Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
.hack//SIGN
Autor Wiadomość
Tanatos 
Dalekopis


Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 889
Wysłany: 2012-12-06, 13:32   .hack//SIGN

Żeby nie było że żadnego "prawdziwego" anime nie oglądałem.

Cytat:
.hack//SIGN (jap. ドットハック サイン dotto hakku sain?) jest serią anime stworzoną przez Kōichi Mashimo i wyprodukowaną przez studio Bee Train i Bandai Visual, jest jedną z czterech pierwotnych wersji .hack. Liczy 26 odcinków wyemitowanych w telewizji oraz 3 specjalnych wydanych na DVD jako OAV (Intermezzo, Unison i Gift). Charakterystyką postaci zajął się Yoshiyuki Sadamoto, związany z serią Evangelion. Pierwsza emisja trawała pomiędzy 4 kwietnia i 25 września 2002.
The World (Świat) to nietypowa gra, w którą gra ponad 200 mln osób. Głównym bohaterem jest Tsukasa, który nie może się wylogować — obudził się w sieci i musi kontynuować grę. Z czasem spróbuje przy pomocy przyjaciół opuścić grę.


Powiedziałbym że anime jest na czasie, choć w przypadku .hack//SIGN gracz został naprawdę uwięziony w Świecie Gry i nie potrafi zerwać połączenia. Nie wiadomo co w tym czasie dzieje się z jego prawdziwym ciałem ( prawdopodobnie zapadło w śpiączkę).

Minusem jest na pewno przewlekłość odcinków, spokojnie można by fabułę zmienić w połowie lub nawet 1/3 długości serii z korzyścią dla akcji. Grzechem pierworodnym .hack//SIGN jest nieludzkie wręcz przegadanie. Przez znakomitą większość czasu bohaterowie rozmawiają, następnie rozmawiają a dodatkowo dla urozmaicenia rozmawiają :P , nieliczne rozmowy rzeczywiście coś wnoszą do akcji i odkrywają jakieś sprawy, ale pozostałe służą chyba tylko zabiciu czasu ekranowego.

Anime porusza nie tylko problematykę uwięzienia w świecie MMORPG ale też stosunków między graczami w świecie gry, ( gildie, traktowanie noobów przez resztę graczy, "prawdziwa płeć w grze) dodatkowo mamy
:
pierwotną sztuczną inteligencję
.

Podoba mi się też motyw gracza dokuczającego innym polującego na noobów i za wszelką cenę poniżającego innych jako
:
nastolatka z kompleksami:P


Mogę dodać od siebie że zbyt wiele odcinków na raz nie jest dobrym pomysłem bo można się poczuć jak główny bohater;/ a to przez sugestywną muzykę i kreskę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group