Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Rootować czy nie rootować
Autor Wiadomość
zurmik 
Dalekopis
przemądrzały bufon


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 782
Skąd: Superbia
Wysłany: 2012-10-02, 19:41   Rootować czy nie rootować

Siemanko,

chciałbym zapytać forumowych specjalistów o dwie rzeczy dotyczące rootowania Androida na Samsungach.
1) Jak to jest z tą gwarancją? Jedni mówią, że rootowanie powoduje utratę gwarancji inni że w żadnym wypadku jeżeli nie uszkodzi się przy tym telefonu. MA ktoś jakieś doświadczenie?
2) O co chodzi z tym licznikiem flash? Ja mam Ace2 i podobno przy rootowaniu nie da się oszukać licznika flash, który zdradzi czy system był rootowany czy nie.
3) Da się bez rootowania np. z poziomu linuxa wywalić wszystkie niepotrzebne aplikacje, które dostałem od operatora? Różne Huby, gry po 120 sekund i inne pierdoły. Nie chcę tego. Przeszkadza, zawala, włącza się samo, aktualizacji żąda...

Z góry dzięki za rady!
_________________
pajk napisał/a:
Bez rymów wszystko sie robi poważne smiertelnie i tragiczne bufoniasto nadente jak zurmik :)
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2012-10-02, 20:15   

1) doswiadczenie moje żadne ale wydaje mi sie ze root to jest jednak utrata gwarancji, nawet tak na logike - jest to operacja która może (nie musi) spowodowac uszkodzenie = działanie z winy użytkownika ;) wiec jesli się po tym uszkodzi to raczej nie bedą chcieli naprawić. a jesli np ekran przestanie (po jakimś czasie) świecic, to nie wiem co bedzie - ja bym się liczyła z tym że gwarancji niet, ale próbować można ;)

w związku z żadnym doswiadczeniem nie odpowiem na pozostałe pytania ;)

osobiście telefonu nie rootuję w najblizszym czasie ale kiedyś mam zamiar to zrobić - zakupię szybką kartę 32gb i ustawię ją jako domyslną dla aplikacji - niestety mój telefonik choć fajny to pamięć wewnętrzną ma nienajwiekszą :) do niczego więcej mi root niepotrzebny ;-) (chyba że wpadne na coś jeszcze :P )
_________________
...
 
 
necro 
Administrator
Mistrz Straszenia


Pomógł: 18 razy
Wiek: 109
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 2699
Skąd: f451
Wysłany: 2012-10-02, 20:31   

hmm...


root - calkowicie odwracalna sprawa, prosta i zero uszkodzen przy tym, wiec odwraca sie roota i gwarancja znow jest, we wsumie pozwala to na ciut wiecej niz normalnie w fonie jest dozwolone i tobie chyba o to chodzi.

bootloader - a to juz gorzej, zmiana tego czasem powodowac moze uwalenie telefonu ( gwarancja pada oczywiscie), praktycznie nie slyszalem o samsungu ktorego nie da sie "podniesc" w razie jakies zwiechy a lamanie bootloaderow jest stosunkowo proste w porownaniu do innych fonow, co to daje ... ano pozwala zmienic nawet kernela a to juz zajefajnie przyspiesza telefon i daje mu nowe zestawy mozliwosci co przy samym roocie i stockowym kernelu nie jest mozliwe.

jesli zwyczajenie zrobisz roota, nie zmienisz roma ani kernela to licznik flash nie powinien miec nic do gadania ( przecie nie wygrywales nic) ... mysle tez ze wgranie roma na stockowym to da efekt identyczny jak wgranie update ze strony producenta przynajmniej dla tegoz licznika
_________________
"- Nie wiedziałem, że wszyscy przeszliście na buddyzm i mówicie językiem ciasteczek szczęścia."

Hamilton Peter F

 
 
zurmik 
Dalekopis
przemądrzały bufon


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 782
Skąd: Superbia
Wysłany: 2012-10-02, 21:28   

Necro no i wlasnie kurna o to chodzi. Dla mnie to juz za trudna sprawa i za duzo nowych pojec. Ostatnia rzecz jaka rootowalem i zmienialem bootloadera to moja mp3. Tu zas niby sprawa odwracalna ale niektorzy strasza ze licznik flash odnotuje zmianu nawet po odrootowaniu. Nie ukrywam ze troche sie dygam. Odpalilem juz tego Odina, ale mnie przerazil :-) No i nie wiem czy w ogole to tykac... korci...

