Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Ultrabook?
Autor Wiadomość
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2012-06-12, 22:06   

Ja tam bym Apple nie kupił nawet gdyby były w cenach porównywalnych z innymi lapkami ;-) To jest tak zamknięte na świat pozaappleowy środowisko, że ja dziękuję. A MacBooki Air ma u mnie w firmie parę osób, widziałem, na pierwsze wrażenie faktycznie cudo, ale to wrażenie mija. Poza tym teraz jest w cholerę laptopów równie ładnych i wydajnych jak te od Apple, a kosztują dużo mniej.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
joe alex 
Dalekopis


Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 931
Wysłany: 2012-06-13, 14:26   

rotfl
http://pclab.pl/news50117.html
Cytat:
Kształt klina zarezerwowany dla Apple. Kilka dni temu urząd patentowany w USA zatwierdził wniosek Apple o przyznanie patentu na MacBooka Air. Dokładniej na jego smukły design, który osiągnięto poprzez zwężanie grubości obudowy w kierunku frontu urządzenia.
Oznacza to tyle, że Apple otrzymał patent na kształt klina i na terenie Stanów Zjednoczonych może walczyć z każdym producentem stosującym podobne rozwiązanie. Oczywiście zagranie to uderzy przede wszystkim w ultrabooki, które odchudzane są do granic możliwości, szczególnie, że patent jest bardzo ogólnikowy - konkurencyjny laptop z nieco innym tyłem, zawiasami czy nóżkami, ale ze zwężającą się obudową, nadal będzie łamał ustalenia zawarte w patencie numer D661,296, który obowiązywał będzie przez najbliższe 14 lat.
Producenci mogą stosować zagrania "wymijające", zmieniać kąty nachylenia boków czy kształt krawędzi, ale i tak możemy być pewni, że widząc kształt klina w kolejnym ultrabooku ludzie z Apple nie będą siedzieli cicho, a wtedy wszystko zależeć będzie od amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości.
 
 
 
joe alex 
Dalekopis


Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 931
Wysłany: 2012-06-15, 09:03   

Dziś na PC Lab pojawił się test dokładnie tego laptopa a którym jest mowa.
http://pclab.pl/art50081.html
W zaletach piszą:
-Cena
-Matowa matryca
-Bardzo wygodna klawiatura
-Cichy system chłodzenia
-Dobra jakość wykonania
-Łatwy dostęp do dysku i pamięci
-Przyzwoity czas działania
Wg mnie zalety miażdzą ewentualne wady:
-Równomierność podświetlenia
-Kąty widzenia
-Głośne przyciski przy panelu dotykowym
 
 
 
Dora 
Znikopis


Pomogła: 7 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 5405
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-06-15, 09:32   

Jutro może skoczę do Komputronika i sobie tą maszynę pomacam, pooglądam ten ekran. Nierównomierności podświetlenia bym pewnie nawet nie zauważyła ;) Sprawdzę te głośne przyciski panelu dotykowego. Chociaż lewy przycisk można chyba obejść dwukrotnym kliknięciem w panel, nie? :)
_________________
:dora:
 
 
joe alex 
Dalekopis


Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 931
Wysłany: 2012-06-15, 09:38   

I tak najlepiej kupić bezprzewodową myszkę. Komfort pracy nieporównywalnie większy. Odbiorniki mają moze ze 3mm więc ledwo odstają od obudowy, a baterie potrafią wytrzymać kilka(naście) miesięcy. Ale odpowiadając na pytanie - tak, lewy przycisk można obejść po prostu pukając w touchpad palcem.
 
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-06-16, 19:10   

Jeśli chodzi o to wybudzanie z hibernacji - mam netbooka z tym samym bajerem (fast start) i chodzi o to, że otwierasz lapa i możesz działać ;) max 2 sekundy to trwa.
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Dora 
Znikopis


Pomogła: 7 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 5405
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-06-18, 11:05   

Byłam, widziałam, macałam :) Pierwsze wrażenie - "ojejku, jakie to śliczne i malutkie!" :D

Jak chodzi o te wady wymienione w testach, które podał Joe - panel faktycznie klika dość głośno, ale mnie osobiście nie przeszkadza - moja mysza klika głośniej... :-P Kąty widzenia - cóż, obchodziłam go z każdej strony i nie było źle, razem ze mną obchodził go pan z Komputronika i uznał, że właściwie to nie odstaje od normy. Równość podświetlenia - za ślepa jestem, żeby wychwycić :P Jedyne, co pan mi polecał, to żeby go kupić z mocniejszym procesorem (200 zł różnicy), ale potem powiedział, że wtedy jest cięższy (prawie 2kg zamiast 1,4), więc raczej odpada.

