Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Windows 8 czy warto?
Autor Wiadomość
Tanatos 
Dalekopis


Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 889
Wysłany: 2012-11-16, 10:46   Windows 8 czy warto?

Zastanawiam się ostatnio nad przesiadką z Win 7 na Win 8.

Nie wiem jednak czy warto, poza tym wkurza mnie to jak Microsoft usiłuje to wymusić.
Cytat:
Pytanie o DirectX 11.1, najnowszą wersję bibliotek Microsoftu, używanych przez twórców gier, pojawiło się jeszcze w październiku, gdy pojawiło się pierwsze, przeznaczone dla developerów i testerów wydanie Windows 8. Teraz amerykańska korporacja odpowiedziała na nie na oficjalnym forum Visual Studio. DirectX 11.1 jest częścią Windows 8, tak samo jak DirectX 11 był częścią Windows 7... W tej chwili nie mamy planów przeniesienia DirectX 11.1 na Windows 7.


W każdym razie zastawiania mnie przede wszystkim czy jest różnica w wydajności między Win 7 a Win 8. Przede wszystkim w grach. :)

Oprócz tego chciałbym wiedzieć czy są już działające wersje najpopularniejszych programów dla Win 8 oraz czy można się pozbyć "metro" na rzecz starszych rozwiązań? na ile sprawdza się Start8? ( nie mam ekranu dotykowego więc nic mi po metro. )

Ogólnie czy polecacie przesiadkę na ten system?
 
 
Jelsky 
Bajarz
syn marnotrawny


Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 1290
Skąd: W-wa
Wysłany: 2012-11-17, 18:24   

Tanatos napisał/a:
Ogólnie czy polecacie przesiadkę na ten system?


Nikt pewnie jeszcze nie będzie umiał Ci odpowiedzieć na to pytanie, bo bardzo świeży ten ichni OS. Była wprawdzie jakaś beta, ale na jej podstawie raczej ciężko wnioskować. Mnie się podoba na razie cena (wersja W8 Pro, 250 zeta - taniocha jak na MS, chyba... :mysli: ), a na temat reszty nic nie wiem, bo nie miałem przyjemności/przykrości.

Pozdrawiam :)
 
 
Newcomer 
Skryba


Wiek: 41
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 319
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-20, 15:39   

Jak dla mnie ten nowy interfejs nadaje się tylko na ekrany dotykowe wiec ja postoje...
_________________

 
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2012-11-20, 17:11   

w aktualnym Komputer Swiat conieco pisali o Win8 i ogólnie po przejrzeniu artykułu moge podać takie wnioski:

porównanie z win 7: (100%)
- wydajność w grach 102%
- dużo szybsze startowanie systemu (211%)
- obróbka zdjęć i filmów: 122%
- codzienna praca: 108%

Poza tym nowy interfejs do którego ciężko się przyzwyczaić:
- znikł przycisk startowy i korzystamy z klawisza "windows" na klawiaturze)
- menu start zastąpiono oknem startowym, które wypełnia cały ekran (był screen i wg mnie kafelkowy bajzel na ekranie - cos pod dotykowe ekrany)
- brak X zamykającego okno.. teraz zamiast kliku przesuwamy mysza z góry na dół :bicz:
- przesunęcie kursora w róg (lub dotyk w tym miejscu) wyswietla jakies konkretne menu kontekstowe

Win 8 na kazdym testowanym przez KŚ kompie był wolniejszy w kompresji plików :>

juz samo to wydaje mi sie nieprzekonywujące do zakupu ;)

niestety nie doczytalam o tym jak wygląda przełączanie się miedzy oknami, minimalizacja itp. Może być ciężko ;)
_________________
...
 
 
Grzechu 
Wierszokleta


Pomógł: 10 razy
Wiek: 40
Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 638
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2012-11-23, 09:51   

System na zalety i wady (jak każdy).
Używałem tylko wersji 90 dniowej preview i na tym etapie był problem z kilkoma aplikacjami np: ipla, utorrent. Teraz wiem, że jest już ipla pod Win8 ale już go nie używam, więc nie sprawdzę jak działa.
Na plus: szybkość systemu, bootowanie, czy nawet sama instalacja, która z USB trwa dokładnie 5 minut (na SSD).
Kafelków nie wyłączysz raczej, ale ja je traktowałem jako bardziej rozbudowany pasek start. Skrót do kafelków jest właśnie w tym miejscu co start we wcześniejszych wersjach, więc łatwo się przełączyć. Oczywiście jeśli instalujesz jakiś program, to w kafelkach tworzą się skróty (jak w pasku start).
Programy zintegrowane z kafelkami typu mapy, poczta, sklep, działają bardzo sprawnie. Mnie tam się system podobał, ale nie widzę sensu zmiany, Siódemka jest bardzo dobra.
_________________
Ironia. Królowa Polaków.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group