Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
W kwestii adopcji przez pary homoseksualne
Autor Wiadomość
Newcomer 
Skryba


Wiek: 41
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 319
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-07, 09:05   

Czyli poco zmieniać coś co jest sprawdzone. Ja mam liberalne poglądy ale w tej sprawie zdania nie zmienię. Zawsze dla mnie najistotniejsza jest wolność jednostki do wolnego wyboru. Gdyby takie dziecko miało świadomość 18 latka i samo decydowało,że chce mieć 2 ojców czy 2 mamy to spoko ale nie ma takiej możliwości. Ponadto nie wiem jaki na dłuższą metę miało by to wpływ na społeczeństwo nie ma takich badań ja o nich nie słyszałem przynajmniej. Powoli zaczynam się zastanawiać czy cywilizacja zachodnia nie chyli się ku upadkowi jak grecka czy rzymska. Popatrzcie co poprawność polityczna tworzy w Anglii , Francji czy Szwecji. Niektóre społeczności(muzułmanie) po prostu nie są gotowe na bardziej zaawansowaną kulturę. Za to my nie jesteśmy gotowi na ich ekspansywną. Co skutkuję obecnymi problemami i przyszłymi gdy po prostu będzie ich więcej. Do czego zmierzam, społeczność to delikatny organizm a zmiany mogą być widoczne po wielu latach i nie za fajne(vide Japonia). Więc niech inni spróbują i za kilkadziesiąt lat, gdy będą wyniki wiarygodnych badań psychologicznych, wtedy próbujmy takich kroków.
_________________

 
 
 
MadMill 
Bajarz
Bucek


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 1881
Skąd: Wawa
Wysłany: 2014-10-07, 10:10   

Dlatego na razie próbują Kanadyjczycy, a my nie. Ja dalej w tym problemu nie widzę, ale jeżeli już mówimy o naszym kraju uważam, że jak takie tematy wypływają w debatach medialnych to znaczy że to temat zastępczy czy też zagłuszający inne problemy o których nie chce się mówić, bo są niewygodne (szczególnie politycznie jak zbliżają się wybory, ponieważ takie hasła mało kosztują, a można na nich zbić kapitał wyborczy). Fakt, chcemy być bardzo światowi i postępowi, ale dalej u podstaw jest u nas średniowiecze.
_________________
 
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2014-10-07, 13:23   

ja tylko sie wtrace na temat zniewiescialych facetow homo... akurat w moim dosc dlugim zyciu poznalam kilku takich panow i wiekszosc to normalni faceci totalnie niezniewiesciali, przyjaciela mam ktory jest homo i autentycznie gdyby nie to ze on kocha inaczej i ja nie jestem dla niego atrakcyjna to bym go poderwala - super facet :)
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
geralt 
Gryzipiórek


Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 261
Wysłany: 2014-11-01, 00:17   

To jak z in vitro. Są dwa przeciwstawne, fanatyczne obozy, które na chwilę obecną uniemożlwiają podjęcie racjonalnej, wolnej od ideologii dyskusji.

Bezsensowne uprzedzenia i fanatyzm religijny zostały zastąpione przez fanatyczną, demokratyczną poprawność polityczną. Kiedyś nie można było skrytykować papieża. Dzisiaj nie można skrytykować geja. Bo święty. Broniłem ich przez lata przed fanatykami religijnymi. A teraz z tych samych pobudek muszę bronić podstawowego prawa człowieka do myślenia i wyrażania wątpliwości przed atakiem kolejnej jedynej i słusznej ideologii.

Tak jak religia często przeszkadza w rozwoju nauki, podobnie jest z tą całą "homofilozofią", która uniemożliwia przeprowadzenie jakichkolwiek obiektywnych badań odnośnie predyspozycji homoseksualnych par do wychowania dzieci.

Skąd porównanie do in vitro? Uznane przez media za święte? Bo nie jestem jednoznacznie na tak albo nie, ale sam bym się nie zdecydował, bo uważam, że prowadzenie za rączkę plemnika, który naturalnie nie da rady, wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem przy naszej wiedzy i możliwościach jej sprawdzenia. Tak samo jest ze zgodą na wspomniane adopcje.

Zdanie autorytetów naukowych i innych nie zawsze jest zgodne z prawdą. Pierwszy przykład - lobotomia. Drugi przykład - dzisiejsze zalecania dietetyków, żeby bać się tłuszczów zwierzęcych i żreć węglowodanów, ile wlezie, tak jakby cukier z ryżu czy chleba różnił się bardzo od tego z cukierków.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group