Potem wskoczyłam jeszcze do Saturna, gdzie tego Samsunga mieli tylko w jakiejś wypasionej konfiguracji za dużo za duże pieniądze. Jedyne co (niemiły) pan stamtąd mi pokazał, jako ewentualną alternatywę, to Acer Aspire S3 (w Saturnie 3100 zł). Też pomacałam, teraz poczytałam o nim i zdecydowanie nie czuję się przekonana. Przede wszystkim na pierwszy rzut oka (palca?) przeszkadzał mi brak odrębnych przycisków na panelu, klika się w cały (bleeee), zalet nad Samsungiem wiele nie widzę, a różnica w cenie jednak jest.
_________________
:dora:
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2012-06-18, 11:46   

dorcia no najwazniejsze to pomacac :)
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
Serena 
Dziejopis


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 02 Wrz 2010
Posty: 2684
Skąd: poznańska pyra
Wysłany: 2012-06-18, 19:16   

Oj tak - dobre macanko to podstawa rotfl lol

sorka za :ot: ale sie nie mogłam powstrzymać :bag: rotfl
_________________
Oba, kot i pies są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować i o jedną cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic
http://u-sereniastej.blogspot.com/
http://koraliki-sereniastej.blogspot.com/
 
 
 
Dora 
Znikopis


Pomogła: 7 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 5405
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-08-09, 20:08   

No, to później niż planowałam, ale dziś laptok zamówiony, ściągną mi go do salonu w Katowicach na jutro albo na poniedziałek :)
_________________
:dora:
 
 
Grzechu 
Wierszokleta


Pomógł: 10 razy
Wiek: 40
Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 638
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2012-08-21, 22:53   

Szkoda, że wcześniej tu nie zajrzałem, jak z lapkami to do mnie ;)
SSD jak najbardziej polecam (mam w obu lapkach) te hybrydowe też są dużo lepsze od tradycyjnych HDD, jednak ja preferuje SSD na system i zewnętrzne HDD na dane.
Samsungi mimo stosunkowo nowych, są bardzo fajne. Apple to wiadomo - patentowy troll, nie warto.
_________________
Ironia. Królowa Polaków.
 
 
Dora 
Znikopis


Pomogła: 7 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 5405
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-08-22, 20:15   

No to szkoda, że nie zajrzałeś, ale cieszę się, że nie zacząłeś odradzać, bo teraz już "po ptokach" ;)
Po pierwszym tygodniu codziennego użytkowania żadnych wad nie widzę, zadowolona jestem bardzo. Małe to, lekkie, śmiga pięknie, klawiatura jest fajna, bo baardzo cicha. Bateria trzyma ładnie, przed chwilą oglądałam film - przez ten czas zeżarł 40% z małym hakiem :) W recenzjach jako wady podawano kąt widzenia - fakt, że może nie jest najlepszy, ale w dwójkę można spokojnie coś z niego obejrzeć, nie ma problemu :)
_________________
:dora:
 
 
Grzechu 
Wierszokleta


Pomógł: 10 razy
Wiek: 40
Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 638
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2012-08-22, 22:40   

A co w końcu kupiłaś? :)
Dora napisał/a:
Bateria trzyma ładnie,
Ja w pracy używam subnotebooka Asusa 7:40 na baterii ;)
Ale procek tragedia niby APU z filmami HD radzi sobie lepiej niż Core 2 Duo, ale z zakładkami w przeglądarce sobie nie radzi zbyt dobrze. Jest to AMD E-450

Najważniejsze że jesteś zadowolona ;)
_________________
Ironia. Królowa Polaków.
 
 
Dora 
Znikopis


Pomogła: 7 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 5405
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-08-23, 19:52   

Grzechu napisał/a:
A co w końcu kupiłaś?

Samsung 530u3b :)
_________________
:dora:
 
 
Grzechu 
Wierszokleta


Pomógł: 10 razy
Wiek: 40
Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 638
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2012-08-28, 23:31   

Bardzo fajny, jak dla mnie minusem jest tylko ta tragiczna rozdzielczość ;) (ja mam 1920x1200 na 15.4'')
_________________
Ironia. Królowa Polaków.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group