Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Na co zwrocic uwage podczas zakupu roweru?
Autor Wiadomość
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2013-07-04, 11:43   

batou napisał/a:
Dużo chcesz w tych sakwach wozić?

flaszke wody, ze dwa polarki (bo to Michał będzie woził ;) ) może jakąś kanapke/coś do jeścia ;) wiec raczej nie więcej niż 5kg a np taki bagażnik http://www.decathlon.pl/b...id_8204374.html
ma obciążenie do 8kg a na allegro są też troche tańsze mocowane do siodełka ;)

Z sakwami chodzi mi o to tylko żeby nie jeździć z plecakiem.
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2013-07-04, 20:14   

Myślę, że jednak coś na kierownicę będzie wygodniejsze w takim wypadku. Z plecakiem na rowerze nie jest tak źle. Ja mam coś takiego http://reviews.mtbr.com/deuter-race-x-air-review To o czym pisałaś do niego wlezie, system nośny jest przystosowany do jazdy na rowerze i się tego praktycznie nie czuje na plecach. Poza tym plecak ma część przylegającą do pleców zrobioną z takiej sztywnej siatki, co jednak ogranicza trochę efekt mokrych pleców ;) Jest to też bardziej uniwersalna opcja. W góry też z tym łażę. Rozejrzyj się za takimi rowerowymi plecakami w Decathlonie, jak pójdziesz rower oglądać :)
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2013-07-05, 10:30   

Roweru nie będę już oglądać rower już w domu jest ;) zobaczę jak nam to wyjdzie :)
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2013-07-15, 18:09   

uffff... stało się. Pierwszy raz od ponad 10 lat jeździłam na rowerze :D 4,2 km a zasapałam sie jakby było 42 ;) ale mam nadzieje że przejadę to jeszcze parę razy i będzie lepiej :) a z czasem wydłużę trasę :) a te 4,2 km bardzo fajne :D miejsko leśne i blisko domu :)
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2013-07-15, 19:00   

zazdroszcze tego lasu blisko :)
_________________
...
 
 
Bruja 
Bajarz


Pomogła: 1 raz
Wiek: 25
Dołączyła: 26 Maj 2008
Posty: 1034
Wysłany: 2013-07-15, 19:26   

Ania napisał/a:
uffff... stało się. Pierwszy raz od ponad 10 lat jeździłam na rowerze :D 4,2 km a zasapałam sie jakby było 42 ;) ale mam nadzieje że przejadę to jeszcze parę razy i będzie lepiej :) a z czasem wydłużę trasę :) a te 4,2 km bardzo fajne :D miejsko leśne i blisko domu :)


Ja też ostatnio jeździłam. Pierwszy raz od 2005 roku xD
Zasapałam się, w miejscu docelowym chciały nas (mnie, Mada i Milenę) żywcem zjeść muchy i komary- powaga jak w jakimś tanim filmie katastroficznym, a następnego dnia bolała mnie dupa xD Dalej nie lubię rowerów...
_________________
Nas pięknych jest mało...
 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2013-07-15, 19:31   

Ogólnie całe trójmiasto jak zobaczycie na google maps jest otoczone lasami :) i pod tym względem jest rewelacja. Tylko ze te lasy są położone na wzgórzach morenowych więc jakbym chciała znaleźć sobie trasę "na początek" żeby po płaskim w miarę pojeździć to jest ciężko ;) a jak pojadę nad zatokę to powrót jest wzniesieniem o długości ponad 1km co chwilowo jest nieosiągalne ;)

A rowerek sam w sobie bardzo wygodny :)
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2013-07-15, 19:34   

Bruja napisał/a:
w miejscu docelowym chciały nas (mnie, Mada i Milenę) żywcem zjeść muchy i komary- powaga jak w jakimś tanim filmie katastroficznym

Ja się teraz u siebie nie jestem w stanie zatrzymać rowerem w lesie, żeby się napić. Takiej masakry z komarami, jak w tym roku to nie pamiętam --_-
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Bruja 
Bajarz


Pomogła: 1 raz
Wiek: 25
Dołączyła: 26 Maj 2008
Posty: 1034
Wysłany: 2013-07-15, 19:57   

A to była jakaś stara żwirownia- woda w lesie- masakra x.x
Cejrowski w jakimś programie powiedział, że my, jako gatunek mądrzejszy od innych, nie powinniśmy ładować kasy w ochronę jakiś pand wielkich, które i tak nie mają szans, tylko wytępić komary i mieć z głowy wszystkie choroby przez nie roznoszone. Jak gościa nie lubię, tak czasami mu się coś uda.
_________________
Nas pięknych jest mało...
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2013-07-15, 20:29   

uzywajcie okularow - przynajmniej nie beda wpadac do oka :D
_________________
...
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2013-07-15, 20:37   

