Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
andoidowe programy
Autor Wiadomość
Serena 
Dziejopis


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 02 Wrz 2010
Posty: 2684
Skąd: poznańska pyra
Wysłany: 2012-09-10, 15:31   

Hmmmmmmmmmm to Slalatku ja jako totalna blondynka w tym temacie proszę o szczegółową instrukcje jak mam to sobie w fonie zainstalić :D
Bo wygląda fajnie i prosto, a akurat listy zakupów sobie robię - tyle że w notatniku :)
A to wygląda na lepsze :D
_________________
Oba, kot i pies są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować i o jedną cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic
http://u-sereniastej.blogspot.com/
http://koraliki-sereniastej.blogspot.com/
 
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2012-09-10, 18:53   

oj, nie myslalam ze to taki klopot :/ bo słyszalam ze kazdy moze tam wrzucić program, ale widac sa jednak pewne procedury


btw Sałat, opowiedz coś o swoim programie :) czy raz wpisane przedmioty mozna przy kolejnych zakupach wybrac z listy? (np chleb sie kupuje niejednokrotnie ;) )
_________________
...
 
 
zurmik 
Dalekopis
przemądrzały bufon


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 782
Skąd: Superbia
Wysłany: 2012-09-10, 21:09   

Pytanie zasadnicze - czy trzeba w smartfonie anty-wira instalować?
_________________
pajk napisał/a:
Bez rymów wszystko sie robi poważne smiertelnie i tragiczne bufoniasto nadente jak zurmik :)
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2012-09-13, 06:40   

jedni twierdzą że tak inni że nie i wystarczy być rozumnym w ściąganiu aplikacji - patrzeć jakie ma uprawnienia. ja należe do drugiej kategorii, ale ja nie biegam w telefonie po przypadkowych stronach www :) od tego mam kompa ;) o ile pamietam, Dorcia ma antywirusa :) ja sie nad tym zastanawiałam i poczytałam różne podsumownia na ich temat i generalnie niby wykrywają ale i tak nie stanowią 100% bezpieczeństwa, a żrą batke :> może niektóre nie żrą za dużo ale uznalam ze spróbuje przeżyć bez antywira :) jak na razie telefon żyje ;-)

BTW
wybrałam sobie już notes :)
Note+ jako docelowy oraz Noter (cięzko go znaleźć w markecie wiec moze nazwe wpiszcie w cudzysłowie) - ten drugi to mega szybkie dodawanie notek - swietny widget. używam go jako podręczny szybki wpisywacz a potem w wolnej chwili 1 tapniecie i notka cała skopiowana - wklejam do note+ we właściwy katalog ;)

poza tym mała rzecz a cieszy: Smooth Calendar - nakładka na defaultowy (lub inny) kalendarz w postaci widgetu 1x4 (poziomy) pokazująca wydarzenia z kalendarza, równiez te aktualne/dzisiejsze, bo u mnie widget standardowy pomijał wydarzenia już rozpoczęte :> z komentarzy wiem ze nie tylko ja tak mam (miałam) wiec jakby co to polecam.



DataInfo Widget - malutki fajny licznik transferu jako widget 1x1 :)

Zegar jako widget 1x1:
Digital Micro Clock albo Micro Numeric Clock (zdecydowalam sie na ten drugi - jak w niego tapne to przechodze do alarmów i moge szybko ustawic lub jakis zdezaktywowac :) )

lista zakupów ;-)
ShopMe - dobra z tego wzgledu ze ma dużą baze produktów i nie trzeba wpisywac całego wyrazu - podpowiada.

a tak poza tym to mnie namówiono na MapaMap - od wczoraj mam trial 7dni ale chyba wykupie bo 80zeta tylko ;-) działa mi jak w aucie z tego co widzę i nawet da radę na tym ekranie (dłuższy i węższy niż w mojej nawigacji). przekroczyłam jednak transfer bo ściągnelam ok 200mb łącznie z plikami po instalacji :> i później zobacze czy to wymaga neta by działać, ale pewnie nie.