Ten tutek wyglada najsensowniej, ale trzeba dzialac na kilku plaszczyznach i to juz wyzsza szkola jazdy...
http://forum.android.com....2-i8160-213649/
_________________
pajk napisał/a:
Bez rymów wszystko sie robi poważne smiertelnie i tragiczne bufoniasto nadente jak zurmik :)
 
 
necro 
Administrator
Mistrz Straszenia


Pomógł: 18 razy
Wiek: 109
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 2699
Skąd: f451
Wysłany: 2012-10-02, 21:31   

zurmik napisał/a:
Odina
- prosta sprawa ... ma kilka mozliwosci z czego Ciebie interesuje tylko root ... potem wygrywasz SU (albo odin juz to robi nawet automatem), pozniej jakies aplikacje i usuwac zbedne oprogramowanie :)

hehe ... fajny ten link ktory zapodales, widze ze do twojego modelu by nie zwieszkac licznika ludki wymyslily calkiem pokazny opis postepowania :D
_________________
"- Nie wiedziałem, że wszyscy przeszliście na buddyzm i mówicie językiem ciasteczek szczęścia."

Hamilton Peter F

 
 
zurmik 
Dalekopis
przemądrzały bufon


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 782
Skąd: Superbia
Wysłany: 2012-10-03, 09:35   

Może i fajny ale mnie trochę przerasta :)
Dzięki Necro za rady!
_________________
pajk napisał/a:
Bez rymów wszystko sie robi poważne smiertelnie i tragiczne bufoniasto nadente jak zurmik :)
 
 
zurmik 
Dalekopis
przemądrzały bufon


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 782
Skąd: Superbia
Wysłany: 2012-10-03, 21:44   

Necro a czy jest moze sposob, żeby zamontować dziada pod linuksem i poprzez systemowego roota poczyscic telefon?
_________________
pajk napisał/a:
Bez rymów wszystko sie robi poważne smiertelnie i tragiczne bufoniasto nadente jak zurmik :)
 
 
necro 
Administrator
Mistrz Straszenia


Pomógł: 18 razy
Wiek: 109
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 2699
Skąd: f451
Wysłany: 2012-10-04, 07:29   

Moze nie systemowego jako tako ale masz ADB

cytat z twojego linka
Cytat:

Potrzebne będzie adnroidsdk (będziemy korzystać z adb).
1. Podłącz normalnie włączony telefon kablem USB do kompa. Skopiuj na kartę wewnętrzną telefonu superuser.apk z paczki root_package.zip.
2. Sprawdź czy masz włączone debugowanie usb w ustawieniach aplikacji w telefonie (jeśli nie, to włącz)
3. Narzędzie adb powinno być w folderze platform-tools w androidsdk - przechodzimy tam w konsoli.
Sprawdzamy czy nasze urządzenie jest na liście:
adb devices
Jeśli wyskoczy poniżej "List of devices" jakaś linijka z ciągiem znaczków, to znaczy że jest ok.
4. Jedziemy w konsoli

adb shell
su
cp /sdcard/superuser.apk /system/app
chmod 644 /system/app/superuser.apk
exit
exit

jak widzisz masz konsole ... nie wiem czy da sie zrobic temp roota dla usuniecia plikow ... wydaje mi sie ze tak poniewaz w niektorych fonach ten opis powyzej to wszystko co robisz by miec root ( cos tam jeszcze podmieniasz oprocz tego i root jest)
_________________
"- Nie wiedziałem, że wszyscy przeszliście na buddyzm i mówicie językiem ciasteczek szczęścia."

Hamilton Peter F

 
 
zurmik 
Dalekopis
przemądrzały bufon


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 782
Skąd: Superbia
Wysłany: 2012-10-04, 09:16   

Ok, kumam. Nie doczytałem :)
Myślałem, że w tym moim linku to muszę coś dograć z wykorzystaniem linuxa, a potem normalnie zrootować flashowo, a to dogranie umożliwi przyblokowanie licznik flash :)

Bo z tego co widzę to linuxowo kopiuję aplikację superuser w folder z innymi aplikacjami i nadaje jej uprawnienia. Pytanie czy to jest traktowane jak root flashowy czy nie.
Serwis odpowiedział mi, że punkt 5 Karty gwarancyjnej mówi, że rootowanie jest równoznaczne z utratą gwarancji...
Z kolei na forach jedni piszą, że licznik fleszowań przy ROM-ach brandowanych i niebrandowanych od Samsunga nie ulega zmianie...
Ciekawe ile ja mam tej gwarancji czy rok czy dwa ;)
_________________
pajk napisał/a:
Bez rymów wszystko sie robi poważne smiertelnie i tragiczne bufoniasto nadente jak zurmik :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group