Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Person of Interests / Impersonalni
Autor Wiadomość
Tanatos 
Dalekopis


Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 889
Wysłany: 2012-07-06, 11:08   Person of Interests / Impersonalni

Cytat:
Jesteś obserwowany.Rząd ma tajny system.Maszynę, która codziennie cię szpieguje.Wiem, bo sam ją zbudowałem.Zaprojektowałem ją,by wykrywała akty terroru,lecz ona widzi wszystko.Brutalne zbrodnie z udziałem zwykłych ludzi.Takich jak ty. Rząd uznał te przestępstwa za nieistotne. Nic by nie zrobili,więc postanowiłem sam się tym zająć.Lecz potrzebowałem partnera.Kogoś, kogo umiejętności mogą im zapobiec.
Ścigani przez władze,działamy w tajemnicy.Nigdy nas nie znajdziesz.Lecz jeśli wyskoczy twój numer,nieważne, czy jesteś ofiarą, czy sprawcą,my znajdziemy ciebie.


Przyznam iż o ile z początku średnio wciągnął mnie ten serial to po paru odcinkach się przekonałem.

Motywem głównym serialu jest specjalna "Maszyna" komputer zbierający informacje ze wszystkich źródeł cyfrowych którego zadaniem jest przewidywanie ataków terrorystycznych. Nie jako przy okazji okazała się na tyle czuła iż potrafi przewidzieć przewidzieć fakt popełnienia przestępstwa, wskazując numer ubezpieczenia.

Przyznam iż motyw ciekawy zwłaszcza iż akcja dzieje się współcześnie i wszystkie technologie wykorzystywane do inwigilacji ( włamywanie się do komórek, podsłuchy, itp. ) istnieją obecnie. Może z wyjątkiem Maszyny ale czy możemy być pewnie że nic takiego nie powstało po 11 września?

Głównymi bohaterami serialu są nieco ekscentryczny milioner Harold Finch i były agent CIA John Reese. Ich zadaniem jest ratować życie zagrożonych ludzi. "Maszyna" dostarcza tylko informacji o numerze ubezpieczenia osoby, bohaterowie muszą zaś odkryć resztę.

Jednym z ciekawszych motywów serialu jest to iż Maszyna przewiduje iż przestępstwo będzie miało związek z daną osobą. Oznacza to nie tylko nie tylko że życie danej osoby może być zagrożone ale też iż to wskazana osoba popełni morderstwo. Wprowadza to pewną nieprzewidywalność do serialu bo nigdy nie można być pewnym czy osoba której pomagają bohaterowie to ofiara czy sprawca.

Interesujące jest też że często akcja nie tylko dzieje się współcześnie ale też kilka lat wcześniej dzięki czemu można poznać historię i motywacje głównych bohaterów, przy czym obie są dość ciekawe.

Poszczególne odcinki z reguły są odrębna historią występują jednak pewne wątki wspólne.

Mnie osobiście strasznie wciągnął jeden motyw:

:
Ciągle się zastanawiam na ile na Maszyna jest inteligentna ale odpowiedź przyniesie pewnie dopiero drugi sezon
 
 
derbullaw 
Bajarz


Wiek: 111
Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 1463
Skąd: Pępek Wszechświata
Wysłany: 2012-07-06, 21:23   

Oglądałem, jeden z ciekawszych jaki się ostatnio trafił. Jak się ogląda ciągiem trochę razi schemat jak ten od fizycznej roboty na początku dostaje wpiernicz a potem oddaje. Faktem jednak jest, że kilka razy serialowi udaje się zaskoczyć.

Poza tym lubię Fusco ;) , a i Amy Acker się pojawia, która to zajęła kawałek serducha od czasu niebieskiej demonicy z Angela :bag:

Ogólnie czekam z umiarkowanym, ale jednak oczekiwaniem na drugi sezon :-D
_________________
Kiedy w życiu jest źle
Gdy wszystko wk... Cię
Jeśli ochoty wciąż brak
Przebrzydły osrał Cię ptak

Na jedno przyszła pora
Wezwij Inkwizytora!
 
 
 
nowywymiarseriali 
Brudnopis

Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 1
Wysłany: 2013-11-05, 14:00   

Co tu tak cicho?! 3 sezon w pełni a tutaj taka cisza? SZOK! Świetnie poprowadzony serial, wartka akcja, wiele interesujących zwrotów akcji - wszystko co w dobrym serialu TV być powinno jest w personie!
 
 
derbullaw 
Bajarz


Wiek: 111
Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 1463
Skąd: Pępek Wszechświata
Wysłany: 2013-11-05, 16:47   

Serial jest świetny. Właściwie jeden z moich ulubionych.
Jednakowoż interesuje mnie w tej chwili coś innego. Z kim mam przyjemność rozmawiać?
_________________
Kiedy w życiu jest źle
Gdy wszystko wk... Cię
Jeśli ochoty wciąż brak
Przebrzydły osrał Cię ptak

Na jedno przyszła pora
Wezwij Inkwizytora!
 
 
 
MadMill 
Bajarz
Bucek


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 1881
Skąd: Wawa
Wysłany: 2013-11-05, 17:21   

Z botem.
_________________
 
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2013-11-05, 17:50   

no to srednia przyjemnosc rozmawiania chyba bedzie ;)
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
derbullaw 
Bajarz


Wiek: 111
Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 1463
Skąd: Pępek Wszechświata
Wysłany: 2013-11-05, 18:17   

Zważywszy, że jesteśmy w topiku o PoI rozmowa z botem może być interesująca :mrgreen:
_________________
Kiedy w życiu jest źle
Gdy wszystko wk... Cię
Jeśli ochoty wciąż brak
Przebrzydły osrał Cię ptak

Na jedno przyszła pora
Wezwij Inkwizytora!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group