edit
net nie jest potrzebny, opiera sie na samym gps, jednak gorzej mi sie jedzie na telefonie niż osobnej nawigacji bo jest mniejsze przybliżenie mapy. sygnał tez niezbyt pewny - 1-2 sekundowe zawahania, na tyle czeste ze denerwuje, ale na tyle krótkie ze można olac... wiem tylko ze standardowa nawigacja takowych wahań nie ma, ale jest to zupelnie inna skala i wszystko kwestią przyzwyczajenia. mam juz nawyki wiec chciałabym miec tak samo lub lepiej - ale nie gorzej :>

edit2 :D
jechalam drugi raz i zadnych zawiech nie bylo, czyli taki dzień chyba był. mapę prawdopodobnie zakupię tak żeby byla bo 80zl to nie sa duze pieniadze na wieczysta licencję (dla porównania automapa co roku 120zl) BTW bylam w siedzibie imagisu i bardzo mila pani obsługuje :brawo: (kupowalam mape dla ojca ;-) )
_________________
...
 
 
salat 
Dziejopis


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 2817
Wysłany: 2012-09-25, 19:39   

sorki, że dopiero teraz, ale nie mam jakoś siły do tego :P

Program w najbliższym czasie ulepszę, zgodnie z tym co napisała Ene ;)

- będzie można stworzyć sobie własną bazę produktów, z której będzie można wybierać produkty do listy.
- czyszczenie całej listy zakupów będzie musiało być potwierdzane :P
- powiększone będą ikonki do skreślania/usuwania elementów z listy

jakby ktoś coś jeszcze chciał to dawać ;>

Serenko z mojej stronki bezpośrednio fonem się nie da ściągnąć z tego co mi zgłoszono i sam przetestowałem ;) Trzeba najpierw ściągnąć plik na kompa przenieść go na kartę lub bezpośrednio na urządzenie kabelkiem i dopiero menedżerem plików zainstalować ;) Ważne - trzeba mieć w ustawieniach zaznaczoną opcję "Nieznane źródła" czy jak się ona tam nazywa ;) Chodzi o pozwolenie na instalację aplikacji nie tylko z Marketu/Google Play ;)

Ten problem ze stronką postaram się poprawić ;)
_________________
Marzenia, które nigdy się nie spełniły… I nigdy się nie spełnią. Obraz powoli blednie lecz nie znika. Oczy powoli zaczynają dostrzegać świat. Ociężały umysł budzi się. Światełko w tunelu… Śmierć?
 
 
 
Meotka 
Bajarz


Pomogła: 3 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 07 Sty 2009
Posty: 1657
Wysłany: 2012-09-25, 22:37   

dorzuć możliwość zapisania kilku szablonow list,
nie widze czy jest możliwosc wpisania ilosci sztuk,
zastanowilabym sie nad tym zeby przy zapisywaniu listy pytal czy zrobic wpis do kalendarza (ja notorycznie zapominam o zakupach) i tworzyl szablon wpisu don ;)

jak chcesz wiecej to moge potworzyc - tym m.in. zajmuje sie w pracy ;)
_________________
 
 
salat 
Dziejopis


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 2817
Wysłany: 2012-09-26, 07:21   

szablony list rozumiesz jako zdefiniowaną listę zakupów którą możesz załadować do aplikacji jako "obecną"? ;)

co do wpisu do kalendarza to wydawało mi się to zbędne, ale jak potrzeba to się zrobi :D
_________________
Marzenia, które nigdy się nie spełniły… I nigdy się nie spełnią. Obraz powoli blednie lecz nie znika. Oczy powoli zaczynają dostrzegać świat. Ociężały umysł budzi się. Światełko w tunelu… Śmierć?
 