Gdybym nie używał okularów na rowerze to większym problemem byłaby gałąź, albo kamień w oku, a nie komar :-P
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
necro 
Administrator
Mistrz Straszenia


Pomógł: 18 razy
Wiek: 109
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 2699
Skąd: f451
Wysłany: 2013-07-15, 20:37   

Taa .... a co ich na szklach wyladuje w paszczy i mimo wszystko w oku to twoje lol

oczywiscie nie mowie tu o okularach sportowych/przeciwslonecznych ( tu w oku nie wyladuje ... reszta prawdziwa :D )
_________________
"- Nie wiedziałem, że wszyscy przeszliście na buddyzm i mówicie językiem ciasteczek szczęścia."

Hamilton Peter F

 
 
Xys
Wierszokleta

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 578
Skąd: Superbia
Wysłany: 2013-07-15, 20:47   

batou napisał/a:
Ja się teraz u siebie nie jestem w stanie zatrzymać rowerem w lesie, żeby się napić. Takiej masakry z komarami, jak w tym roku to nie pamiętam --_-


Stary, to samo. W tygodniu explorowalem "nowy" stary szlak i wpieprzylem sie w krzaczory wymuszajace przymusowy postoj ... chcialo sie zacytowac: " ... ciemnosc, widze ciemnosc, ciemnosc widze ... " Nie bylo sensu sie oganiac, trza bylo spie.... dalac.

Po zajechaniu starego Garego w tym roku testuje taki sprzet:

http://www.rower.com/archiwum.php?art=2297

acz z bardziej podrasowanym osprzetem. Coz nie da sie ukryc, iz juz za stary zaczynam byc na jego pelne wykorzystanie i w przyszlym roku najpeniej przetestuje cos innego... o ile kulas pozwoli...


Wielu poleca treksa, chodzi mi po glowie Stevens X8C, z drugiej strony cale zycie na goralach.


Cytat:
Masa kompletnego roweru: 16300 g


Na szosie nie ma lekko, ale na zjazdach w terenie mozna poczuc "wiatr w zaglach"
 
 
Xys
Wierszokleta

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 578
Skąd: Superbia
Wysłany: 2013-07-15, 20:52   

batou napisał/a:
Takiej masakry z komarami


aaaa i jedne male uscislenie - to nie sa komary tylko komarzyce :D :D:D Komary nie gryza tzn. nie pija krwi :D :D:D

za wiki: pozowlilem sobie pogrubic kluczowe fragmenty

Cytat:
Samice tych owadów ssą krew zwierząt stałocieplnych, a niektóre owadów[2], ponieważ do powstania jaj w jajnikach wymagają odżywiania się krwią określonych gatunków zwierząt. Natomiast samce żywią się nektarem kwiatów[2].

Samice komarów przywabia zwiększone stężenie dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz kwas mlekowy i inne składniki potu. Posługują się też termodetekcją, co sprawia, że w przypadku ludzi bardziej narażeni na ukąszenia komarów są młodzi mężczyźni, dzieci i kobiety w okresie owulacji.

Samica po przyłożeniu kłujki do ciała zwierzęcia puszcza w ruch szczęki kształtu lancetu zaopatrzonego w haczyki. Ruchy szczęk w górę i w dół powodują przecięcie skóry, następnie do rany zostaje wstrzyknięta kropelka śliny, która ma zapobiec krzepnięciu krwi. Samica odlatuje dopiero wtedy, gdy wypełni żołądek krwią ofiary. Ślina samicy zawiera substancję chemiczną, podrażniającą skórę, może także dochodzić do reakcji alergicznej. Dlatego po ukłuciu skóra czerwienieje, puchnie i swędzi.


:D :D :D
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2013-07-15, 21:24   

Xys napisał/a:
Po zajechaniu starego Garego w tym roku testuje taki sprzet:

http://www.rower.com/archiwum.php?art=2297

Free ride? :D Konkret. Ja się niedawno przejechałem na węglowym fullu na kołach 29 cali za marne 15 patyków i już wiem, że następny mój rower to będzie full. Może nie taki jak ten Twój ze skokiem 150 z przodu, ale full.
Na trekingi jeszcze nie jestem aż tak stary... :-P
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group