pendriva 32/64GB, na USB 3.0. Nie są makabrycznie drogie a śmigają jak marzenie.
 
 
 
joe alex 
Dalekopis


Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 931
Wysłany: 2012-06-12, 14:22   

tygryska napisał/a:
nie pamietam dokładnie jakiego ale asusa - na strusiach mial tez na studia mu byl niezbedny do szczęścia
11 cali chyba

miał na strusiach :P Asus U24E. Bardzo jestem z niego zadowolony. Przyzwoicie trzyma na baterii. Procesor wyrabia (i3 2,2ghz), ma hdmi i 2 x USB 3.0. Przy czym jest kilka stówek tańszy od tego Samsunga. Niestety coś za coś - to nie jest ultrabook, więc nie jest aż taki cieniutki :) Ma ~ 2,5 cm grubości (tzn. różnie w różnych miejscach, z przodu cieńszy ale za to z tyłu trochę bateria mu wystaje :P ). Ultrabooki o ile mnie pamięć nie myli mogą mieć minimum 17mm w najgrubszym miejscu (standard wyznaczony przez Intela).


Edit;
recenzja tego samsunga w troche innej konfiguracji -> http://www.notebookcheck....3B.71731.0.html
 
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2012-06-12, 14:56   

masz racje joe :) ale lekki jest, no i przy 2 giga ramu chodzi naprawde przyzwoicie - ale jak dorciu masz szanse wyszarpac kase na tego samsunga to kup :)
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2012-06-12, 14:58   

Co do tego dysku SSD to w tym Samsungu jest taka hybryda. Tzn. zwykły dysk wspierany 16 GB pamięci flash. Samsung się chwali tym, że to powoduje szybszy start systemu i wybudzania z hibernacji. Jeśli to faktycznie działa (a na logikę powinno) to może być fajny kompromis między klasycznym SSD, a tradycyjnym obrotowcem. No i z tego co mi wczoraj Dorcia pokazywała to na niego jest 3 lata gwarancji.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
joe alex 
Dalekopis


Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 931
Wysłany: 2012-06-12, 15:12   

Hmm, a czy na takiej hybrydzie można instalować programy ? w sensie na tej części SSD ? Jeśli to na sam system to trochę szkoda, chcociaż i tak dużo lepiej niż tradycyjny HDD.

Waga teżjest istotna. Ten mój niby 11,6, mały ale jednak jak go wrzucę do plecaka to czuć ciężar. Ultrabooki są lżejsze :)

PS. Jeśli nagle wygrasz w lotka to kup sobie MacBooka Air, koleżanka ostatnio kupiła i o raju jakie to cudo :D i tak cienkie, że w tym moim chyba ze 3 by się takie zmieściły :D
 
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2012-06-12, 21:52   

Szczerze pisząc to nie wiem, ale znając życie to tam będzie tylko plik stronicowania i ten od hibernacji. Win 7 ma chyba zaszyte jakieś opcje optymalizacji, które wrzucają odpowiednie rzeczy na taki flash, ale to się nie orientuję aż tak dobrze w temacie.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Dora 
Znikopis


Pomogła: 7 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 5405
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-06-12, 21:54   

batou napisał/a:
No i z tego co mi wczoraj Dorcia pokazywała to na niego jest 3 lata gwarancji.

Od producenta są 2 lata ;)

Taki Asus jak Joe, co ma 11" to jednak dla mnie mało. Mimo że w domu będę go podpinała do mojego monitora 17", to jednak moje oczy się szybko męczą i jak trzeba by używać dłużej bez dodatkowego monitora, to mogłoby być ciężko ;)

joe alex napisał/a:
Jeśli nagle wygrasz w lotka to kup sobie MacBooka Air

A nawet miałam kupon na dzisiejsze losowanie (kupiłam po tym, jak zdałam egzamin znając odpowiedzi na 5 pytań na 25 lol ), ale niestety milionerką zostanę następnym razem... :P
_________________
:dora:
 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2012-06-12, 22:01   

może taki :P :P :P http://www.apple.com/pl/macbook-pro/#macbookpro


cena straszliiiiiwa :P
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group