 
 
Meotka 
Bajarz


Pomogła: 3 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 07 Sty 2009
Posty: 1657
Wysłany: 2012-09-26, 16:44   

salat napisał/a:
zdefiniowaną listę zakupów którą możesz załadować do aplikacji jako "obecną"
tak
_________________
 
 
Dora 
Znikopis


Pomogła: 7 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 5405
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-09-29, 20:09   

Ja mam jedno (poza wielkością ikonek, ale to już widzę było poruszone ;) ) drobne, acz irytujące zastrzeżenie. W momencie skreślania produktu z listy - automatycznie zostaje się przerzuconym na górę listy. W momencie kiedy po kolei odhaczasz, co już masz w koszyku - jest to strasznie irytujące ;) Przydałoby się zrobić tak, że produkt się skreśla, a my mamy przed oczami ten sam kawałek listy, co przed chwilą.
_________________
:dora:
 
 
salat 
Dziejopis


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 2817
Wysłany: 2012-09-29, 20:36   

:D :D:D na ten moment to jest najtrudniejsze do zrobienia chyba :D
_________________
Marzenia, które nigdy się nie spełniły… I nigdy się nie spełnią. Obraz powoli blednie lecz nie znika. Oczy powoli zaczynają dostrzegać świat. Ociężały umysł budzi się. Światełko w tunelu… Śmierć?
 
 
 
Dora 
Znikopis


Pomogła: 7 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 5405
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-09-29, 21:06   

Już ja wiem do czego się przyczepić :D
_________________
:dora:
 
 
mirwena 
Wierszokleta


Pomogła: 1 raz
Wiek: 43
Dołączyła: 10 Sie 2006
Posty: 638
Skąd: z połączenia genów
Wysłany: 2012-10-01, 07:56   

a ja zaczelam pogrywac w "Subway Surfers" :) Klon z iOS, taka zrecznocciowka sonicowata.
_________________
...nienawidzę niedokończonych serii....
 
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2012-10-01, 17:01   

zainstalowalam sobie total commander ;) raczej ot tak niż z potrzeby i w sumie warto mieć - zajmuje 2mb po instalacji i da sie przenieść na sd. A tak ogólnie to zainstalowałam sobie dropboxa na telefonie i musze przyznac ze teraz fotki z telefonu automatycznie lądują mi na kompie - fajna sprawa ;-)

jakby ktoś chciał też dropboxa to warto skorzystać z linku polecającego (moge podać) - będzie bonus +500mb pojemności [dla polecającego i dla nowego uzytkownika] :)
to jest dysk internetowy zsynchronizowany z folderem w kompie - co tam wrzucisz ląduje na dysku i na każdym kompie który jest połączony z tym konkretnym kontem na dropboxie + dostep do danych przez www wiec nie trzeba synchronizowac nowego kompa na chwilowy dostęp + możliwośc instalacji aplikacji dropboxowej na androida, co uczyniłam ;-)
_________________
...
 
 
Meotka 
Bajarz


Pomogła: 3 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 07 Sty 2009
Posty: 1657
Wysłany: 2012-10-01, 18:07   

o ja chcę ja chcę - ten dropbox tylko na androidzie jest? bo ja badę mam (jeszcze ponad pół roku)
_________________
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2012-10-01, 18:20   

link dla +500mb: http://db.tt/70MmtiYG :)

dropbox jest tez na iphona i cośtam jeszcze i chyba tez dla linuksa, nie interesowalam sie bo mam tylko windows i android ;) troche opcji było, ale z badą nie jestem pewna czy się dało.. ale jak ktoś ma kontakt z pracą w domu i swoim biurze to z pewnością się przyda :)

to podaję jeszcze taki artykuł jak jeszcze bardziej zwiekszyć pojemność (jest lekko nieaktualny, bo kiedyś za polecenie przydzielali po 250mb a teraz 500mb obu stronom - nie zaktualizowali tej informacji)
to wszystko jest tez opisane na dropboxie ale tu ładnie to podsumowali ;)
http://www.chip.pl/artyku...-19-gb-za-darmo
_________________
...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group