Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Więcej polskiej muzyki w radio
Autor Wiadomość
MadMill 
Bajarz
Bucek


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 1881
Skąd: Wawa
Wysłany: 2013-01-05, 09:51   Więcej polskiej muzyki w radio

Dla mnie masakrycznie przerażająca wizja przyszłości.
W ogóle to jest dla mnie kolejny zamach na własność prywatną, państwo reguluje co stacje mają puszczać, a my słuchać... kolejne radia pójdą w piach.
 
 
 
zurmik 
Dalekopis
przemądrzały bufon


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 782
Skąd: Superbia
Wysłany: 2013-01-05, 11:33   

A ja mam ambiwalentne uczucia. Nie wiem jak to ocenić.

Z jednej strony takie regulacje budzą mój bunt i zapalają w głowie czerwone światełko. Jakim prawem, ktoś narzuca prywatnej spółce zasady funkcjonowania na rynku. Ogranicza wolność i wciska określony produkt. Zwłaszcza jeżeli stacja radiowa jest stacją komercyjną, czyli musi wykupować koncesję, puszcza reklamy i gra co chce. Niby w niektórych krajach europejskich są podobne regulacje tylko tam społeczeństwa są bardziej dojrzałe. Pytanie czy można (i czy ma to sens) narzucić tabloidom, żeby codziennie drukowały esej filozofa idei i fragment literatury ambitnej?

Z drugiej strony to co obecnie dzieje się w radio to proces zbliżony do tabloidyzacji prasy. Mamy społeczeństwo, które nie potrafi czytać ze zrozumieniem, a czeka na obrazki. Dłuższe teksty je nudzą muszą być, krótkie artykuły przesycone sensacją. Chcą podglądać, a nie myśleć. Proces ten wkracza coraz silniej do telewizji objawiając się paradokumentami typu Ukryta prawda czy Pamiętniki z wakacji. W efekcie czterej giganci TVP1, TVP2, POLSAT i TVN ok. 89,5% oglądalności w telewizji naziemnej po wprowadzeniu multipleksu znacząco tracą na rzecz... Polo TV (wynik dwucyfrowy, nie pamiętam jaki).

Pytanie czy my mamy takie przaśne społeczeństwo, które najlepiej bawi się czytając Fakt, słuchając Ona tańczy dla mnie i oglądając mięsnego jeża? Czy może to media serwując coraz większą papkę ogłupiają społeczeństwo?

Myślę, że słuchacze "bierni" (stabloizowani) nie zauważą różnicy i będą dalej słuchać 'swojego' radia. Ci bardziej ukierunkowani wybiorą radia internetowe. A dobre radia, które można policzyć na dłoni jednej ręki wiele zmieniać nie będą musiały, bo grają też polskie kompozycje.

Największym problemem, moim zdaniem, tej regulacji jest zdefiniowanie polskiego utworu jako utworu z tekstem polskim. To jest dramat. Możdżer, Preisner czy jakikolwiek polski artysta śpiewający po angielsku okazuje się być artystą nie polskim.
_________________
pajk napisał/a:
Bez rymów wszystko sie robi poważne smiertelnie i tragiczne bufoniasto nadente jak zurmik :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group