Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Audiobooki
Autor Wiadomość
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2015-06-26, 21:35   Audiobooki

Jeżdżąc samochodem, szczególnie w trasy, lubię słuchać audiobooków.

Lektor potrafi zrujnować dobrą książkę lub wynieść na wyżej książkę średnią. Ideałem jest gdy i książka i lektor są przynajmniej dobrzy. Audiobooki, które najbardziej podobały to:

Ojciec chrzestny - Mario Puzo - czytany przez wielu aktorów w roli Don Corleone - Janusz Gajos. Polecam!

Trylogia o Teodorze Szackim - Zygmunt Miłoszewski - czyta Robert Jarociński - dobrze się tego słuchało. Historia ciekawa a lektor nie męczący.

Millennium - Stieg Larsson - czyta Krzysztof Gosztyła - polecam!

Czy macie jakieś audiobooki które zapadły Wam w pamięć? W trasę niedługo jadę i potrzebuję coś dobrego :)
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
Tifa Lockhart 
Dalekopis


Pomogła: 1 raz
Wiek: 30
Dołączyła: 16 Lip 2009
Posty: 666
Skąd: Augustowskie pola
Wysłany: 2015-06-27, 09:49   

Ja też audiobooki lubię, są idealne do pielenia warzyw albo zbierania porzeczek. :P
Kryminały Agathy Christie są całkiem dobrze czytane, ostatnio słuchałam "Morderstwa na plebanii". Lektorem był Artur Dziurman i to był chyba najlepsza książka jaką do tej pory usłyszałam. Fabuły się trochę domyśliłam, ale on ma taki miły głos.
Nie wiem czy lubisz baśnie, ale są dostępne "Baśnie chińskie Żółty smok", które czyta Marian Opania.
Nie polecam natomiast "Igrzysk Śmierci" czytanych przez Annę Dereszowską. Chyba za bardzo wczuła się w losy Katniss, bo miałam wrażenie, że będzie płakać po każdym zakończonym rozdziale. :-|
 
 
 
Dora 
Znikopis


Pomogła: 7 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 5405
Skąd: Katowice
Wysłany: 2015-06-27, 16:19   

Ja już od blisko roku w samochodzie słucham audiobooków, tyle że raczej nic konkretnie nie polecę, bo słucham po rosyjsku. Ale to prawda, że przy dobrym lektorze nawet słabą książkę słucha się z przyjemnością i na odwrót, słaby lektor zepsuje nawet najlepszą książkę. Generalnie ja wolę słuchać książek czytanych przez mężczyzn. Są wyjątki od reguły, ale wydaje mi się że panowie czytają dużo lepiej.
_________________
:dora:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group