Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Blood Rage
Autor Wiadomość
Tanatos 
Dalekopis


Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 889
Wysłany: 2015-10-13, 08:46   Blood Rage



Czas gry 90-120 minut
Ilość graczy 2-4 / dodatek dla 5 gracza
Cena 75$


Firma Cool Minis or Not słynie z pięknych figurek, jednak czy robi również dobre gry? Po rozgrywce w Blood Rage mogę odpowiedzieć twierdząco.



W grze gracze wcielają się w liderów klanów wikingów stojących w przedsionku końca świata Ragnaroku.
Wiadomo, że koniec jest nieunikniony, lecz kto zdobędzie najwięcej chwały dla swojego klanu, ujarzmi najpoteżniejsze potwory i zdobędzie łaskę bogów?

To jest druga gra z crowfundingu, z zakupu ktorej jestem zadowolony.

Figurki sa swietne, az sie prosza o malowanie. Wykonanie dobre oprocz tez nieszczesnej planszy (grafika jest troche taka malo wyrazna).

Jednakze to mechanika sprawia, ze chce sie grac. Poczatkowo nieufnie podchodzilem do ameri bez kosci w walkach, jednak niepotrzebnie sie obawiałem.

Rozgrywka jest bardzo szybka dynamiczna, walki emocjonujace.

Tym co sprawia, ze nie moge doczekac sie nastepnej rozgrywki jest jednak system ulepszen. Wszyscy gracze zaczynaja z identycznym klanem wikingow, jednak szybko to sie zmienia. Ulepszamy liderow, wikingow, klan, kupujemy potwory specjalne jednostki. Daje to mase kombinacji i mozliwosci tworzenia kombosow z ulepszen i potworow.
Nawet mechanizm wyboru kart w każdej rundzie świetnie się zazebia. Czasem podejmujemy decyzje nie na zasadzie co mi jest bardziej potrzebne, ale czego bym nie chciał by dorwał przeciwnik.

Rozgrywka trwa tylko 3 rundy, ale za to wypełnione akcją i decyzjami. W każdej rundzie dostajemy mocniejsze karty, wymuszajace wybory, czy warto stracic punkty akcji wzmacniajac jakies ulepszenia czy zostac z tym, co jest ale wieksza iloscia punktow.

Kolejny plus karty Lokiego pozwalajace wygrywac przegrywajac bitwy, sprawiajace, że nawet ktoś "mocny" na planszy nie moze czuc sie bezpieczny.

Dodatki bogowie i szamani jeszcze zwieksza mozliwosci i ilosc wyborow ;)

Minusem tego moze byc oczywiscie paraliz decyzyjny, w przypadku niektorych graczy...

Nie próbowałem wersji na 2 graczy, ale obawiam się, iż sporo może stracić w tym wariancie, nawet na 3 było jakby tak za dużo przestrzeni czasem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group