Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Flanagan John Zwiadowcy 12 Królewski Zwiadowca
Autor Wiadomość
Tanatos 
Dalekopis


Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 889
Wysłany: 2014-04-04, 15:06   Flanagan John Zwiadowcy 12 Królewski Zwiadowca

Po Zaginionych opowieściach nie miało już być kolejnych zwiadowców, ale jak widać podobnie jak w przypadku nowych Gwiezdnych Wojen pieniądze zmieniają punkt widzenia.

Cytat:
Will po śmierci ukochanej żony - staje się zrzędliwy i ponury. Ponad wszystko pragnie zemsty, nawet jeśli może to zaszkodzić Korpusowi Zwiadowców. Przyjaciele martwią się o niego i nie wiedzą jak mu pomóc. Wtedy Halt wpada na pomysł - niech Will przyjmie do siebie ucznia. Propozycja na kandydata, którego wybiera Halt, szokuje wszystkich, a Will nie może odmówić. Pada bowiem na córkę Horace'a i Evanlyn - Maddlyn. Teraz Will będzie musiał poradzić sobie z buntowniczą i często pakującą się w kłopoty nastolatką.


Co dobrego mogę powiedzieć o tej książce? To więcej tego samego, te same przygody, ta sama historia Ci sami bohaterowie.

Co złego mogę powiedzieć o tej książce? Patrz zdanie wyżej :) .

Zacznijmy od tego, iż naprawdę polubiłem Will jakoś zżywam się z bohaterami czytanych książek, dlatego boli trochę iż został on skrzywdzony śmiercią bliskiej osoby by łatwiej było autorowi zahaczyć fabułę.
:
Dodatkowo zginęła ona w głupi i sposób w zasadzie przypadkiem


Wróćmy jednak do książki, mamy tutaj niestety w dużej mierze powieloną historię z pierwszej części czyli relacje mistrza i jego ucznia. Częste wstawki, iż Will jako mistrz przejął nawyki Hatla nie są (jak dla mnie) usprawiedliwieniem dla pewnej wtórności historii. Jest, co prawda nowy poziom czyli nauka pokory bardzo potrzebna rozwydrzonej księżniczce, ale nie jest ona zbyt długotrwała.

Fabuła jest zwłaszcza od pewnego momentu przewidywalna dla kogoś kto zna choćby 1 cześć serii.
:
Mamy mistrza poświęcającego się dla ucznia, i ucznia ryzykującego życiem by uratować mistrza.


Lekka, przyjemna lektura dla nastolatków, o ile kogoś nie boli wtórność fabuły.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group